Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Sukuba 3: Sny

Sukuba 3: Sny

Autor:
Richelle Mead
Podtitul:
Série Sukuba, 3. díl
Originální název:
Succubus Dreams
Překlad:
Katrin Chýlová
Série:
Sukuba
Pořadí knihy v dané sérii:
3
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-707-9
Počet stran:
280
Datum prvního vydání:
02. 04. 2012
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Sukuba 3: Sny

Popis: Sukuba 3: Sny

Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem – nemůžou spolu mít sex, protože tím by ho Georgina bezděčně zabila (a to, přiznejme si, by odradilo každého muže, i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgina musí zasvěcovat novou, poměrně neschopnou sukubu.


A jako by toho ještě nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco ji za nocí pronásleduje, vysává jí energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykladače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí.


Georgina musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem, který jí vstupuje do snů. Je totiž docela možné, že pokud Georgina neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát...

 


Dotaz k produktu Sukuba 3: Sny

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Sex bez lásky vydrží déle než láska bez sexu

08. 04. 2013  |  Recenzoval: Olga Buriálnková - Fanzine

Neodolatelná sukuba Georgina dostala nepříjemný úkol. Musí zaučit novou posilu démonů. Ona i její životní láska Seth bojují s rostoucím odcizením. Potkává vykladače snů Danteho, který jí radí s podivnými sny. Pokaždé ji totiž zbaví čerstvě nabité síly. Jsou nebezpečné, stejně jako vykladačův šarm.
Třetí díl paranormální romance spisovatelky Richelle Mead opět přináší svým fanouškům ne zcela tradiční hlavní hrdinku. Sexy pekelná zaměstnankyně žije jen díky životní síle mužů, které svádí. Snaží se udržet platonický vztah s milovaným spisovatelem, stejně jako pozici vedoucí v milovaném knihkupectví. Je hrdinkou z temné strany, která na ni snad ani nepatří.
Georgina Kincaidová je ve svém temném oboru čím dál víc úspěšnější. Proto musí zaučit novou kolegyni nebo přijmout trest. Mladičká posila je však stále neschopnější. Kromě toho se Georgině zdají velmi živé sny, které ji připravují o získanou životní sílu. Také vztah se Sethem se komplikuje. Kvůli vykladači snů Dantovi i zakřiknuté kamarádce, která spisovatele zbožňuje. Přátelští andělé pátrají po neznámém tajemství. Mohou démonce pomoci, nebo vše zničit. Láska totiž trápí démony i anděly.


Láska dokáže překonat všechny překážky, někdy...
Vnadná pekelná kreatura v těle svůdné Georginy svádějící smrtelníky, zároveň citlivá, milující žena usilující o udržení pravé lásky. Oblíbená sukuba je poměrně rozporuplná osobnost. Na první pohled. Na ten druhý ji s peklem spojuje jen jediné nerozvážné přání, kvůli kterému ztratila svou duši. Kdyby sympatická Georgina mohla, ihned by se vzdala všech svých schopností i nesmrtelnosti. Jediné, po čem touží, je normální život a obyčejné lidské štěstí.

Bohužel to jediné zatím nemůže získat, přestože svou trvající láskou ke smrtelníkovi naznačuje, že nic není nemožné. Pokud vydrží dost dlouho. I anděl Carter s bělostnými křídly se vědoucně usmívá, když mluví o jejich lásce. Bohužel se však šance na šťastný konec začíná vytrácet. Vztah Georginy a Setha čeká velká zkouška a vůbec není jisté, zda ji tentokrát přečká. Přitažlivý spisovatel se postupně přesouvá z polohy muže původně neochvějně milujícího a nikdy se svého citu nevzdávajícího až k někomu, kdo rezignoval.

Kromě profesionálních problémů s konkurenční démonkou a obtížemi s velice živými sny se v posledním svazku série Georgina potýká hlavně s milostnými komplikacemi. Když je svědkem prozrazení platonické lásky anděla a člověka, zadoufá, že snad je i pro ni naděje na šťastný konec. Ale pokud by to nemělo vyjít nebeským stvořením, jakou šanci má pekelnice? S dalším dílem přicházejí nové postavy, které výrazně zkomplikují milostný vztah milé sukuby.
Tentokrát je kromě její lásky ohrožen přímo i Georginin život. Přesto ji v celé knize nečeká jediný velký boj či magický střet. Ani tentokrát čtenáři nemohou očekávat změnu nastalého kurzu. Proto je nevyděsí krvavé podrobnosti ani nechutné detaily. Přesto, že v tomto směru příběh není v pravém slova smyslu akční – jako například série Laurell K. Hamiltonové, Patricie Briggsové, Rob Thurmanové, Kim Harrisonové nebo třeba spisovatelského dua Ilona Andrews, plyne rychle a poutavě.


Sen je sen, probudí se jeden. Nebo taky ne

Stejně jako v některých jiných knižních cyklech městské fantasy nebo paranormálních romancí, ani v tom Georginině nemají smrtelníci o magických bytostech potuchy. Žijí si poklidně vedle nich, aniž by tušili, že potkávají nadpřirozená nebeská nebo pekelná stvoření s téměř neomezenou mocí. Sukubí série si nehraje na nějakou megabombastickou akční super show s mrtvolami na každém kroku a výbuchy či střelbou na každé druhé stránce.

Proto také mohou v tomto cyklu sukubě podobná magická stvoření tajně žít v našem světě. Ze stejného důvodu také není pravděpodobné, že by se cyklus stal něčím jiným než vyprávěním o zamilované mladé ženě, jež je náhodou nesmrtelná a má stejně postižené přátele. A to je jen dobře. Právě tohle totiž čtenáři, možná spíše zejména čtenářky, očekávají. Snad by je dokonce cokoli drsnějšího, než občasné pikantnější líčení sukubích sexuálních hrátek, nepříjemně překvapilo.
Brzy se Georginini fanoušci mohou těšit na nový nášup. Stejně mají příležitost s příjemným očekáváním přemýšlet, kam po nečekaném finále posledního dílu autorka svou hrdinku nasměruje a jaká dobrodružství si pro ni připraví. Možná se na titulní stranu vrátí některá z modelek, které si čtenáři mohli prohlédnout na obálkách předchozích svazků.


Ukázka z knihy Sukuba 3: Sny