Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Sukuba 6: Odhalená

Sukuba 6: Odhalená

Autor:
Richelle Mead
Originální název:
Succubus Revealed
Překlad:
Katrin Mekki
Série:
Sukuba
Pořadí knihy v dané sérii:
6
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-876-2
Počet stran:
256
Datum prvního vydání:
16. 10. 2013

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Sukuba 6: Odhalená

Popis: Sukuba 6: Odhalená

Splní se sukubě Georgině v posledním dílu série to, o co celou dobu usilovala?

Georgina Kincaidová měla celou věčnost na to, aby se naučila rozumět mužům, ale oni ji stále dokážou překvapit. Tak třeba Seth Mortensen, muž, který riskoval duši, aby se mohl stát jejím přítelem.

Georgina to nemá lehké ani v jiných ohledech: její ďábelský nadřízený ji nutí, aby na sebe i nadále brala různé podoby a plnila základní povinnosti sukuby. A teď ji navíc vyslal do Las Vegas, města hříchu! Proč mu tolik záleží na tom, aby Georgina odcestovala ze Seattlu – a tím pádem i od Setha?

Pochybnosti už mají i Georginini spojenci. A ona sama? Ví, že patří k nejlepším sukubám, ale pokud by se jí podařilo nalézt způsob, jak se stát normální ženou, určitě by toho využila. Ať to stojí cokoli. Chce se vyhnout jen jedinému riziku: že by ohrozila muže, pro kterého to všechno podstupuje...


Dotaz k produktu Sukuba 6: Odhalená

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Richelle opět nezklamala.

22. 01. 2014  |  Recenzoval: Intoxicated.cz

Milé a čtivé, Richelle nezklamala.

Za team stránek www.intoxicated.cz recenzovala Leca.

Šestý a zároveň poslední díl fantasy série Sukuba od americké autorky Richelle Mead s názvem „Odhalená“ je příjemným zakončením příběhu o Georgině Kincaidová. I tentokrát nás příběh vtáhne do života nesmrtelné služebnice pekla, která má konečně jasno – chce, aby její milostný vztah se spisovatelem Sethem Mortensenem fungoval. Ze začátku to vypadá, že i přesto, že vyznavač cool triček a neoholeného obličeje přichází s každým milostným dostaveníčkem o kousíček své životní energie, že by se jim to mohlo i povést… Nicméně na Georgínině „vybojované“ idylce je něco jinak… Drobnosti, které nezapadají a jsou mimo, jí naznačují, že je něco špatně…

„Georgina už nepotřebuje materiální věci, teď je placena láskou.“Po tom co musela seattleská sukuba odejít ze své práce v knihkupectví Esmerald City pracuje jako vánoční efl v obchodním domě. I když to není ideální zaměstnání, díky Sethovi se jí daří momentální pracovní zařazení skousnout. Spisovatel má plné ruce práce s malými neteřemi, jejichž matka se vyrovnává se silnou nemocí. Seth s Georgií pomáhají, jak jen to jde.

„Santa potřebuje další drink.“Ani nadpřirozená část Georgiina života neujde čtenářovu oku. Jerome, arcidémon, který má naši sukubu pod palcem, totiž nutí celý pekelný tým Seattlu do bowlingového turnaje. To všechno by Kincaidová přežila, ale pak dostane pekelné lejstro, ve kterém se píše, že její nové působiště je Las Vegas. To znamená odstěhovat se z města Vesmírné Jehly (Space Needle) a nechat za sebou nejen přátele, ale i Setha. Cvičný víkend ve Vegas, který musí sukuba absolvovat ještě před stěhováním, by se nemohl vydařit lépe, setkává se tam se svými dávnými přáteli a dokonce se jí podaří získat úžasnou práci… Proč přišel příkaz s přesunem tak náhle? snaží se jí někdo vystrnadit z milovaného Seattlu?

„Je to prostě jen divné.“Jak už napovídá „název“ recenze poslední díl byl hodně čtivý (ostatně jako všechny knihy od Mead). Z řádků byl znát její rukopis a snaha udělat z knihy směsici toho nejlepšího. Co se mi na jejím pisatelském stylu líbí asi nejvíc, je to, že její příběhy nikdy nejsou jen romance, nebo dramata. Každý si u jejího vyprávění najde to své. A jinak tomu nebylo ani u Odhalené.
Série Sukuba nepatří mezi dech beroucí knihy potažené akcí, ale děj plynule rozkrývá jednu nedořešenou věc za druhou. Fanoušci Georgíny si přijdou na své, protože sukuba srší svou obvyklou povahou. Závěrečný díl si užijí mimo jiné i příznivci špatně oblečeného anděla Cartera nebo charismatického Romana. K mé škodě tam však není tolik Jeroma, kolik bych si představovala já.

Sukuba: Odhalená si podle hvězdičkového hodnocení na goodreads zaslouží čtyři hvězdičky z pěti (tři za děj a postavy a jednu za to, že je to Richelle). Abych to shrnula, se zakončením série jsem vesměs spokojená a směle se můžu těšit na autorčiny další knihy.

Richelle Mead je jednou z nejlepších autorek tohoto žánru.

25. 11. 2013  |  Recenzoval: Ells

Odhalená je šestým a závěrečným dílem série Sukuba. Čtenáři ji často srovnávají s Vampýrskou akademií, tudíž se není ani čemu divit, že jsou ze série kolikrát zklamaní. Sukuba slouží spíš jako oddychová literatura, ne jako něco napínavého a neskutečného, co nám nabízela Vampýrská akademie. Že vás to odrazuje? To by nemělo, protože i přestože je tato série spíš oddychová, Richellin styl, který si oblíbili snad všichni, co ji kdy četli, prostě stojí za to podpořit. Já osobně se do tohoto stylu zamilovala, tudíž i když jsem si přečetla první díl a nebyla z něj úplně „na větvi“, pokračovala jsem ve čtení i nadále. A teď jsem tady – u klávesnice, která se pod mými prsty prohýbá a poslouchá můj názor na poslední díl Sukuby. A jaká tedy je ta poslední Sukuba? To se dozvíte již za okamžik.

První fakt, který se vám bude určitě zamlouvat – Cartera a Romana si v tomto posledním díle užijete do sytosti. Richelle je do posledního dílu zapojila víc než v předchozích dílech, a tak se můžete těšit na větší množství chvilek s nimi strávenými. Naproti tomu Jerome, Hugh a Peter se nám v tomto závěrečném dílu ztratí z dohledu, což v překladu znamená méně blbůstek a možná i méně humoru. Nevím, jak jste na tom vy, ale u mě je to tak, že se mi jejich přítomnost líbila. Vlastně se mi líbila opravdu hodně, ale což, je tu plno dalších scén, které mi mé jemnější zklamání vynahradily.


Když poslední díl porovnám s minulými díly, rozhodně bych nemohla tvrdit, že by úroveň Richelle klesla. Richelle si po celou sérii udržovala stálou úroveň, postupně nám předkládala otázky a teď se zase postupně dočkáváme odpovědí, které alespoň mě několikrát způsobily menší neklid. Já jsem jedna z těch čtenářek, co dopředu nepředvídá a i když vím, že vrah je vždycky ten nejméně očekávaný, pokaždé se spálím, ať už jsou fakta sebe viditelnější. Je to prostě tak a může mě to štvát jakkoliv chce, nijak to nezměním.

Děj mi v Odhalené utíkal jako v ostatních knihách Richelle – byl promyšlený, plynulý a hlavně – čtivý. Už se budu opakovat asi poněkolikáté, ale myslím, že Richelle je jednou z nejlepších spisovatelek mezi YA autory. Tedy hned po Suzanne Collins samozřejmě, ale ta má úplně jiný styl a ostatně i jiný žánr působení. Mezi upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi Richelle prostě boduje. Toť prosté konstatování.

Dřív bych pravděpodobně nad něčím takovým jako je překlad a korektura nepřemýšlela, ale s tím jak u některých knih překlad upadá, se nemůžu nezmínit o tom, jak moc obdivuji překladatelku za to, že dokázala Richellin sloh zachovat (možná i vylepšit, ale to nemůžu posoudit, Sukubu jsem v AJ nečetla) a bez chybičky či kazu nám předložit finální verzi.

Závěrem – série nebyla nijak překvapivá, ale četla se opravdu hezky, navíc to byla kniha RICHELLE MEAD, proto i když se mé hodnocení některým nebude pozdávat, uděluji závěrečnému dílu 10 hvězdiček. Ano, možná je to přemrštěné, ano – zcela určitě jsou tu lepší knihy, ale já mám tyto knihy prostě ráda a to se nikdy nezmění. Proto se s vámi zatím loučím s tím, že budu netrpělivě očekávat další díla této nadané spisovatelky.

Richelle Mead je geniální spisovatelka.

20. 11. 2013  |  Recenzoval: Terisekk - Knižní zašívárna

Konečně jde všechno tak, jak si Georgina naplánovala – může být se svým přítele Sethem a zároveň plnit přání pekla. Ale stále jí vrtá hlavou, kde se mohl Seth dozvědět její pravé jméno. Proto se obrátí na své pekelné kamarády a na jejího šéfa, kterým je ujištěna, že o nic nejde a jenom všechno zbytečně zveličuje. Jenže vzápětí se u Georginy objeví rozkaz z pekla o přemístění do Las Vegas. Nejprve se jí do města hříchů vůbec nechce, ale po první návštěvě, kdy potká své staré přátelé a získá práci snů, musí uznat, že přesun by nemusel být až tak špatný.

Už je to dlouho, co jsem narazila na první díl Sukuby. Ze začátku se mi série moc nelíbila, respektive mě zklamala. Čekala jsem něco jako je VA, že se od čtení nebudu moct odtrhnout a napětím si ukoušu nehty. Ale s každým dalším dílem jsem začala téhle sérii přicházet na chuť – pochopila jsem, že Sukuba je spíš oddechové čtení. A musím říct, že se mi závěrečný díl moc líbil a jsem s ním spokojená.

Opět se setkáváme se starou pekelnou partou v čele se sukubou a jejím lidským přítelem. Největší roli má Georgina a Seth, kteří právě jsou na nebeském obláčku a užívají si svůj obnovený vztah, těch dvou si užijeme dostatečně. A dočkáme se pořádné dávky romantiky, což mi ani trochu nevadilo, protože tu autorka psát umí.

Avšak pekelná partička (Jerome, Peter, Hugh) ustupují mírně do pozadí a setkáme se s nimi (oproti předešlým dílům) velmi zřídka. To mi trochu vadilo, protože mám ráda oba střelené upíry, kteří svými nápady skvěle oživují děj. Na druhou stranu se více potkáváme se Sethovou rodinou, hlavně kvůli nemoci Andrey, která ji pořád trápí. A konečně Richelle vyslyšela mé prosby a pro fanynky Cartera a Romana mám dobré zprávy – v příběhu se objevují docela dost. A můžu říct, že se z Cartera stala má nejoblíbenější postava.

Není žádným tajemstvím, že mám slabost pro knihy od Richelle. Mám ráda její styl psaní, protože píše procítěně a každá postava (i ta záporná) se čtenáře aspoň trochu dotkne. Líbilo se mi, jak maže rozdíly mezi nebem a peklem, peklo není jen zlé a nebe není sváté, jak se čtenář může přesvědčit u upíra Petera nebo anděla Cartera.

Ale nejvíce bych vyzdvihla její promyšlenost, se kterou sérii napsala. Během čtení všech dílů jsem si několikrát řekla, proč tam dala tuhle a tamtu maličkost, že je to zbytečné – není, Richelle dobře ví, co dělá. A v samotném závěru knihy se jednotlivé dílky daly dohromady a docvaklo mi tolik věcí, rozhodně nic nebylo zbytečné.

Odhalená je úctyhodným závěrem celé sukubí série, a i když se dalo snadno předvídat, jak všechno skončí, mě se závěrečný díl líbil a knize dávám čtyři hvězdičky. Na závěr bych ještě jednou chtěla vyzdvihnout autorku knihy, která mě opět přesvědčila o své spisovatelské genialitě. Pro všem, kteří vyhledávají oddechové čtení s kapkou nadpřirozena, tahle série bude to pravé ořechové.

Plný počet hvězdiček!

17. 11. 2013  |  Recenzoval: Arlene - Renčina červená knihovna

S klidným svědomím mohu říct, že poslední díl této série se mi velice líbil.

Georgina je se Sethem, prožívají chvilky štěstí, přesto Georgině vrtá hlavou, kde se mohl Seth dozvědět její pravé jméno "Letha". A tak se svých nesmrtelných přátel zeptá, zda někdo Sethovi jméno neprozradil. Všichni se dušují, že nikoli.

Vzápětí je Georgině doručen přidělovací rozkaz, že do měsíce má opustit Seattle a přemístit se do Las Vegas, což je pro Georginu šok. Přesto na pokyn nadřízených letí na víkend do Vegas seznámit se s novým prostředím a vrací se nadšená - Vegas je dokonalé - nový nadřízený démon je na ní jak milius, setkává se zde se svým inkubím kamarádem Bastienem, lasvegaská sukuba se chová jak její nejlepší kamarádka a k tomu během chvilky Georgina sežene práci snů - má tančit v nové taneční show, kterou má na starosti smrtelník osobnostně velice podobný Sethovi.

Zkrátka ve Vegas je vše tak dokonalé, až Georgina po návratu začne tušit, že se za tím určitě něco musí skrývat. O to víc je to zřejmé, když najednou se rapidně zhorší zdravotní stav Sethovy švagrové Andrey a je jasné, že Seth nemůže s Georginou odcestovat.

A tak za pomoci svých nesmrtelných kamarádů - Romana a Hugha Georgina pomalu rozklíčovává, proč se ji peklo najednou tak snaží odloučit od Setha a ve Vegas jí vytvořit ideální zázemí.

Víc prozradit nemůžu, abych vás nepřipravila o napětí a překvapení, jak že se vše bude vyvíjet, rozmotávat a jak vše dopadne. Ale napovím, že díky jedné hypnóze se nebudete stačit divit... ;-) A postavy Romana a Cartera mě nezklamaly ani v tomto závěrečném díle.

PS Sny jsou od toho, aby se splnily, a to i sukubám, ne?! ;-)

(původní recenze publikována zde: http://www.cervenaknihovna.com/9206/sukuba-6-odhalena/)

Můj hlavní dojem: tak tohle jsem vážně nečekala!

09. 11. 2013  |  Recenzoval: Freckles

A je to tu. Poslední díl šestidílné série Sukuba a moje už patnáctá přečtená knížka od Richelle Mead. Její knihy už mi zabírají polovinu police… A zdaleka nemám všechny. Zatím.

Sukuba Georgina Kincaidová se musela za poslední rok a půl potýkat s mnohými nástrahami, které jí život (nebo spíš Peklo?) připravil. Musela porazit několik nepřátelských bytostí, které dělaly v Seattlu paseku, musela se smířit se svou minulostí a vyrovnat se se svými schopnostmi a překážkami, jež jí ony schopnosti způsobovaly ve vztahu se spisovatelem Sethem Mortensenem. Navzdory všem překážkám a tomu, že Sethova švagrová Andrea onemocněla, jsou Georgina a Seth konečně šťastně spolu. Pak ale Georgina dostane z Pekla podezřelý příkaz – musí opustit Seattle a přesunout se do Las Vegas. Podaří se jí zjistit, proč ji Peklo tak moc chce dostat od Setha? Dočká se svého šťastného konce?

Pro Richelle Mead a její knihy mám slabost. Mám ráda její styl psaní, sedne mi její smysl pro humor a zatím jsem se u její knihy nikdy nenudila. Na závěr Sukubí série jsem se proto řádně těšila. Jak to všechno dopadne??? I když, to poslední zmíněné vlastně ne. Jeden z nedostatků knihy a vůbec celé série, který jsem se já osobně rozhodla ignorovat, je ten, že mi už od třetího dílu bylo jasné, jak to skončí. Nebyla jsem si jistá detaily a jak toho hlavní hrdinka dosáhne, ale byla jsem přesvědčená, že to dopadne tak a tak. Po tolika přečtených knihách od ní už přeci jen dokážu odhadnout, kam tím autorka směřuje. Ale protože mi vážně vyhovuje její styl psaní, bylo mi to jedno a jen jsem si užívala čtení. Ovšem jak se říká, neříkej hop dokud nepřeskočíš. Navzdory mému chytráckému přístupu se v knize stejně našlo něco, čím mě autorka překvapila. A to dost – tohle jsem vážně nepředpovídala. A to je jenom dobře.

Zároveň mi všechno scvaklo dohromady – věci, které jsem v předchozích dílech považovala za vedlejší a vlastně nepodstatné, najednou dávaly smysl a konečně jsem pochopila, jak dobře to měla autorka už od začátku promyšlené. U tak dlouhých sérií, jako je Sukuba, mi občas přijde, že jsou některé věci už trochu přehnané, že jsou poslední díly jen do počtu, ale tady všechno sedí. Autorka čtenáři postupně podstrkuje dílky skládačky a nechává ho, aby si něco složil sám, ale ty poslední kousky dá dohromady až ona.

Chování postav mi přišlo víceméně stejné jako v předchozích částech. Pokud vám už od začátku nesedla Georgina, zázračnou proměnu v posledním dílu nečekejte. Pokud jste si oblíbili Cartera, můžete počítat maximálně s jednou změnou – Richelle Mead konečně vyslyšela naše zoufalé prosby a konečně je ho v knize dostatek. Kromě Cartera můžete počítat i s několika navrátivšími vedlejšími postavami, které se v předchozích částech jen mihly, a samozřejmě s obvyklou pekelnou partičkou. Číst o nich mě vždycky pobaví, protože všichni (a Carter s nimi) tak trochu boří stereotypní vnímání sil dobra a zla. Anděl není vždy a ve všech případech vzorem ctností, stejně jako služebníci Pekla nejsou za všech okolností zlí a temní padouši, kteří na první pohled nesnášejí růžovou, sladkosti a vůbec všechno štěstí, protože se to od nich zkrátka očekává. Světe div se, oni jsou dokonce vtipní!

Nebudu v téhle knize hledat nějaký větší smysl. Žádné převratné myšlenky, nejoriginálnější téma, nejlepší hrdinka na světě… Ne. Sukuba je prostě oddechová série. Komu sedne styl psaní autorky a nebude mít problém s tím, že hlavní hrdinka není zrovna dokonalý andílek, tomu by se měla tahle série zamlouvat. A s ní i poslední díl, který určitě patří mezi ty lepší v sérii.


Ukázka z knihy Sukuba 6: Odhalená