Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Vampýrská akademie

Vampýrská akademie

Autor:
Richelle Mead
Podtitul:
Série Vampýrská akademie, 1. díl
Originální název:
The Vampire Academy
Překlad:
Katrin Chýlová
Série:
Vampýrská akademie
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-468-9
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
24. 08. 2009
Datum vydání dotisku:
12. 02. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Vampýrská akademie

Popis: Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.


Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...

 


Dotaz k produktu Vampýrská akademie

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Můžu jenom vřele doporučit!

29. 03. 2013  |  Recenzoval: georgina

Když jsem se přenesla přes prvních deset stran které mi zatím nedávaly smysl, zjistila jsem že tahle kniha se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Nejen kvůli tomu, že se hlavní postavy neustále vyvíjejí, také díky smyslu pro humor a sarkasmu kterým autorka obdařila naši drahou Ros. Zkrátka je to dokonalý soulad mezi napětím a komedií. Nemůžu jinak než vřele doporučit!!!

Jsem do té série blázen

27. 03. 2013  |  Recenzoval: kokoa

Vampýrská akademie otvírá nové dveře do světa plných upírů. Jiný úhel pohledu, oproti Twilight nebo vampire diares.
Poprvé se na scéně objevují upíři, kteří se dělí do 3 skupin. Na moroje, kteří mají jsou čistokrevní upíři. Pijí krev a mohou ovládat jeden z živlů. Pak tu jsou Dhampyři. Mají v sobě lidskou krev a morojí krev. Mají za úkol chránit moroje. A pak tu jsou strigojové. Ti pijí lidskou krev, ale tihle upíři své oběti zabíjejí na rozdíl od moroju.
Tuto knihu vypráví Dhampyrka Rose. Po 2 letech co ona a její nejlepší kamarádka Lísa jsou na útěku se vrací na Vampýrskou Akademii. Do výcviku si ji vzal Dimitrij, aby mohla dohnat, co zameškala. Ona a Lísa mají také psychické pouto a díky tomu je Lísa v nebezpečí, protože má specifickou moc, kterou chce získat mnoho morojů zvlášť jeden.
Kniha má zajímavý příběh. Začátek se četl jako normální kniha, než se vžijete do toho příběhu, ale od poloviny knihy budete hltat každé slovo a nebudete moci odtrhnout zrak. Každému komu jsem dala tuhle knihu byl stejný blázen do té knihy jako já.
Tato kniha by měla být i s filmována a vyjít v roce 2014 a jmenuje se Vampire Academy: Blood sisters

Vampýrská akademie - moje srdeční záležitost!

26. 03. 2013  |  Recenzoval: Alexis

Jedna z nejoblíbenějších upířin vůbec a moje srdcová záležitost. Poprvé jsem svět vampýrů podle Richelle okusila asi před třemi lety a byla jsem naprosto nadšená.
Tato kniha otevírá úplně jiný svět upírů, dobří upíři Morojové, zlí upíři Strigojové a napůl upíři, napůl lidé Dhampýři. Rose patří k jedné z mála dhampýrek co na Vampýrské Akademii jsou, většina místo toho aby se učila boji vychovává děti. Rose má kamarádku Lissu, které chce dělat v budoucnu
strážkyni. Poté co se vrátí na Vampýrskou Akademii je Rose předána Dimitrijovi, aby ji naučil boji a sebekontrole. Rose má taky s Lissou psychické pouto, které se neustále posiluje a navíc Lisse někdo začne posílat tajemné vzkazy a to je teprve začátek. Od knihy jsem se prakticky neodtrhla a s napětím a očekáváním otáčela stránky.
Tato kniha rozhodně nebyla ztrátou času.Příští rok by jsme se dokonce měli dočkat filmu.
(Recenze z mého blogu kouzlo-knih.blogspot.cz)


Ukázka z knihy Vampýrská akademie