Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Vampýři & spol. New Adult  ›  Ella a Michael navždy

Ella a Michael navždy

Autor:
Jessica Sorensen
Originální název:
Ella and Micha Forever
Překlad:
Zuzana Ĺalíková
Série:
Tajemství
Pořadí knihy v dané sérii:
2
Žánr:
Vampýři & spol. New Adult
ISBN:
978-80-7303-972-1
Počet stran:
312
Datum prvního vydání:
12. 03. 2014

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Ella a Michael navždy

Popis: Ella a Michael navždy

Může láska přetrvat navěky?

Ella a Michael se dokázali poprat s životní tragédií i se zlomeným srdcem. Teď je ale dělí tisíce kilometrů a vztah na dálku vystavuje jejich lásku těžké zkoušce.

Ella se vrátila do školy a snaží se moc nemyslet na budoucnost – kvůli komplikovaným rodinným vztahům je pro ni dost těžké přežít každý další den. Tolik by si přála být po boku Michaela, ale na druhou stranu nechce být překážkou na cestě ke splnění jeho životního snu.

Michael je na turné se svou kapelou a podle všeho by měl být šťastný. On však v hloubi duše ví, že k úplnému štěstí mu něco chybí: Ella. Její nepřítomnost je pro něj mnohem těžší, než by čekal. Stýská se mu, touží po ní... Nemůže ale přece dopustit, aby kvůli němu odešla ze školy!

Když byli spolu, nic nebylo nemožné. Ale teď je všechno jinak. A když jejich už tak dost křehký svět zasáhne další tragédie, bude muset jeden z nich udělat rozhodnutí, které by je mohlo odloučit navěky...


Dotaz k produktu Ella a Michael navždy

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Jessica Sorensen

Jessica Sorensen

Americká spisovatelka Jessica Sorensen je mnohými považována za faktickou zakladatelku stále populárnějšího žánru New Adult. Čím si toto označení vysloužila? Právě knihami Tajemství Elly a Michaela a Ella a Michael navždy.

Na tomto místě bývá zvykem napsat pár slov o autorce či autorovi. Protože je ale Jessica na informace o svém soukromí dosti skoupá, můžeme na ni prozradit jen to, že si k psaní vždy pouští hodně hlasitou muziku. Kdyby prý měla sestavit seznam oblíbených kapel, byl by dlouhý několik mil a našli bychom v něm prakticky ode všeho něco. Víceméně totéž se dá říct i o jejím filmovém vkusu: ve výčtu filmů, které si pouští pořád dokola, jsou tak odlišné záležitosti jako Zkažená úča nebo Pýcha a předsudek.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Přesně takovouto knihu jsem už dlouho hledala.

30. 05. 2014  |  Recenzoval: Snow Fairy

Ella a Michael k sobě našli cestu. Spíše Ella znovu našla cestu, jak se vrátit pomalu do svého bývalého života, za svou láskou. Ale Jak se zdá, ani Michael ještě nemá s Ellou vyhráno a do obou jejich životů začínají prosakovat další starosti. Na povrch vyvstávají otázky budoucnosti, na které ani jeden z nich nezná odpověď. Co se bude dít? Jak to v životě půjde dál? Můžeme spolu vydržet navždy nebo je navždy jenom prázdné slovo bez významu a hlavně bez budoucnosti, které s sebou nese příslib neštěstí?

Když se řekně láska a věčnost v jedné větě, pokaždé se jedná o něco velmi krásného. Ale někdy je to přesně naopak.
Ella a Michael by svou věčnosti spolu chtěli zažít, ale co když jsou ještě příliš zlomení a nestálí na to, aby ji mohli dokonale pochopit a udělat ze slova skutečnost?

Michaelovi nestojí téměř nic v cestě. Ellu nade všechno miluje a bez ní si život nedokáže představit. Ale přece jenom jeden zádrhel tady je. Ella. Ella se snaží Michaela uchránit před bolestí. Bohužel ale před bolestí, kterou by mu mohla sama způsobit, což Michaelovi přijde absurdní a nesmyslné. Ella ale cítíítí, že její život ještě není kompletní život plný lásky, který by si Michael zasloužit a i přesto, že i ona Michaela miluje, není si jistá, zda mu to může dát.

Jessica Sorensen se svými postavami vrací v téměř nekonečném kruhu, ve kterém oba uvízli. Točí se stále dokolo kolem toho samého problému - je nejistota opravdu tak velkou překážkou pro lásku?
V tomto díle se mi velmi líbí, že autorka opět rozebírá psychické stránky svých podstav, a tentokrát ale ještě podrobněji. Někdy už možná až zbytečně moc řeší Ellinu situaci, která se postupen času začíná zdát táhlá a beznadějná. Michaelovi přidala ještě více starostí a to nejen s Ellou, ale i s jeho vlastním životem a budoucností.

Druhý díl romantické série, dalo by se říct, že svým způsobem vyspěl. Ale přesto má ještě hodně co dohánět. Na těchto knihách mám ráda, že se nezabývají jenom láskou, ale i táhlými problémy v životě lidí. Přesně takovými a podobnými problémy, jakými se můžeme zabývat i my samotní smrtelníci. Čtenář se může potom cítit postavách mnohem blíže a lépe je pochopí.

Přesně takové knihy, jako jsou tyto od Jessicy Sorensen, jsem už dlouhou dobu hledala. Na jednu stranu bych mohla říci, že jsem už četla i spoustu jiných lepších knih, které měli originálnější náboj a byly více nepředvídatelné a napínavé. Ale ráda se u románu uvolním, ráda si přečtu oddechový a přesto napínavý příběh, který je kreativní, úžasně romantický a příjemný. A takové jsou tyto knihy. Autorka píše skvěle, její styl je bezprostřední a mladiství, srozumitelný a nevtíravý a její knihy se čtou jakoby samy. Tajemství Elly a Michaela s Ella a Michael navždy je hodně těžké porovnat, obě knihy se mi hodně líbily, možná první díl víc, ale Ella a Michael navždy se mi zase hodně líbilo právě v té propracovanější psychologické stránce. Mě samotné tato série neskutečně sedla a jestli i vy hledáte nějakou románovou oddechovku, série o Elle a Michaelovi je super volbou.


Ukázka z knihy Ella a Michael navždy