Švadleny z Osvětimi

Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily.

Lucy Adlington

Skutečný příběh žen, které šily šaty pro nacistickou smetánku

Na pozadí holokaustu, nacistického vykořisťování a módního průmyslu za války nabízí historička Lucy Adlington pohled na životy pětadvaceti převážně židovských vězeňkyň z Osvětimi. Ty byly vybrány do módního salonu založeného Hedwig Hössovou, manželkou velitele Osvětimi Rudolfa Hösse. Zde měly švadleny jediný úkol: navrhovat, stříhat a šít krásné šaty pro ženy vysoce postavených nacistů. Doufaly, že právě tato práce je ochrání před plynovými komorami.

Autorka v knize čerpá z nejrůznějších zdrojů, mimo jiné také ze svých rozhovorů s jednou ze švadlen. Neopomíná zdůraznit lásku a přátelství, které ženám pomohly nejen přežít, ale také sehrát roli v táborovém odboji. Skrze zážitky a zkušenosti švadlen v kontextu nacistické politiky autorka odhaluje chamtivost, krutost a pokrytectví třetí říše a nabízí čtenářům nový pohled na málo známou kapitolu druhé světové války a holokaustu.

Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.05.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,594 kg
Jazyk čeština
Původní název The Dressmakers of Auschwitz: The True Story of the Women Who Sewed to Survive
Původní jazyk angličtina
Překladatel Dana Chodilová
EAN 9788074985836
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Lucy Adlington Lucy Adlington

Lucy Adlington


Lucy Adlington je britská módní historička, která se více než dvacet let věnuje sociálním dějinám. Lucy vede společnost History Wardrobe, která po celé Velké Británii organizuje přednášky na téma „móda v kontextu“. Mezi její naučné knihy patří například Women’s Lives and Clothes in WWII: Ready for Action a Stitches in Time – The Story of the Clothes We Wear.

Zobrazit profil autora