Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Vampýrská akademie: filmové vydání

Vampýrská akademie: filmové vydání

Autor:
Richelle Mead
Originální název:
The Vampire Academy
Překlad:
Katrin Chýlová
Série:
Vampýrská akademie
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7498-003-9
Počet stran:
296
Datum prvního vydání:
12. 02. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Vampýrská akademie: filmové vydání

Popis: Vampýrská akademie: filmové vydání

Speciální filmové vydání bestselleru, který míří do kin!

Úvodní díl série vychází doplněný o unikátní fotografie z natáčení. Úžasný dárek pro všechny fanoušky Vampýrské akademie!


Dotaz k produktu Vampýrská akademie: filmové vydání

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Jen jedna upířina dosáhla stejné oblíbenosti jako Stmívání. Vampýrská akademie.

20. 05. 2014  |  Recenzoval: Fantasya.cz (Tereza Vršková)

Ve Vampýrské akademii se neučíte jen pít krev, ale také bojovat a bránit své přátele, Richelle Mead: Vampýrská akademie

 

Díky sérii Stmívání se na pultech knihkupectví před pár lety objevovala jedna upířina za druhou. Ale jen jedna dosáhla stejné, možná větší, oblíbenosti jako sága Stephenie Meyerové. Richelle Mead sice začínala sérií o sukubě, ale celosvětového úspěchu dosáhla až Vampýrskou akademií.

Rose a Lissa, dvě nerozlučné kamarádky, jsou už dva roky na útěku z Akademie svatého Vladimíra. Po dvou letech ukrývání byly ale chyceny a odvezeny zpátky do školy. Jejich návrat není nijak poklidný, protože obě měly na škole vysoké postavení. Lissa totiž patří mezi královské Moroje, smrtelné vampýry. Naproti tomu Rose v žilách koluje smíšená krev dhampýrů, Morojských ochránců. Jak Morojové, tak i dhampýři bojují proti jednomu nepříteli, nemrtvým a krvežíznivým Strigojům. A pouze Lissa a Rose vědí, jaké nebezpečí se ve škole skrývá.

Richelle Mead se sice zapsala mezi autory, kteří taky píší o upírech, ale oproti ostatním si vytvořila úplně jiný svět. Svět, kde lidé žijí obyčejné životy. Hlavní představitelky jsou totiž kromě toho, že řeší pití krve či náročný trénink, v podstatě normální holky, které píší úkoly, milují nákupy, hezké kluky a utajené party plné alkoholu.

Postava Rose je z dvojice kamarádek nejvýraznější. Zůstává sebevědomá, drzá, pro ránu nejde daleko a zaujme každého kluka. Díky tomuhle postoji si na škole vydobyla respekt nejen mezi spolužáky, ale také mezi učiteli. Svůj život chce ale zasvětit ochraně své nejlepší kamarádky a princezny zároveň, se kterou ji také spojuje zvláštní duševní pouto, o kterém ani jedna zatím moc neví. Lissa je oproti Rose více klidná, přemýšlivá, chvílemi dosti naivní. Jako představitelka morojské šlechty musí ale hrát určitou roli, proto se často uchyluje k intrikám, podlézání a snobismu.

Příběh vyprávěný z pohledu Rose je nejen plný hláškujících teenagerů, ale i nabitý akcí a hororovou atmosférou. Čtivá zápletka nepostrádá ani romantiku a taky nečekaná a překvapivá odhalení v závěru. Richelle Mead svým příběhem ukazuje, že se nechce zařadit mezi další autory vezoucí se na vlně upířích příběhů. Vampýrská akademie je sice v něčem podobná jiným knihám, ale nepostrádá originalitu a má v sobě něco, co čtenáře nutí číst ji jedním dechem.

Původní recenzi najdete na:
http://www.fantasya.cz/clanek/ve-vampyrske-akademii-se-neucite-jen-pit-krev-ale-take-bojovat-a-branit-sve-pratele


Ukázka z knihy Vampýrská akademie: filmové vydání


Hlídač dostupnosti Vampýrská akademie: filmové vydání

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: