Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Sukuba 2: Na vrcholu

Sukuba 2: Na vrcholu

Autor:
Richelle Mead
Podtitul:
Série Sukuba, 2. díl
Originální název:
Succubus on Top
Překlad:
Katrin Chýlová
Série:
Sukuba
Pořadí knihy v dané sérii:
2
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-662-1
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
17. 10. 2011
Sukuba 2: Na vrcholu

Popis: Sukuba 2: Na vrcholu

Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí – tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.


Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost  jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona – nadpřirozená svůdkyně – nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.


A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe...

 


Dotaz k produktu Sukuba 2: Na vrcholu

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Sukuba 2 - Na vrcholu

08. 04. 2013  |  Recenzoval: Olga Buriánková - Fanzine

Sexy sukuba Georgina pracuje ve dne v noci. Kromě služeb v oblíbeném knihkupectví zdatně zvládá i ty pekelné. Život jí komplikuje láska ke smrtelnému spisovateli. Ale třeba jí pomůže kolega inkubus. Ten od ní také potřebuje trochu přátelské výpomoci. Pekelný profi sex vůbec není sranda.
Sukuba Georgina zjišťuje, že pekelný profi sex vůbec není sranda
V sérii úspěšné paranormální romance americké autorky Richelle Mead se vrací veskrze originální hlavní hrdinka. Neodolatelná démonka toužící po skutečném citu. Z jedné strany bytost temnoty, jež dokáže všechny smrtelníky svést jediným pohledem. Z té druhé zranitelná žena s hlavou plnou milovaného muže.

Sex je život – je život sex?


Pro sukubu Georginu Kincaidovou je sex jediným zdrojem životní síly. Tato skutečnost jí znemožňuje naplněný vztah s milovaným spisovatelem. I když by raději žila obyčejný život zástupkyně vedoucí v knihkupectví, musí pokračovat v démonském snažení. Také se musí pokusit pomoci dávnému příteli inkubovi. To vše při intervencích andělů, upírů, démonů a za stále podivnějšího chování jejích smrtelných přátel. A ke všemu se blíží zpackaná autogramiáda.


Ne všechno se točí kolem sexu, ale je toho dost


Ve vyprávění o ženě a zároveň pekelné stvůře je mnoho očekávaného i pravého opaku. To dělá z teoreticky dokonalého nástroje zla sympatickou hrdinku. Georgina by měla smrtelníky využívat, kopat za mužstvo démonů. Protože se ale snaží co nejméně zatěžovat svou pekelnou karmu a práci démona vykonává jen s největším sebezapřením, často z nuceného zla vyjde dobro.
Co má společného se současnými hrdinkami městské fantasy a paranormálních romancí, je ovládání magie – zejména změny podoby. Odlišuje ji od nich aktivita na špatné straně světla a temnoty. Přestože si poradí, nemává ani chladnou ocelí ani nabitou zbraní. Také zde hraje sexuální napětí velkou roli. Erotika a sex je tím stěžejním, proto není příliš vhodná pro nedospělé čtenáře.
Odlišnosti i podobnost je recept
Co také není stejné, v porovnání se sériemi například Laurel K. Hamiltonové, Patricie Briggsové, Rob Thurmanové, Kim Harrisonové, Kat Richardsonové nebo třeba spisovatelského dua Ilona Andrews, je zcela utajený paranormální svět. V něm částečně působí vnadná sukuba a její nadpřirození přátelé. V něm řeší problémy pravidelně zasahující do toho reálného. Vše je skryté a má to tak zůstat.
Žádnou magickou či jinou bitvu nebo krvavé detaily a násilí ale čtenáři rozhodně čekat nemohou. Georgina musí čelit také stále napjatější sexuální atmosféře mezi ní a její životní láskou. Tentokrát by jejich vztah mohl opravdu narazit kvůli přitažlivému démonovi. Jako mávnutí andělských křídel se však i tímto dílem táhne náznak, že by hrdinčina láska nemusela být tak beznadějná.
Příběh má spád, logiku. Baví a je vidět, že autorka poctivě trénuje. Fotomodelky na obálkách knih této série jsou přitažlivé. Jediné, co kazí dojem, je, že pokaždé pózuje jiná.


Ukázka z knihy Sukuba 2: Na vrcholu