Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Autor:
Richelle Mead
Originální název:
The Fiery Heart
Překlad:
Katrin Mekki
Série:
Pokrevní pouta
Pořadí knihy v dané sérii:
4
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-964-6
Počet stran:
352
Datum prvního vydání:
12. 02. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Popis: Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává!

Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe...

Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána...

Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.


Dotaz k produktu Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Richelle se drží toho, co její čtenáři zbožňují

25. 05. 2014  |  Recenzoval: Snow Fairy

Alchymistický život, který Sydney považovala za ten správný a bezpečný, se jí pomalu rozpustil před očima v moři lží skrývaných za intelekt a racionalitu. Porušila snad všechna pravidla, aby se dostala k tomu, co potřebuje, aby dokázala, že to, co každý považuje ua správné, je naopak to špatné, ale ukáže se, že to, co už do teď obětovala, není poslední, o co by měla ještě přijít.

Říká se, že činy mluví hlasitěji než slova. Sydneyina alchymistická logika nabrala úplně jiný směr a sama Sydney se konečně odtrhla od vědění a dala svému srdci a svým citům volný průchod. Přiznala sama sobě, že pro ni Adrian není jen obyčejný vampýr, kterého zahrnuje její úkol. Ale tím, že se sobě i Adrianovi přiznala ke své lásce se pouští do nebezpečného boje. Společně s osobní misí na záchranů alchymistů ze spárů jejich vlastního druhu pomocí magického tetovacího inkoustu a samotným provozováním magie se dostává do problémů, které se nesmí nikdo dozvědět, alchymiské především.
Protože potom už by ji nečekalo nic dobrého. Přišla by o své přátele, o všechny na kterých jí záleží, o svou lásku i o sebe samotnou.
A i když zná ta rizika a ví, že ji nesmí přistihnout, a i když také ví, že za nalezením řešení bude muset udělat velmi nebezpečné věci, jde do toho. Ale s tím přichází i nědůvěra a všudypřítomná lež. Potom už nemůže na sto procent věřit téměř nikomu. Ani těm, kterým věřila vždycky...


Všude tam, kde se mluví ve spojistosti s knihami Richelle Mead, tam je zaručena kvalita. Celý svět se z jejích knih těší, je z nich nadšený a Ohnivé srdce není vyjímkou. Už po čtvrté se vydáváme s hlavními postavami, Sydney, Adrianem a dalšími, na nebezpečné dobrodružství za ochranou královské morojské princezny Jill. Ale jak už to bývá u všech dobrý příběhů, tak jednoduché to nebude.

Richelle to tentokrát vzala z toho klidnějšího začátku. Což byla první věc, která mě potěšila. Od prvního slova v první kapitole se hezky pomalu a podrobně znovu shledáváme s oblíbenými hrdiny a sledujeme, jak se jejích život na univezitě za účelem ochrany Jill, den co den víc a víc komplikuje.

Kromě té úžasné schopnosti Mead udělat z normální fantasy knihy o vampýrech úžasnou a strhující, epickou a nepředvídatelnou knihu, se zaměřila tentokrát hodně na pocity, emocionální stránku postav, čímž tak trošku vyjela z té fantastické a nadpřirozené koleje. Svůj potenciál a taky potenciál samotné knihy také zvýšila tím, že kromě pohledu Sydney, ze kterých byly do teď všechy knihy vyprávěny, se na scénu podívala i z té mužské stránky, ze které srší testosteron a sex-apeell. Ze strany Adriana Ivashkova. Čímž jsem si jistá, že potěšila tisíce a tisíce fanoušků Adriana a nejen jeho. A to je věc, ze které se nelze netěšit.

Není pochyb o tom, že Mead si umí se svými posatvami pěkně pohrávat a nebojí se s nimi jít i do risktaních situací. Ale taky není pochyb o tom, že kniha není jenom napínavá a triviálně založená na obyčejné fantasy zápletce s kapkou romatniky. Kniha je to všestranná a dalo by se říct i poučná. Věděcky, dle vlastních představ Richelle, je dotažená k dokonalosti, až z toho čtenář žasne. Taky se mi velmi líbí, že i když je každá díl komplikovanější, člověk se věšinou v událostech a faktech neztratí. V jednoduchých připomínkách, které jsou chytře zapleteny do děje, si jednoduše můžete připomenout předcházející události.

A jak to na začátku vypadalo na poklidné vody, postupně se odhalovala tajemství, která měnila všechno v chaos a napětí. Chvílemi máte pocit, že řešení už máte na dosah ruky a že se nemůže nic stát a potom bum. Objeví se další věc, kterou jste nečekali a která s vámi pěkně zámává.
A to ani nemluvím o tom, jakým způsobem každý jededn díl skončí. Ty konce jsou vždycky nejnapínavější, nenečekanější a nejvíce nervydrásající. Protože to Richelle vždycky usekne v takovém momentu, po kterém vám zůstane pusa otevřená a oči vykulené a jediné, co chcete, je číst dál, ale není kam. A to jsem si myslela, že to u Ohnivého srdce bude jinak. Nebylo. Ale v závěru nemám co vytknout. Richelle se drží toho, co její čtenáři zbožňují. Drží se toho, co umí nejlépe, ale zároveň to není monotónní ani nesmyslné. Naopak. Je to úžasné.

Tenhle díl vás připraví o dech!

25. 03. 2014  |  Recenzoval: Ells

Ohnivé srdce je již čtvrtým dílem Pokrevních pout, spin-off série k Vampýrské akademii od legendární spisovatelky Richelle Mead. Pokud jste čekali, že tento díl bude jen další méně akční pokračování, spletli jste se. Jen co se uslintáte nad Sydney a Adrianem, Richelle vás připraví o dech svým zakončením. A pak vám zbyde jen reakce OMFG. Ale abych nepředbíhala, pojďme se podívat, co mě na tomto dílu zaujalo nejvíc.

První věci, které si všimnete hned na začátku, je jméno ADRIAN. Vlastně pokud nepočítáte nadpis Ohnivé srdce, Adrian je to první slovo, které na začátku knihy najdete. Ano, vaše domněnka je správná - Ohnivé srdce je napsáno ze DVOU pohledů - a to ze Sydneyina a Adrianova. A ano, už můžete začít jančit, protože Adrianův pohled vás rozhodně nenechá chladnými. Alespoň mě tedy chladnou nenechal (Čti: jeho hlášky byly opravdu senzační)... Moc se mi líbilo, že jsem se konečně dostala do hlavy nějakému Moroji, co ovládá opravdovou magii (v případě Adriana éter) - dhampýři a alchymisti jsou věc jedna, ale živly a éter je totiž věc druhá. Minimálně já byla kolikrát zvědavá, všechny ty situace Adrian prožívá, natožpak jak vidí cizí aury. Právě proto mi tahle malinká drobnost zvedla náladu natolik, že jsem se začala připitoměle usmívat už na začátku první věty. A bacha - v té chvíli nebyl překvapením ani zdaleka konec.

Další věc, která vás potěší (nebo taky ne), je finále. Já vím, já vím... Nemělo by se začínat od konce, ale když já si nemůžu pomoct! Ten konec mě tak šokoval, až se pomalu divím, jak můžu s takovým klidem psát recenzi. A věřte mi, i když vám můj výřez z knihy bude možná připadat trochu chaoticky, nebude to nic proti tomu, co jsem zažila při/po čtení. Aneb to byste nevěřili, kolik se do při čtení Richelliných knih umřít. Už předem vám raději popřeji upřímnou soustrast.

Co se týče postav - moc se mi líbilo, že se Richelle nebála vsadit na nové charaktery. I když v případě jedné z nich... No, právě jsme se dostali k jádru mého problému s touto knihou. Zoe - drahá sestřička Sydney, která mi byla po celý příběh trnem v oku a byla vlezlá jako osina v zadku, by zasloužila nejednou pořádně proplesknout. To má ta holka v hlavě místo mozku úplný salát?! Nemám ji ráda a nemám. Ale abych zmínila i pozitivum s příchodem nových hrdinů... Náš nový strážce Neil navzdory tomu, že ze začátku může působit jako bytost velmi otravná, v průběhu děje se vybarví úplně jinak. Celkově jsem ho vnímala jako takové hezké zpestření příběhu. Nakonec vůbec špatný nebyl. Ostatní už zaběhlí členové naší "supernatural" skupinky na mě zapůsobili tak jako vždycky perfektně - navíc jsem přesvědčená, že Adriana jsem si díky tomuto dílu oblíbila ještě víc.

Ale abych recenzi už zbytečně neprodlužovala, udělám krátký souhrn. Ohnivé srdce se četlo moc pěkně, celkově si myslím, že to byl dosud jeden z nejlepších dílů série (i když za Vampýrskou akademií přesto pořád pokulhával) a už se nemohu dočkat na další díl. Snad vyjde brzy.

Ohnivé srdce je pekelná jízda

23. 03. 2014  |  Recenzoval: Intoxicated.cz


Za team stránek www.intoxicated.cz recenzovala Leca.

Čtvrtý díl Pokrevních pout navazuje přesně tam, kde nás Richelle Mead v předchozí knize nechala čekat – Sydney, alchymistka, která se celý život řídila přísnými pravidly, sympatizuje s tajným odbojem, přátelí se s vampýry a ke všemu se rozhodla pojednou upřednostnit srdce nad svou hlavou a rovnýma nohama se vrhla do tajného vztahu s morojem. Načasování však nemohlo být horší, protože tým v Palms Springs byl posilněn o další alchymistku a tou není nikdo jiný, než mladší sestra hlavní hrdinky Zoe.

Adrian: „Únikový plán číslo sedmnáct – utečeme a otevřeme si obchůdek s džusem ve Fresnu.“Na jednu stanu je Sydney ráda, že může být blízko své sestře, na stranu druhou to znamená nepříjemná omezení. Pro Sageovou je tak velmi těžké věnovat se kromě Zoe i věcem, které pro ni byly doposud "běžné". Nyní si musí dávat pozor, aby před sestrou působila jako profesionálka, která k přiděleným vampýrům nemá žádný bližší vztah. Díky své profesorce historie si sice dokáže udělat čas na magii, práci pro Markuse a jeho tajný odboj proti útlaku alchymistů a hlavně na tajná dostaveníčka s Adrianem, ale Zoe se sestřin nabitý program nelíbí. Vztah mezi oběma dívkami je proto stále napjatější a věc neusnadňují ani problémy v rodině, které vyústily v rozvod jejich rodičů.

Zoe: „Když už je řeč o prioritách…, nenapadlo tě, že to, co děláš pro profesorku Terwilligerovou, je nevhodné?“Ohnivé srdce však není jen o spletitosti „mezilidských“ vztahů, v porovnání s předešlou knihou jde o akčnější počtení! Po několika prvních kapitolách děj příjemně plyne a nedovolí vám odtáhnout oči. Autorka totiž pomalu začíná přitvrzovat. Hlavním hrdinům pokrevních pout zde sekundují známé tváře z úspěšné série Vampýrská akademie (jak sama autorka již několikrát avizovala). Mě osobně přítomnost „obvyklých podezřelých“ opravdu potěšila! Na spádu navíc přidává i vyprávění dějové linky nejen prostřednictvím Sydney, ale i Adriana, který si taky konečně užije akce v pravém slova smyslu. Bude muset překonat sám sebe, protože k jeho obvyklému boji s účinky éteru se přidá i možná klíčová role v problematice alternativního boje proti Strigojům…

Sydney: „Děláš správnou věc. Šílené je, že nemáš tušení, jak jsi silný a statečný.“Závěr knihy spadá do kolonky – šokující! Richelle se podařilo napsat další kousek, ve kterém nechybí drama, vtip, romance, či zábava! Hlavní hrdinové se drží svých vlastností, ale zároveň se nepřestávají vyvíjet, což ze čtvrtého dílu vytváří neodolatelný kousek. Podle mě je tento díl – co se série Pokrevní Pouta týká – nejpovedenější. Konečný cliffhanger vám nedá spát! Jinými slovy: Bude to dlouhé čekání, než si budeme moci přečíst pátý díl s názvem Silver Shadows, který vychází v anglickém jazyce už za čtyři měsíce. Hodnocení: 4/5

Jsem nadšená!

21. 03. 2014  |  Recenzoval: Vendea

Ohnivé srdce je čtvrtým dílem ze série Pokrevní pouta z pera Richelle Meadové, která má na svědomí například Vampýrskou akademii či sérii Sukuba. Ohnivé srdce začíná přesně tam, kde skončilo Indigové kouzlo. Narozdíl od ostatních dílů se v Ohnivém srdci setkáváme se dvěma vypravěči - k Sydney se přidává i její protějšek Adrian Ivaškov, což přidává celému příběhu na výjimečnosti a zajímavosti. Autorčin styl vyprávění je strhující a velmi čtivý. I přesto, že tento díl není tak akční jako ty předchozí, každý si tu najde svoje. Richelle přesně ví, jak si udržet svoje čtenáře, což dokázala právě srdceryvným koncem. Ne, že bych to nečekala. Velkým plusem je i příchod Zoe, o které se konečně dovídáme něco víc než jen to, že je to Sydneyina mladší sestra. Největší pozornost je v tomto díle věnována vztahu mezi Adrianem a Sydney - díky dvěma úhlům vyprávění se dovíme, jak svého partnera vidí oba protagonisté.

Je velmi zajímavé sledovat duševní proměnu hlavní hrdinky Sydney, kterou během prvních tří dílů prošla. Ze Sydney se stala bojovnice, která má všeho už po krk. Touží pouze po jediném - po normálním životě po boku Adriana. Skrze Sydney se čtenáři doví daleko více o systému Alchymistů, což osobně považuji za velké plus. Díky tomu, že se Adrian stává vypravěčem, se čtenářům konečně nabízí pohled do jeho hlavy.

Richelle tímto krokem udělala jen a jen dobře - podívat se do hlavy uživateli éteru je fascinující. Zvlášť když se jedná právě o famózního Adriana Ivaškova. Stejně jako v předchozích dílech, i zde dává autorka prostor i vedlejším postavám jako je Jill, Eddie a další. Novým přírůstkem do rodiny je Sydneyina sestra Zoe, která nám ukazuje svou novou tvář.

Jak jsem si Ohnivé srdce užila já? Abych pravdu řekla, tak jsem vždy nadšená z autorčina stylu psaní. Kniha se čte doopravdy rychle. Je to jedna z těch knih, s kterými bez problému zůstanete vzhůru až do brzkého rána. Největší radost mi udělal Adrianův pohled vyprávění. Konečně jsem dostala šanci poznat tohohle šarmantního Moroje trochu blíže. A že je o co stát. S hlavní hrdinkou nemám žádný problém, Sydney je skvělá a vážně jí držím už od začátku palce. Trochu mne mrzel nedostatek akce, který se objevil až ke konci knihy, ale to nevadí. Ohnivé srdce patřilo mezi to lepší, co jsem letos četla.

Ohnivé srdce bych doporučila všem milovníkům série Pokrevní pouta a Vampýrské akademie. Pokud hledáte čtivou knihou plnou magie, lásky a samozřejmě i upírů, pak je tahle kniha to pravé ořechové. Bonus? Hříšně sexy vampýr se sklonem k depresím.

Celkové hodnocení: 90 %

Jak teď mám vydržet do dalšího dílu ?!?

22. 02. 2014  |  Recenzoval: Markéta Damková - Popelčiny knížky

Moje reakce bezprostředně po dočtení knihy? Jak teď mám kruci vydržet, než vyjde další díl? Ale teď už radši k tomu, co si myslím o tom čtvrtém.

 

Moje hodnocení: 95%


Sydney se rozhodla začít bruslit na tom nejtenčím ledě, jaký ji ještě udrží. Je jen otázkou času, kdy se prolomí a strhne všechny s sebou...

Přestože se to vůbec neslučuje s její zodpovědnou stránkou, rozhodla se Sydney projednou dát přednost hlasu svého srdce a navzdory rozumu si připustila city, které chová k Adrianovi. A co víc, konečně připustila, že bez ohledu na jejich dvě rasy mohou být pár. A přestože nový vztah jí přináší spoustu radosti, musí přemýšlet především o tom, jak ho utajit. V Palm Springs už totiž nění jedinou přidělenou alchymistkou. Přibyla k ní její sestra Zoe a zdá se, že ta má oči i uši všude.
Zoe je odhodlaná stát se dobrou alchymistkou za každou cenu. Což vyžaduje především spoustu učení. Sydney je ta starší a zodpovědnější z nich dvou, proto by na sestru měla dohlédnout. Především na to, že zůstane v bezpečné vzdálenosti od všech, ne tak úplně alchymistických záležitostí. Což vyžaduje především hromadu výmluv a spoléhání se na mlčenlivost ostatních. Jak dlouho to může procházet?
A navíc musí Sydney řešit ještě jeden problém. Její rodiče se po řadě let rozhodli, že už to spolu dále nevydrží a žádají o rozvod. Jak Sydney tak Zoe nyní stojí před ohromným dilematem - přikloní se na stranu otce a jeho alchymistických zásad, nebo matky, které pro ně chce pokud možno normální život? Sydney už dávno ví, že celé učení alchymistů je jedna velká lež, najde však v sobě dost odhodlání, aby zlomila svá pouta a vydala se konečně vlastní cestou?

Čtvrtý díl je asi nejdramatičtější ze všech dosud vydaných. A Mead si pro své čtenářky připravila ještě jedno velké překvapení... Která z nás si nepovzdechla - dostat se tak Adrianovi do hlavy! A světe div, právě to se čtenářům ve čtvrtém díle Pokrevních pout poštěstí. Příběh je totiž vyprávěn ze dvou pohledů - Adrianova a Sydneyina. A rozhodně to stojí za to. Pomáhá to oba hrdiny lépe pochopit a především porozumět hloubce jejich citů. Taková láska se totiž rodí skutečně jen na stránkách knih.
Ostatní postavy však mají v knize stejně zásadní roli, jako naše zamilovaná dvojce. Kdyby nebylo jich, jednak by možná ani nebylo o čem psát (nebo by se čtenář velmi brzy začal nudit), a pak... co by byl svět bez trochy dramatu. Někteří nově příchozí totiž dokáží velmi razantně zamíchat kartami. Párkrát dokonce vyzkouší sílu našeho srdce při pokusech přivodit nám infarkt.

Stejně jako předchozí díly, i ten čtvrtý se čte naprosto úžasně. Já se s ním sice prala týden, ale ne proto, že by byl špatně napsaný, jako spíš z důvodu nedostatku času. A že jsem pěkně skřípala zuby, když jsem se v krátkých pauzách po řádcích prokousávala příběhem a napjatě čekala, jak to celé skončí.
Je jisté, že Mead čtvrtým pokračováním této série nasadila nám všem do hlavy spoustu otazníků. A ten největší? Jak to vlastně celé dopadne. Protože konec je všechno, jen ne uzavřený. Vlastně hůř už to skončit nemohlo. A tím mám na mysli to napětí, jak to bude pokračovat. Pátý díl vychází v anglickém originále v červenci, takže mám v podstatě dvě možnosti - buď si procvičit jazyk nebo si počkat na překlad. Snad se ho dočkáme co nejdřív. :)


Ukázka z knihy Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce


Hlídač dostupnosti Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: