Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny

Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny

Autor:
Richelle Mead
Originální název:
Silver Shadows
Překlad:
Katrin Mekki
Série:
Pokrevní pouta
Pořadí knihy v dané sérii:
5
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7498-045-9
Počet stran:
368
Datum prvního vydání:
03. 12. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny

Popis: Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny

Nadcházejí velmi temné časy...

V předešlém díle Sydney Sageová učinila životní – a nevratné - rozhodnutí. Uposlechla svůj šestý smysl a rozhodla se hodit za hlavu všechno, v čem vyrůstala. Přesněji řečeno všechno, co jí do hlavy vtloukali Alchymisté.

Jí i Adrianovi se celý svět rozbil na kousky. Nezbývá jim teď nic jiného, než ty kousky trpělivě sbírat a snažit se vrátit svůj vztah tam, kde byl dřív. Pokud ale chtějí začít myslet na lásku, musí v první řadě přežít.

Sydney je lapena v nepřátelském světě a stojí ji spoustu sil, aby neztratila sama sebe. Adrian by si také rád zachoval víru, že se všechno v dobré obrátí, ale pak se ho znovu zmocní staří démoni a nová pokušení. Začíná být jasné, že je čekají velmi temné časy...


Dotaz k produktu Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Druhá polovina knihy mi vzala dech.

21. 01. 2015  |  Recenzoval: Vendea

Stříbrné stíny jsou pátým dílem ze série Pokrevní pouta z pera Richelle Meadové. Jedná se o spin-off sérii k Vampýrské akademii. I v tomto díle autorka využívá střídavého vyprávění z pohledu Sydney a Adriana. Děj se nám tak rozděluje na dvě části, což přispívá k celkovému zpomalení příběhu. První polovina knihy je spíše popisnějšího charakteru - autorka popisuje místo, kam se Sydney po konci Ohnivého srdce dostala a to, jak se s tím vyrovnává Adrian. Místy to působí trochu zdlouhavě, ale vše vynahradí druhá polovina, která je pořádně akční a určitě vás v mnohém překvapí. Richelle je skvělá vypravěčka a její knihy se čtou prakticky samy, to platí i pro Stříbrné stíny. Nechybí ani nějaká ta romantika - přeci jen tu jde především o zakázanou lásku mezi Sydney a Adrianem.

Jak dopadly postavy? Hlavní hrdinka Sydney Sageová od prvního dílu neuvěřitelně vyspěla a daleko více se řídí vlastním srdcem. Nezávislá žena, která bojuje za to, v co věří a nenechá se ničím zlomit. Nejspíš. Adrian Ivaškov, pověstný svým alkoholismem a bohatou rodinou. Lord Ivaškov. Sydney a Adrian jsou jako oheň a voda - naprosto rozdílní, ale přesto stejní. Zní to asi lehce zmateně, ale autorce se povedlo jejich chemii vystihnout naprosto realisticky a perfektně. Meadová nezapomíná ani na vedlejší postavy - v případě Sydney pár nových představí, v případě Adriana se čtenáři mohou setkat se starými známými jako je Rose, Dimitrij či Lissa Dragomirová.

A jaké jsou mé vlastní dojmy ze čtení předposledního dílu mé oblíbené série? I přes autorčin působivý a čtivý styl jsem se v první polovině spíše nudila. Nejsem velkým fanouškem popisů, takže jsem lehce trpěla. I tak jsem si to ale vážně užila - už ze začátku mě zajímalo, jak to vlastně funguje mezi Alchymisty a jak trestají své pracovníky, kteří neposlouchají. U Adrianových kapitol jsem umírala blahem - tenhle vampýr totiž patří mezi moje nejoblíbenější postavy vůbec. I přes roztahaný začátek jsem jenom valila oči, co Richelle vymyslela. Druhá polovina knihy mi tak doslova vzala dech a nechala mne s otevřenou pusou přemýšlet nad tím, co si na nás Richelle přichystá v závěrečném dílu. Bude to jistě epické.

Stříbrné stíny (potažmo celou sérii) bych doporučila všem skalním fanouškům Vampýrské akademie a nejen jim - autorka píše velmi čtivě a nabízí příběh o lásce, která se nenechá jen tak zlomit.

Celkové hodnocení: 85 %

Bezkonkurenčně nejlepší díl z celé série!

23. 12. 2014  |  Recenzoval: Ells

No do háje… Úplně vidím Vampýrskou akademii… Pěkně pomaloučku, pak vás rozdrtím… Richelle, já tě zaškrtím, jestli mi tohle ještě jednou uděláš! No jo, neuděláš, protože už zbývá jen poslední díl. Do háje. Chci umřít. Nemám ráda cliffhangery. Nemám ráda končící série. A už vůbec nemám ráda čekání na další díl. Já vím, mám šťastný život, když si dělám starosti o tohle.

Abyste byli trochu v obraze, Stříbrné stíny jsou předposledním dílem Pokrevních pout, spin-off série Vampýrské akademie, kterou jste mohli nedávno sledovat na stříbrném plátně. Jedná se o upírskou sérii, která zahrnuje i alchymii, i samotnou magii. Nutno poznamenat, že poslední díly jsou nabité „šokingy“, jak s oblibou říkám, takže pokud jste ji ještě nenačali, počkejte si, až vyjde ten poslední díl, abyste nemuseli trpět jako zvíře. Tak. Byli jste varování, teď pokračování pro ty, co četli předchozí díly.

Sakra, jestli jste z nějakého důvodu u nějakého dílu přestali (já jsem takový menší sek měla po prvním dílu), na tento úmysl okamžitě zapomeňte, zvedněte zadek a jděte do knihkupectví, protože tohle je prostě úžasné, teď už i srovnatelné s Vampýrskou akademií, kterou všichni tak pořád musíme opěvovat.

Konkrétně pátý díl série je bezkonkurenčně a nevymluvitelně zatím nejlepší z celé série. Překvapí vás, rozseká vás a na konci jen musíte dumat, jak to všechno Richelle hodlá zakončit v pouhé jedné knize. Na žádné řešení pochopitelně nepřijdete (ať už z toho důvodu, že máte omezenou mozkovou kapacitu, nebo na nic jednoduše přijít nechcete a zbožně si přejete, aby to celé pokračovalo donekonečna, dokud se vám to už nepřejí).

Krásné, čtivé – jako obvykle se těch 350 stran čte hladce jako po másle, protože Richelle to se slovy skutečně umí. Je super, že Richelle zachovale dva pohledy i v tomto díle a my můžeme sledovat jak našeho milého Adriana, tak Sydney. Ta má určitou převahu (aspoň mně to tak přišlo), přesto bych na tom neměnila zhola nic.

A pak je tu ta sladká část, ze které téměř odkapával med. Sakra, vážně? VÁŽNĚ? Nečekala bych, že zrovna Adrian si takhle pospíší… Ale ne, povím jen tolik, že se u této části rozpustíte a ještě pěkně dlouho vám bude trvat, než budete moct uvažovat zase normálně. Ano, máte pravdu. Stejně jako tomu bylo s Dimitrijem a Rose.

Stříbrné stíny doporučuju všemi deseti, u toho poskakuji na místě a mám výraz maniaka. Dokázali byste odmítnout? Ne, jistě ne, nebo vyhledám nějakého roztomilého Strigoje. A to byste jistě nechtěli. Proto uposlechněte mou výzvu a tohle si sakra přečtěte! Ječících fangirls nikdy není dost. Kromě toho konečně můžu dát těch 10 hvězdiček, ve které jsem doufala už od Pokrevních pout, kdy jsem s mrzutým výrazem musela porovnávat s Vampýrskou akademií. Pro nedočkavce jako já mám pak dobrou zprávu – další díl by měl v originále vyjít příští rok v únoru a jak znám Domino, s překladem si pospíší. Možná to ještě stihnou v prvním pololetí… No nic, budeme doufat a povzbuzovat, snad se zadaří.

10/10


Ukázka z knihy Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny