Katerina


James Frey

To, co se děje v téhle knize, žádný mileniál nepochopí.

Román Katerina velmi volně navazuje na Freyovu knihu Milion malých střípků, která počátkem milénia rozvířila literární i mediální vody. Syrový autobiografický memoár líčící propad do drogové závislosti, zločinu a následnou cestu k uzdravení byl literární kritikou i čtenáři přijat neobyčejně příznivě, stal se mezinárodním bestsellerem a na Amazonu byl jmenován knihou roku. Následovala ovšem mediální aféra, během níž Frey přiznal, že část příhod popsaných v knize si vymyslel.

Snad právě kvůli této kontroverzi přichází Frey se svým dalším románem po téměř dvou desetiletích – a i do něj vkládá zjevně autobiografické prvky. Děj se rozpíná mezi Paříží v roce 1992 a současností v Los Angeles. Jako mnoho mladých Američanů odjíždí Jay na rok do Paříže, kde touží napsat knihu, jež by vyšlehla jako plamen a spálila svět. Záhy ovšem zapadne do nejdivočejšího životního stylu, jaký si lze představit: sex, drogy a alkohol se valí jeho životem ve větším než velkém množství. Uprostřed té smršti potkává krásnou rusovlasou modelku, do níž se bláznivě zamiluje, a společně pokračují v divoké jízdě, která nemá šanci skončit dobře.

O pětadvacet let později je z Jaye slavný, bohatý, leč vyhořelý spisovatel. Má za sebou kontroverzi kvůli své předchozí knize a jeho život jako by postrádal smysl. Vtom se ovšem objeví série záhadných vzkazů na Facebooku, jež jako by ho znovu vtáhla do života, který kdysi opustil.

Román Katerina je psán stejně syrovým, úderným a nekonvenčním stylem jako Milion malých střípků. Frey zde podobně jako předtím rozostřuje hranici mezi fikcí a realitou a znovu hraje se čtenáři hru, na niž nezbývá než přistoupit.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Žánr román
Počet stran 296
Datum vydání 16.01.2020
Formát 130x205 mm
Hmotnost 0,391 kg
Jazyk čeština
Původní název Katerina
Původní jazyk angličtina
EAN 9788074983542
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

James Frey James Frey

James Frey


James Frey pochází z Clevelandu v Ohiu. Vystudoval historii na Denison University. Na svém kontě má vyjma knižních titulů i filmové scénáře. Prodal víc než dvacet milionů knih a jeho díla jsou vydávána ve čtyřiceti dvou jazycích. Je ženatý a žije v Connecticutu.

Zobrazit profil autora