Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Autor:
Richelle Mead
Originální název:
The Ruby Circle
Překlad:
Katrin Mekki
Série:
Pokrevní pouta
Pořadí knihy v dané sérii:
6
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7498-075-6
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
13. 05. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Popis: Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Epický závěr série Pokrevní pouta je konečně tady!

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží.

Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde.

Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.


Dotaz k produktu Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Když se vampýr zamiluje do alchymistky

05. 06. 2015  |  Recenzoval: Markéta Kubalová pro Neoluxor

Příběh Adriana a Sydney se uzavírá. Ještě před rokem byli zosobněním protikladů – on lehkovážný Moroj z vyšší vrstvy, ona svědomitá alchymistka naprosto oddaná své práci. Za ten rok však ušli hodně dlouhou cestu a překonali spoustu překážek. Další překážky je však ještě čekají.

Sydney se podařilo utéct z nápravného zařízení a s Adrianem se ocitli na útěku před alchymisty. Narychlo se vzali, protože jedině tak mohla získat ochranu Morojů i Sydney. Do toho všeho přišla šokující zpráva – Jill zmizela. Všechny pokusy o její nalezení zatím selhaly a tak se novomanželé Ivaškovovi i po měsíci skrývají na královském dvoře a doufají v nějakou užitečnou stopu. Tu jim poskytne nečekaná návštěva profesorky Terwilligerové. Vzkaz je však určen výhradně Sydney, která se tak musí tajně proplížit z královského dvora a začít vyšetřování na vlastní pěst.


„Přišlo to před pár týdny. Někdo mi to nechal na prahu. Nejdřív jsem myslela, že je to nějaký dárek od Malachiho, i když to není jeho styl." „Jistě," souhlasil Adrian. „Granáty, vojenský vesty... to jsou jeho obvyklý dary."


Během pátrání po morojské princezně musí Sydney s Adrianem řešit také zmizení Olive, sestry Charlotte. Naštěstí jim podají pomocnou ruku dva nejslavnější strážci – Dimitrij Belikov a Rose Hathawayová. Společně se tak vydávají do vampýrské komuny v severním Michiganu, kde dojde k několika velkým odhalením. Než se ze všeho stačí vzpamatovat, vrací se do Palm Springs. Tam se do všeho vloží Sydneyin coven čarodějek, bývalí alchymisté i staří známí Bojovníci světla. Pravý boj za osvobození unesené Jill a oproštění se od Alchymistů může začít.


„Dámy a pánové, moje žena. Krása, mozek a teď i svaly."


Pár Sydney-Adrian se stal během celé série kupodivu poměrně funkční dvojicí. Sydney přestala být tolik upjatá a přehodnotila svůj vztah k alchymistům, Adrian se díky lásce vzdal kouření a přestal otupovat účinky éteru alkoholem. Jejich vztah nebyl nikdy ani trochu konvenční a i když mi byla Sydney hodně dlouho nesympatická, nakonec jsem si je oba zamilovala. Zato Rose se chovala místy opravdu zvláštně a celý začátek knihy působil tak trochu nepatřičným dojmem. Jako by ji ani nepsala Richelle Mead. Naštěstí se brzy vše vrátilo do starých kolejí a jen občas nějaká ta postava vypadla z role.
Některá šokující odhalení, ke kterým došlo v předchozích dílech, poměrně rychle vyšuměla. Nikdo už moc neřešil, že Sydney utekla alchymistům, ovládá magii a je členkou covenu. Autorka to však čtenářům bohatě vynahradila v podobě dalších bomb. Kvůli některým novým zjištěním mě až mrzí, že jde o poslední díl téhle série. Vážně doufám, že se do světa, ve kterém žijí Rose Hathawayová a Sydney Ivaškovová, ještě vrátíme.
V průběhu Pokrevních pout vnesla autorka do světa morojů a dhampýrů spoustu nových prvků, takže už nejde o čistě upírskou fantasy. Hlavní cílovou skupinou možná zůstávají dospívající dívky, ovšem tenhle vtipný a tak-trochu-šílený příběh dokázal zaujmout mnohem širší publikum. Pokrevní pouta možná vznikla jako spin-offová série oblíbené Vampýrské akademie, ale jejich úspěch nakonec dokázal, že toho má Richelle Mead ještě stále hodně co vyprávět.


Ukázka z knihy Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh


Hlídač dostupnosti Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: