Muzeum nesplněných slibů


Elizabeth Buchan

Vstupte. A minulost si vás sama najde…

Paříž, současnost. Muzeum nesplněných slibů je místem naděje i zklamání. Každý vystavený předmět byl kýmsi darován – plechovka od sušenek, svatební závoj, dětská botička. Každý exponát se stal zhmotněním trpké zrady. Muzeum je místem, kam si chodí lidé promluvit s přízraky své vlastní minulosti. Laure, majitelka a kurátorka, do muzejních sbírek také přispěla upomínkou na bolavé vzpomínky ze svého mládí...

Praha, 1986. Laure se snaží usebrat z náhlé smrti svého otce a odlétá do Prahy. Za železnou oponou ji čeká šedivý svět protkaný netušeným nebezpečím. Snaží se pochopit temné politické proudy, které ovlivňují život ve městě, ale její svobodné mysli se to moc nedaří. To se změní, teprve když potká mladého muzikanta, disidenta. Zamiluje se do něj. A vůbec netuší, jaké to pro ni bude mít důsledky.

Teprve po mnoha letech se dokáže Laure opravdu ohlédnout za svou minulostí a vnímat bez bolesti vášnivý vztah, který ovlivnil celý její následný život.

Číst více
369,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr román
Počet stran 312
Datum vydání 30.07.2020
Formát 130x205 mm
Hmotnost 0,405 kg
Jazyk čeština
Původní název The Museum of Broken Promises
Původní jazyk angličtina
EAN 9788074984105
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Elizabeth Buchan Elizabeth Buchan

Elizabeth Buchan


Elizabeth Buchan strávila dětství tím, že se každé tři roky stěhovala někam jinam. Žila i v Egyptě a Nigérii. Už tehdy měla v plánu stát se spisovatelkou. Vystudovala angličtinu a historii a poté začala pracovat v nakladatelství Penguin Books. Psala zde propagační texty na knižní přebaly, což pro ni bylo tou nejlepší průpravou. Po svatbě a porodu dvou dětí pracovala jako redaktorka v nakladatelství Random House, než se rozhodla být spisovatelkou na plný úvazek. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale nikdy ho nelitovala. Jako spisovatelka procestovala celý svět, poznala své čtenáře a mohla se s nimi podělit o lásku ke knihám a čtení. Její krátké povídky vysílalo rádio BBC 4 a vyšly i v mnoha časopisech. Elizabeth je patronkou Guildfordského knižního festivalu, spoluzakladatelkou Claphamského knižního festivalu a byla předsedkyní nejrůznějších literárních soutěží.

Zobrazit profil autora