Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Sukuba 5: Stíny

Sukuba 5: Stíny

Autor:
Richelle Mead
Podtitul:
Série Sukuba, 5. díl
Originální název:
Succubus Shadows
Překlad:
Katrin Mekki
Série:
Sukuba
Pořadí knihy v dané sérii:
5
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-836-6
Počet stran:
264
Datum prvního vydání:
13. 03. 2013

Kliknutím zvolte variantu

Sukuba 5: Stíny

Popis: Sukuba 5: Stíny

Některým vábením lze odolávat jen po určitý čas...

Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka.


Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal přímo prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena.


Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která ji láká... pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat...

 


Dotaz k produktu Sukuba 5: Stíny

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Georgina je v pěkném maléru

20. 04. 2013  |  Recenzoval: Panthea

Georgina Kincaidová je zase v pěkném maléru. Ale myslím, že pokud jste čtenářem této série, tak vás to ani moc nepřekvapuje. Jelikož se tímto pátým dílem s názvem Stíny pomalu, ale jistě blížíme k závěru celé série (jak již bývá autorčiným zvykem, konečný počet bude šest), pomalu začíná vyplouvat na povrch, jakým způsobem to autorka zamýšlí udělat.

Musím přiznat, že jsem z toho více než nadšená, protože nic není očividné, všechno je nadávkované tak, aby čtenář získal určité náznaky, ale žádné jistoty. Nedá mi to, a musím se trochu zamyslet nad tím, jak se Sukuba liší od druhé autorčiny série, která už v Čechách vyšla, Vampýrské akademie. Ve VA byl příběh jasně daný, vždycky šlo o ústřední dvojici s lehkou odbočkou k Adrianovi, třetímu do páru. Nicméně, v této sérii byla romantická linka celkem jasně daná a dobrodružná stránka příběhu více méně taky.

Co mě na Sukubě naprosto baví je, že čtenář do poslední chvíle vlastně ani netuší co, proč a jak. Ve Stínech je Georgina díky svým depresím lapena ve světě snů a téměř celou knihu s ní prožíváme sny, některé z minulosti, pravdivé nebo lživé, a jiné z přítomnosti, kde jí snové bytosti ukazují, co se děje v Seattlu. Georgina i čtenáři se opět můžou jenom domnívat, co z toho je pravda a co lež. Nikdo nepochybuje, že ji její kamarádi nakonec zachrání, ale překvapením je, že se to opravdu povedlo, protože se to podle všech očekávání povést nemělo.

Nikdo neví proč a na scénu vyplouvají pochybnosti. Jsou sny, které jí ve třetím díle ukázala Nyx, pravdivé, nebo ne? Jak by mohly, když je Georgina nesmrtelná? A bude to nakonec Seth nebo Roman? Ve VA bylo v pátém díle všechno naprosto jasné, šlo jen o to, jak. V této sérii nemám ani ponětí. Můžeme jenom doufat. A čekat na další díl, který vyjde v nakladatelství Domino už letos na podzim. Rozhodně bude stát za to!

 

Richelle Mead má nenapadobitelný styl

12. 04. 2013  |  Recenzoval: Patricie Kouřilová

Být sukubou má své velké výhody. Jste neobyčejná ženská bytost, krásná a tak svůdná, že můžete mít každého muže, na kterého jenom ukážete prstem a navíc dokážete vypadat vždy dokonale, ať už jsou podmínky jakkoli nepříznivé. Jste prostě fame fatale všech mužů, u kterých chcete zabodovat. Jenomže všechny tyhle výhody mají i svou stinnou stránku. Být sukubou vás může ničit našeptáváním, kterému nezle jen tak odolat. Tak vábivému a neodolatelnému.
Bude Georgina schopná tomuto hlasu odolat, aby si zachránil vlastní holý život a zároveň zajistit, že na svatbě své nejlepší kamrádky s mužem, kterého Georgina miluje nejvíce na světě, bude vše na první pohled vypadat jak to na svatbách vypadat má? Všechno dokonalé a bez zármutku cizího přičinění?

Sukubí série o svůdnici Georgině Kincaidové má svou určitou úroveň kvality zajištěnou faktem, že její "matkou" je světoznámá a velmi populární Richelle Mead. Jenom její jméno poukazuje na to, že když už to nebude série, či každý jednotilivý díl, kdoví jak dokonalý, bude jistě profesionální. Richelle je neuvěřitelně nadaná spisovatelka a i když se Sukuba od její nejznáměší vampýří série, Vampýrské akademie, značně liší, fanoušci této autorky si přijdou na své i tak. Richelle je v nadpřirozeném světě jako doma, všechny informace a popisy působí realisticky a promyšleně, proto bych řekla, že i jistý nádech nadpřirozené autenticity dělá ze Sukuby dílo, které dokáže udělat a zanechat ve čtenáři dojem.
Vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly nečetla, je pro mě dost složité nějak knihu popsat a nakonec ji nějakým způsobem i ohodnotit. Myslím, že i vám přijde vzláštní, že jsem se pustila do pátého dílu s tím, že předchozí přečtené nemám. Ale i přesto musím říct, že se mi pátá Sukuba docela líbila.

Sukuba sice úplně není šálek čaje, do kterého bych se pouštěla každý den, ale i běhěm čtení jsem zjistila, že není ani tak špatný. Je to opravdu něco jiného, než normálně čtu, ale zkusit se má všechno, tak proč ne nějaký odlišnější knižní žánr?

Děj se mi možná trochu splétal, nejspíš protože neznám události z předchozích dílů. Nicméně jsem neměla až takový problém pochopit, co jsem pochopit měla a neodhalit, co mělo záměrně zůstat utajeno, třeba pro další díl.
Georgina jako hlavní hrdinka knihy mi byla svým vlastním, sukubím způsobem sympatická, ale občas jsem si říkala, že je to velice zvláštní osoba. Na první pohled nádherná žena všech možných nemožných předností, ale uvnitř se skrývá duše, která krvácí pro to, co nemůže mít. A právě ta nešťastná láska je to, co Georginu dělá lidštější, neumělou. No, a pak ten hlas našeptávající věci, které mohly Georgině vážně ublížit.
Myslím, že celý děj byl dobře promyšlený a jak jsem od Mead čekala, styl psaní opět nenapodobitelný. Myslím, že právě styl psaní zbožňuju u Mead nejvíce. Jsem moc ráda, že jsem ho mohla poznat i z jiného, než vampýřího, úhlu.
Tohle své hodnocení bych nazvala jako hodnocení "v plenkách", kvůli absenci čtení předchozích dílů, ale i tak si myslím, že pátá Sukuba si ty, v přepočtu čtyři hvězdičky zaslouží.


Ukázka z knihy Sukuba 5: Stíny


Hlídač dostupnosti Sukuba 5: Stíny

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: