Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Sukuba 1: Trápení

Sukuba 1: Trápení

Autor:
Richelle Mead
Podtitul:
Série Sukuba, 1. díl
Originální název:
Succubus Blues
Překlad:
Katrin Chýlová
Série:
Sukuba
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-609-6
Počet stran:
320
Datum prvního vydání:
13. 06. 2011
Sukuba 1: Trápení

Popis: Sukuba 1: Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?


Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!


Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného... a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem...

 


Dotaz k produktu Sukuba 1: Trápení

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Démonka žijící sexem, která stojí jen o lásku, to nemá jednoduché

08. 04. 2013  |  Recenzoval: Olga Buriálnková - Fanzine

Richelle Mead, autorka populární Vampýrské akademie, konečně přichází také s přitažlivou hrdinkou Georginou Kincaidovou. Tahle sexy rebelská sukuba odmítá plnit svou pekelnou povinnost a zajímá se spíše o populární literaturu, než svádění smrtelníků. S tím nic nenadělají ani démoni ani andělé. Zatím.
Po nekonečné záplavě upířích a vlkodlačích příběhů se objevuje velmi originální hlavní postava. Ne snad, že by autor nikdy jako hlavního hrdinu nepoužil ženu či nesmrtelnou bytost. Ne snad, že by ona temná žena „vamp" vždycky musela skákat, jak peklo píská. Ale představit ryze negativního ženského démona jako sexy knihovnici odvedle, vzdychající po svém spisovatelském idolu, to bylo velmi neotřelé.


Co sukuby chtějí


Georgina Kincaidová se na první pohled nijak neliší od svých kolegyň z knihkupectví. Alespoň ne příliš. Je sice přitažlivější, než ony a mohla by mít kteréhokoli muže . To je však připisováno jejímu šarmu a veselé povaze. Nikdo z lidských přátel či nepřátel nemá tušení, že není člověk. Že je jednou ze zástupců temnoty, kteří žijí mezi lidmi a snaží se o prosazení svých vlastních zájmů. Zájmů, o něž se tahle schopná sukuba však stará jen velmi sporadicky.
Situace se začíná měnit ve chvíli, kdy dojde k nenadálé likvidaci jednoho nepříjemného upíra. Nejprve na Georginu padá podezření, ale zanedlouho jej následuje zničení anděla a Georgina je očištěna. Zato se ocitá v ještě větším nebezpečí, stejně jako každý z jejích temných přátel, upírů i démonů. Aby toho nebylo málo, začíná se sbližovat se svým idolem, spisovatelem Sethem Mortensenem. Zároveň se díky jeho roztržitosti seznamuje i s neodolatelným Romanem. O lásce si však může jen nechat zdát, protože by při sexu svého milého lehce mohla zabít. Navíc vše komplikuje i tajemný vrah nadpřirozených bytostí, který se o ni zajímá až nezdravě a ze stále větší blízkosti.


Temnota nemusí být zlá


Autorka vytvořila nadmíru svěží a neortodoxní hlavní postavu. Ač patřící k peklu, příjemně lidskou a obyčejnou. Zároveň tím, že jí právě temnota brání stát se opět člověkem, ji ještě více přibližuje čtenářům. V příběhu řeší nejen problémy zcela démonské, ale často i ty, které řeší všichni ostatní lidé. Ať již se jedná o pracovní lapálie, komplikace s roztouženým šéfem či žárlivou konkurentkou z blízkého antikvariátu. Nebo soukromé při řešení milostného trojúhelníku, o kterém vlastně ani netuší zdali vůbec existuje.

Stejně jako její přátelé, ani ona nechce příliš škodit lidem a nejraději by se svého nadpřirozeného talentu vzdala a žila život toho nejobyčejnějšího ze smrtelníků. Zjevné rozpory v jejím statutu zaměstnankyně temnot a její snahy o co nejnormálnější život ji velmi polidšťují. Přestože je jasné, že se jí její touha v nejbližší době nesplní, je příjemné sledovat Georginu, jak se o to ze všech sil snaží, protože co kdyby.
První a naštěstí ne poslední

Úvodní kniha z populární série o sukubě Georgině Kincaidové je velmi čtivým mixem příběhu ze života, lovestory a detektivky. To všechno je navíc vsazeno do fantastického rámu, který velmi případně kloubí dohromady každý z motivů příběhu. Zmiňovaná všehochuť vůbec nepůsobí křečovitě či nevhodně. Naopak, vše má v něm své místo a přirozeně se vzájemně doplňuje.
Přestože se jedná o knihu s dospělou hlavní hrdinkou a jejími problémy, je psána tak lehce a čtivě a v takovém žánru, že jistě zaujme starší i mladší čtenáře bez rozdílu věku. Nikde sice v příběhu neprobíhají velkolepé bitvy, které by rozhodovaly o osudech celých národů. Dokonce se v něm nesetkáme s téměř žádnou tryskající krví a chroptícími oběťmi. Proto je spíše vhodnější pro něžnější část populace. Ale ani ta druhá by se neměla při jejím čtení urazit. Je totiž zábavná, děj odsýpá a nikdo ani neví jak a už je u konce.
Naštěstí na Georgininy příznivce čekají ještě další díly, ve kterých pro ně Richelle Mead připravila stále nové peripetie jejího ne zcela lidského života. Vydání pokračování pod názvem Sukuba 2: Na vrcholu je snad čeká letos na podzim. Pokud by byli příliš nedočkaví, mohou si čas při čekání na další díl krátit například u některého dílu Vampýrské akademie.

 

Další úžasná série od Richelle Mead!

03. 04. 2013  |  Recenzoval: kokoa


Sukuba je dívka, která umí na sebe brát různé podoby a když se vyspí s chlapem, vezme mu životní energii a tak mu zkrátí život. Výhodné je, když si hledá hodné chlapy a ty jejím pokušení zkazí. Hlavní hrdinkou je Georgina, která se jedním omylem stala sukubou.
Jako Vampýrská akademie, tak i sukuba vás vtrhne do děje a vy ne a né přestat číst.
Tuhle knížku doporučuji, aby četli ti co mají rádi nadpřirozeno a fantazijní děje. Mě upřímně velmi zaujala.


Ukázka z knihy Sukuba 1: Trápení


Hlídač dostupnosti Sukuba 1: Trápení

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: