Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Tentokrát to vyjde!

Tentokrát to vyjde!

Autor:
Gilles Legardinier
Originální název:
Ça peut pas rater!
Překlad:
Slavomír Míča
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-051-0
Počet stran:
448
Datum prvního vydání:
09. 09. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Tentokrát to vyjde!

Popis: Tentokrát to vyjde!

Marie si užila s muži víc trápení, než by jí bylo milé. Ale teď je rozhodnuta udělat všechno pro to, aby se role obrátily…

Zhroutil se vám už někdy vztah kvůli jedné jediné textovce? Ne chvilková známost, ale vážný vztah, který trval deset let a měl trvat ještě dlouho, nejlépe do smrti. Právě tohle se přihodilo Marii. A aby toho na ni nebylo málo, ve stejné době musí řešit problémy v práci, kde už nedokáže dál snášet podrazy úlisného šéfa.

Marie se ale nehroutí, pravý opak je pravdou. Pečlivě vyhodnotí příčiny všeho svého utrpení a dojde k závěru, že je vlastně jen jedna: muži. Vždyť s nimi má jenom samé trápení! Ale to teď musí skončit. Marie se rozhodla, že udělá všechno pro to, aby pro změnu trpěli oni.

A protože je nesmiřitelně upřímná, krásně potrhlá a akční k tomu, mají se muži v jejím okolí opravdu na co těšit. A čtenáři také, protože Gilles Legardinier znovu dokazuje, že humoristický román je přesně jeho literární parketa.


Dotaz k produktu Tentokrát to vyjde!

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Gilles Legardinier

Gilles Legardinier

Gilles Legardinier se už od dětství intenzivně zajímal o to, jak vyjádřit emoce. Jeho pracovní kariéra začala vskutku třaskavě – od svých patnácti let působil jako pyrotechnik na britských a amerických divadelních scénách.

Trvalo několik let, než se přeorientoval na produkci a posléze i vlastní tvorbu. Natočil dlouhou řadu publicistických pořadů a dokumentů, aby za určitý čas zjistil, že už zase potřebuje zmírnit tempo. Tehdy začal psát scénáře.

Od scénářů zbýval už jen krok k románům. Za své thrillery obdržel řadu literárních cen. Pro celou Francii bylo proto nesmírným překvapením, že jejich milovaný mistr napětí napsal humoristický román, jehož hrdinkou je dívka.

Ti čtenáři, kteří včas odložili předsudky, byli nadšeni. Vzápětí přenesli své nadšení i na ty, kteří původně tvrdili, že romantická komedie není nic pro ně.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Hrdinka této knihy mi připomíná Bridget Jonesovou: život se s ní nemazlí, ale ona přesto neztrácí humor

19. 01. 2016  |  Recenzoval: Bastera

Sedíte v útulně kavárně a lačně usrkáváte své oblíbené cappuccino. Mléčná pěna vám vytváří typický bílý knír. Posloucháte ztřeštěné plány své kamarádky na pomstu bývalému příteli. To co byste jindy zcela racionálně odsoudila jako hroznou blbost, vám z úst kamarádky přijde jako ta největší legrace. Chcete se na ní usmát, když tu najednou zjistíte, že sedíte v kavárně sama. I když ne tak docela sama, v ruce držíte knihu. Knihu Tentokrát to vyjde! od Gillese Legardiniera. Při čtení tohoto románu se vám totiž může snadno stát, že se tak začtete, že budete mít pocit jako byste právě seděly s kamarádkou na drbech.

Marie právě prochází velice těžkým obdobím. Firma, ve které pracuje, bývala takovou její druhou rodinou, jenže s rozvojem výroby přichází i nový šéf, který touží jen a pouze po penězích a neváhá použít na podřízené jakýkoliv podraz, jen aby dosáhl svého. A Marii se snaží zneužít jako svého prostředníka, posla špatných zpráv a donašeče. Navíc se okolo ní všichni vdávají a plodí děti, jen Mariin prsteníček je stále prázdný a prázdný ještě nějakou dobu zůstane. Marie se totiž po deseti letech partnerství nedočká zásnubního prstýnku, ale krutého vystřízlivění. Její partner Hugues si našel novou mladší partnerku a po ní chce, aby se okamžitě sbalila a vypadla. Jaká to náhoda, že se zrovna jedna známá známého rozhodne odjet na rok pryč a dobrovolně půjčí byt někomu, koho vlastně ani nezná, jen aby se o něj někdo postaral. A tak se Marie ocitá ve vilové čtvrti, v bytě, který by si z nás mohl pravděpodobně dovolit jen málokdo. Aspoň nějaká náplast na bolavé období a skvělá základna pro strategické vymýšlení pomsty. Chlapi Marii natrápili až dost. Teď je čas vyrazit do útoku (co na tom, že její zbraně jsou pouze rukavice, brambory, muffiny a dřevěné prkno). Jenže Mariino válečné tažení vezme brzy za své. Život bez mužů zkrátka není to pravě ořechové a jeden anonymní ctitel dokáže i z rozumné ženy znovu udělat bláznivou puberťačku.

„Odteď bude všechno úplně jinak. Ten hajzl Hugues teď bude pořádně pykat. Každý hráč může jiným rozdat tisíc facek. Za všechno se pomstím. A protože z žádného iluzorního nebe nesestoupí žádné štěstí, jsem připravená jít hledat tu trošku, která mi náleží, třeba do posledního kouta pekla. Hodná Marie právě zemřela, utopila se v kanále. A vynořila se z něj ta zlá Marie. Má strašný účes a navíc jen jednu botu. Odteď budu všechno vracet do poslední drobné mince. Každý teď dostane pěkně po zásluze. Pomsta je sladká jako zmrzlina a na tu já jsem zmrzlá dost. Dusím se vzteky a pohlcuje mě nenávist.“

Gilles Legardinier se netají tím, že se nesnaží psát kvalitní literaturu, ale chce pouze prodávat příběhy, které sleduje a které mu nadšeně vypráví kamarádi a známí. Jeho knihy mají za úkol především pobavit a zkrátit dlouhou chvíli. Jeho předchozí kniha Všechno je jinak mě uchvátila příjemným a vcelku inteligentním humorem, takže jsem po Legardinierově nové knize sahala s podobným očekáváním. Trochu jsem se obávala, jak si autor poradí s ženským pohledem na svět, ale myslím, že se s tím popasoval velmi statečně. Gilles je totiž skvělý vypravěč a dokáže velice dobře popsat nejen pocity hlavní hrdinky, ale také celou scénu a okolí včetně drobných detailů. Čtenář má tak velmi dobrou představu, jako kdyby celou scénu pozoroval zblízka. Při představě některých scén je pak těžké nesmát se nahlas.

„Nasadím si rukavice. Myslela jsem na všechno, je ze mě opravdový profík. Hlavně žádné otisky prstů. Problém je, že jediné rukavice, které jsem našla, jsou lyžařské. Jen s obtížemi vydoluju klíč z kapsy, protože ty obrovské rukavice značně omezují moje hmatové schopnosti. Ze všeho nejdřív jsem dvakrát nahmatala rtěnku... Pak jsem klíč málem upustila, ale nakonec se mi podařilo vsunout ho do zámku se zručností hodnou profesionálního zloděje. Otřepu se hrůzou, když si představím, co by nastalo, kdybych místo lyžařských našla boxerské rukavice.“

Nejednou se mi při čtení vybavila Renée Zellweger a její filmová Bridget Jones. Obě hrdinky jsou si v něčem podobné, život se s nimi nemazlí a oni přesto neztrácí humor a nadšení do dalšího kola boje se životem. Ačkoliv jsou obě velmi ztřeštěné a za spoustu kiksů si můžou vlastně sami, máte pocit, že jsou vám něčím hrozně blízké. Jako kdyby to byly vaše kamarádky, kterým se nedaří a přestože jednají kolikrát iracionálně, vy s nimi nejen soucítíte, ale necháte se do jejich bláznivých akcí i přemluvit. Nebudu vám lhát, že je kniha zcela reálná, poučná a s vytříbeným jazykem. Naopak, přiznávám, že nelogických částí je zde asi jako dílů Ordinace v Růžové zahradě, neuvěřitelné náhody střídají jedna druhou skoro stejně často jako reklamy střídají film a Marie vymýšlí během knihy bláznivin snad tolik, kolik je listí na podzim. Jenže, i přes to to zkrátka baví. Po dočtení dopijete kávu, zaklapnete knihu a rozlije se ve vás pocit, že je všechno tak, jak má být, a že je vaše kamarádka Marie zase na dobré cestě ke spokojenosti. Nic více, nic méně. Ale, co od takové knihy vlastně chtít více.

Autorovi se podařilo skvěle pohroužit do hlavní ženské postavy

30. 10. 2015  |  Recenzoval: Marek Zákopčan

Keď sa dopočujem, resp. dočítam v anotácii, že ktorýsi román oplýva humorom, len sotva unikne mojej pozornosti. Humoru je v literatúre žalostne málo, a preto vítam akýkoľvek prínos autorov v tomto neľahkom smere. Ja sám robím, čo sa dá, ale vždy je dobré vedieť, že nás je viac :-)) V románoch Gillesa Legardiniera nájdete navyše aj typický francúzsky šmrnc, preto ak ste doteraz nemali česť s jeho tvorbou, je najvyšší čas to napraviť. Ja som svoj čitateľský deficit dohnal jeho aktuálnym titulom Tentokrát to vyjde! Názov vyjadruje odhodlanie hrdinky popasovať sa s osudom a vzťahmi, keďže uviazla na bode, ktorý ju ani trochu neteší. Už úvodné strany vás presvedčia, že autor pre Marie pripravil skutočne bizarné situácie, ktoré preveria silu jej osobnosti, nadhľadu a snahy stáť nohami pevne na zemi.

"Okamžitě mě popadne obrovský vztek. Polykám vodu, plivu ji okolo sebe, ale najednou plavu jako olympijský šampión. Pohání mě můj vztek. Hotový přídavný motor. Já už těch chlapu mám vážně víc než dost! Ať už jste v jakékoli situaci, tak oni se vždycky bez jakýchkoli skrupulí zařídí tak, aby z toho měli co největší prospěch. Jste hezká, snaží se vás zbalit. Topíte se, okradou vás! Z bláta do louže!"

Marie sa spočiatku nachádza v situácii, ktorá je často klasickým východiskom ženských románov. Rozpadol sa jej dlhoročný vzťah, rúca sa jej zázemie a ani v práci to nie je ono. Príbeh našťastie neupadá do obohraných vzťahových klišé, ale razí si vlastnú cestu. Mariin hnev na mužské pokolenie vzrastá čím ďalej, tým viac. Dokonca aj keď skočí z mosta, bezdomovec to využije, aby jej ukradol kabelku. Namiesto sebaľútosti sa Marie rozhodne vložiť energiu do nového plánu a prístupu. Je načase, aby muži pocítili účinky svojej medicíny! Marie tiahne do boja, odhodlaná docieliť, aby tentoraz muži trpeli kvôli ženám. Všetko sa však trochu skomplikuje, pretože okrem plánu pomsty sa Marie púšťa aj do pátrania po autorovi listov, ktoré jej začnú chodiť. Kandidátov je viacero a Marie sa musí mať na pozore, aby sa nenechala očariť tým nepravým. Jej ťaženie je plné nepredvídateľných a uletených situácií, ktoré zvláda s nesmiernou gráciou, iróniou a dávkou cynizmu. Je nemožné si ju nezamilovať! :)

"Těším se, až dorazím do kanceláře, ale ne kvůli práci. Hlavně jsem moc zvědavá na setkání se svými podezřelými. Dokonce se nemůžu dočkat. V sobotu podvečer jsem si prožila to nejhorší od chvíle, co jsem si myslela, že jsem oslepla, když vyskočilo víčko od šampónu a já to celé dostala rovnou do očí - tři hodiny jsem okolo sebe jen tápavě hmatala, zatímco se mi Hugues celou dobu vysmíval. Dokonce mi ani nijak nepomohl a dál se díval na televizní seriál. A když si pomyslím, že jsem se za to na něj tehdy ani nezlobila..."

Musím sa priznať, že príbehu som prišiel na chuť asi po niekoľkých desiatok strán. Spočiatku sa totiž autor (resp. Marie ako rozprávačka) priveľmi venuje objasňovaniu hrdinkinmu ukončenému vzťahu a pomerom v práci. Potom však začína nadobúdať potrebnú dynamiku a miestami dá pekne zabrať i vašej bránici. Najviac ma bavili Mariine snahy odplatiť sa arogantnému šéfovi a jeho posluhovačovi. Marie je ako postava správne bláznivá, netrpezlivá, ironická, ale aj citlivá, romantická a chápavá. Gillesovi Legardinierovi sa podarilo skvelo pohrúžiť do ženskej postavy. Keby som nevedel, že autorom knihy je muž, veru neviem, či by mi to vôbec napadlo. Ach, tie predsudky... Román Tentokrát to vyjde! vyšiel v českom preklade vydavateľstva Domino, ktoré sa tiež ako obvykle postaralo o výrečnú a pútavú obálku.

Tahle kniha je jako tabulka čokolády (a skvělý tip na vánoční dárek)

02. 10. 2015  |  Recenzoval: Knižní večírek

V českých knihkupectvích se dva dny po mých šestadvacátých narozeninách objevil v pořadí už třetí román Gillese Legardiniera. Spisovatele, který svou kariéru začal coby pyrotechnik na britských a amerických divadelních scénách a nyní píše jeden bestseller za druhým. Jeho knihy vydává nakladatelství Domino, se kterým, jak už možná víte, má Knižní večírek recenzní spolupráci. Protože jsme se s ředitelkou nakladatelství, paní Karin Lednickou, dohodly, že ohodnotím (téměř) všechny knihy z edice Romantika a všechny knihy z edice Inteligentních románů, nemusela jsem se o nic starat a třetí počin Gillese Legardiniera mi přinesl pošťák bezprostředně po vydání. Ale ještě než se pustím do samotného hodnocení, musím se Vám přiznat, že na knihu jsem zprvu hleděla s nedůvěrou a původně jsem ji ani recenzovat nechtěla...

Teď, několik dní po dočtení, vím, že tahle kniha je naprosto báječná a nechat si ji takříkajíc "ujít" by byla obrovská škoda. A myslím, že přesně vím, proč ji Domino vydává na podzim. Tenhle román je totiž doslova napěchovaný dobrou náladou a chmury a deprese zahání naprosto spolehlivě....


Hlavní hrdinka, Marie Lavigneová, se po deseti letech vztahu s Huguesem znovu ocitá na startovní čáře, neboť byla nečekaně vyměněna za mladší a krásnější model. Životem zklamaná žena nejprve nešťastnou náhodou spadne do řeky, a posléze se rozhodne vymyslet plán pomsty. Koneckonců, za to, že její život není takový jaký si ho představovala, může nejen Hugues, ale i šéf společnosti, pro kterou Marie pracuje - Deblias.
Je tedy na čase vymyslet to tak, aby za to oba tihle pánové náležitě pykali... vždyť, když na to přijde, jsou to právě muži, kdo nám život komplikuje nejvíc....

Myslím, že když napíšu, že kniha se mi MOC LÍBILA a přidám k tomu tři vykřičníky !!! ještě stále to nebude přesné. Tenhle román je totiž skutečně báječný a odejít od něj, byť jen na chvíli, Vám dá velikou práci.

Marie je úžasná hrdinka s neuvěřitelně uvěřitelnými nápady - myslím, že by bylo skvělé mít takovou kamarádku. Dokáže být milá a chápavá, stejně jako potrhlá a akční - zkrátka se s ní ani na chvíli nenudíte.
Román je navíc velice čtivě napsaný a nese v sobě plno skrytých životních mouder. Zkrátka takové pohlazení pro duši... všem vřele doporučuji! :-)
Kniha je ve skutečnosti tabulkou čokolády, ke které se budete pro její lahodnou a uklidňující chuť neustále vracet...

A vzhledem k tomu, že má opravdu krásnou a podařenou obálku, stane se ozdobou každé knihovničky. Mohl by to být i krásný (třeba vánoční?) dárek.

Gilles je skvělý. Vůbec se nedivím, že má po celém světě tolik fanynek.

27. 09. 2015  |  Recenzoval: koki

Je iba málo mužov spisovateľov, ktorých obľúbeným žánrom je ženský román. A ak sa takí nájdu, potom vo svojich knihách len málokedy ponúknu všetko, čo žena od takej knihy očakáva. Francúz Legardinier si tiež vybral tento žáner. Hlavnou hrdinkou jeho knihy je žena, ktorá dokonca celý príbeh i rozpráva. A musí sa mu uznať, že ho napísal minimálne tak dobre, ako by ho písala žena, ak nie lepšie!

Autor v knihe skĺbil bláznivú hrdinku, humorné situácie a romantiku. Pri jej čítaní si uvedomíte, že sa stále pochechtávate, súhlasne (občas i nesúhlasne) prikyvujete hlavou nad konaním hrdinky a ani sa nenazdáte a ste na jej konci.

Páčilo sa mi ako boli opísané Mariine pocity po rozchode s Huguesom, ako sa s tým nevedela vyrovnať, no postupne s odstupom času sa z toho začala dostávať. A pomsta, ktorú pre Huguesa vymyslela bola skutočne "sladká".

Trochu uletene sa už správala pri hľadaní/hádaní autora milostných listov, ktoré začala dostávať. Každý muž, ktorého si dala na zoznam ako potenciálneho ctiteľa, sa jej videl úžasný, aby nakoniec zistila, že to nie je on a že vlastne ani nie je taký úžasný :-) V tomto bola fakt praštená... no ale čo si budeme nahovárať, baby také niekedy sú :-D Našťastie si to neskôr sama uvedomila.

Autor krásne skĺbil problémy v práci s problémami v milostnom živote. Pretože, tak ako v živote, pohromy nasledujú jedna druhú... Našťastie nič netrvá večne a ako sa vraví - každý deň vyjde slnko. Tým slnkom sú v tomto prípade Mariini priatelia, kolegovia, správca domu aj ukradnutý kocúrik, ktorí jej vedome i nevedome pomáhajú.

Kniha čitateľovi prináša mnoho emócií, a aj keď dopredu predvídate, kto je Mariiným tajným ctiteľom, čakáte ako na to príde samotná hrdinka. Musím zložiť pomyselný klobúk z hlavy pred autorom ako to len báječne vypointoval. Veľmi sa mi to páčilo.

Gilles je výborný. Ani sa nečudujem, že má po celom svete toľko fanyniek.

Bavila jsem se na každé stránce, někdy jsem se i smála nahlas

23. 09. 2015  |  Recenzoval: Charmedka

Něco ke knize
Marii život momentálně hází klacky pod nohy. Jako kdyby nechtěl, aby byla šťastná a jen se trápila. Když zjistí, že jí její dlouholetý přítel podvádí, je ochotná mu odpustit. Hugues to ale vidí jinak, chce, aby se Marie během pár dnů sbalila a odstěhovala. Horší už to snad ani být nemůže, až na to, že Hugues už svoji milenku bere oficiálně jako novou partnerku a hodlá s ní žít. To, že je kočka je už jen třešnička na dortu.

Ani v práci to nemá Marie zrovna růžové. Firma, ve které pracuje se zaměřuje na výrobu a prodej postelových matrací. Když tu začínala, byla to práce, kam se všichni těšili a kolegové, včetně šéfa byli jako rodina. Firmu ale odkoupil Deblais, který nastolil úplně jiný řád. Svoje podřízené téměř až terorizuje, podkopává jim nohy a spousta z nich se teď bojí o místo.

Marie nehodlá ale stát jen se založenýma rukama, tomu bastardovi Huguesovi to ještě pěkně vrátí, po deseti letech vztahu s ní přece nemůže jen tak zamést a ani nenechá, aby firma šla do kopru a její přátelé přišli o práci. Muži už jí ublížili dost, teď má právo zas být šťastná.


Moje hodnocení a dojmy
Od francouzského spisovatele Gillese Legardiniera vyšly u nakladatelství Domino již dvě knihy. Mě ale naprosto nechávaly chladnou, vůbec ale netuším proč. Možná proto, že je napsal chlap a podobné romány čtu pouze od žen? Uznávám, že to je špatný důvod. Tahle kniha měla ale štěstí, vlastně spíše já. Prvně mě upoutala obálka, poté anotace a teprve poté jsem zjišťovala, kdo ji napsal.

Když už mě tak zaujala, byla jsem dost zvědavá, jak se mi bude román líbit. Je to vlastně román pro ženy a že by chlap dokázal napsat skvělou, romantickou knihu určenou ženám? Jaké mě čekalo překvapení a to velmi milé.

Hlavní hrdinka Marie je naprosto úžasná postava. Je vtipná, cynická, na druhou stranu naivně romantická, ale i průbojná a odvážná. No zkrátka dokonalá kombinace všech skvělých vlastností. Je to podobný typ hrdinky jako Bridget Jones, Becky Bloomwoodová. Tu si prostě oblíbíte. Navíc se svojí nejlepší kamarádkou a zároveň kolegyní Emilií tvoří totálně praštěné duo se šílenými nápady.

Kniha byla chvílemi až moc praštěná a plán, jak se pomstít Huguesovi možná trošilinku přetažený za vlasy, to by jste nevymyslely, ale přesto to bylo čtivé a vtipné. Vlastně i vzpoura proti šéfovi byla docela komedie, která by Vás běžně asi v kanclu s kolegy nenapadla, ale vůbec to nepůsobilo trapně. Právě naopak, já se u knihy dokonale bavila a kolikrát se i smála nahlas.

Co tak čtu Gillesův životopis, asi nejsem jediná, kdo měl trošku vůči němu předsudky. Původně psal thrillery a najednou napsal humornou knihu, ve které byla ústřední postavou dívka. Předsudky jdou stranou, jsem strašně ráda, že mě tahle kniha upoutala a já se rozhodla si ji přečíst. Byla skvělá od začátku do konce, bavila mě a já nadšeně otáčela jednu stranu za druhou. A i když je kniha poměrně tlustá, čte se jedna báseň, ani Vám to nepřijde a jde u konce. Nenarazila jsem na jedinou kapitolu či dokonce stránku, která by mě nudila.

Pokud hledáte něco odlehčeného, vtipného a romantického, sáhněte po knize Tentokrát to vyjde. Za mě naprosto super kniha a určitě napravím svoje předchozí předsudky a přečtu si i další knihy.


Ukázka z knihy Tentokrát to vyjde!


Hlídač dostupnosti Tentokrát to vyjde!

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: