Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Kavárna na pláži

Kavárna na pláži

Autor:
Lucy Diamond
Originální název:
The Beach Café
Překlad:
Jana Vlčková
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-049-7
Počet stran:
384
Datum prvního vydání:
28. 01. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Kavárna na pláži

Popis: Kavárna na pláži

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama!

Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty.

A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...


Dotaz k produktu Kavárna na pláži

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lucy Diamond

Lucy Diamond

Lucy Diamond se narodila roku 1970 v Nottinghamu. Vystudovala anglickou literaturu na univerzitě v Leedsu, po promoci se přestěhovala do Londýna a pracovala jako redaktorka v několika nakladatelstvích. To, co vypadalo jako velmi slibně rozjetá kariéra, Lucy rázně utnula: rozhodla se procestovat svět, a tak následující rok a půl strávila s batohem na zádech.

Po návratu z cesty kolem světa nastoupila do BBC a tam pracovala až do doby, kdy se rozhodla založit rodinu a odstěhovala se do Bathu. Dnes je matkou tří dětí a autorkou deseti románů, jejichž svěží a chytrý humor britské čtenářky milují. Románem Kavárna na pláži se Lucy Diamond poprvé představuje čtenářům u nás.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Nejkouzelnější příběh ze všech

16. 05. 2015  |  Recenzoval: Tiferet pro Databázi knih

Knihám tohoto žánru většinou moc dobré hodnocení nedávám, protože mne málo kdy něčím nadchnou. Také je pravda, že je moc nevyhledávám. Jsem ale hrozně ráda, že jsem objevila tuto knihu s tím nejkouzelnějším příběhem ze všech. Není originální, nebo uchvacující, ale je to perfektní oddechovka, která dělá čest svému žánru a já si ji zamilovala. Je to takové to čtení na léto, kdy vám přijde vhod začíst se do téměř pohádkového příběhu, kde sice už od začátku víte jak to všechno dopadne, ale autorka vše servíruje tak šikovně a chutně, že by sama mohla být onou majitelkou kavárny na pláži... :-) Vřele doporučuji ke čtení a věřím, že vás příběh pohladí po duši, stejně jako mě.

Chvílemi jsem měla pocit, že sedím na terase u moře, piju kávu a obracím stránky.

23. 02. 2015  |  Recenzoval: koki; Koki a knihy

Hneď v úvode sa priznám, že mám rada príbehy, v ktorých sa hrdinovia rozhodnú skoncovať so svojim dovtedajším neuspokojivým životom a začnú odznova - niekde inde a nejako inak. Tento príbeh taký je ;-)

Evie je žena, ktorá napriek svojmu veku (sladkých 32) stále nevie, čo od života chce. Hľadá si svoje miesto. Jej rodina jej pri tom veľmi nepomáha - každý ju považuje skôr za dievča, ktoré sa nevie nikam zaradiť, a ktoré netuší, čo je správne. Keď Evie po smrti tety Jo zdedí kaviareň na pláži, každý jej hneď radí, aby ju predala. Veď kde by v sebe našlo také "nepodarené", nešikovné dievča potrebnú dávku zodpovednosti a sily viesť podnik. A samo!!! Nepredstaviteľné. Pre jej rodičov, jej sestry a rovnako i pre jej priateľa.

Hlavná hrdinka však vie, že teta Jo jej svoju kaviareň neprenechala len tak. A aj keď sa možno na začiatku zdá, že Evie dá na slová všetkých okolo, nakoniec sa sama rozhodne, čo podnikne. Urobí správnu vec. Podnik nepredá, rozhodne sa ho viesť.

Je to spočiatku veľmi ťažké, obzvlášť po nepríjemnom zážitku v miestnom supermarkete i po nepríjemnom strete so zamestnancami. Všetko vyrieši čas a jej snaha a trpezlivosť. Má šťastie na fajn ľudí, ktorí jej budú oporou a stanú sa jej priateľmi. Kaviareň si začne medzi obyvateľmi mestečka hľadať svojich štamgastov, sympatizantov a milovníkov. Evie si postupne krok za krokom vybuduje dôveru u miestnych a tí ju medzi seba príjmu.

Kniha je ľahkým plážovým čítaním, sama som si počas čítania predstavovala, ako sedím niekde na terase, vlasy mi prefukuje morský vetrík a ja pri kávičke obraciam jednu stránku za druhou.

Lucy píše jednoducho a báječne sa to číta. A hoci je dej predvídateľný od samého začiatku, neuberá to na kvalite knihy. Nechýba v nej trocha tajomna, štipka napätia, dávka humoru, ani romantiky.

Hlavnú hrdinku vykreslila autorka celkom autenicky. Páčili sa mi jej myšlienkové pochody. To ako váhala, ako premýšľala i ako konala. Ako sa postupne zo ženy, ktorá netušila, aké má v živote miesto stala šťastná, spokojná, radosť rozdávajúca osoba.

Pre mňa osobne to bola príjemná oddychovka.

Už teď se upřímně těším na další knihu této autorky.

23. 02. 2015  |  Recenzoval: darameganknihy.blogspot.cz

Evie Flynn je černá ovce rodiny. Je jí 32 let, má sice chlapa, ale její život, jednoduše řečeno, nestojí za nic. Nemá pořádnou práci, stále pobíhá po brigádách, které ji shání pracovní agentura, nemá vysokou školu a navíc, má dvě sestry, které jsou v tomto směru dokonalé. Manžel, děti, škola a pořádné zaměstnání.

Evie to trápí, má pocit, že její život ji prokluzuje mezi prsty... Všechno změní smrt její tety Jo, která ji přenechá na starost kavárnu na pláži, 4 hodiny od Oxfordu, kde žije se svým přítelem v jeho bytě. Smrt Jo ji velmi zasáhne, a když se rozhoduje, co s dědictvím udělá, začíná ten správný děj knihy.
Má kavárnu prodat? Má zklamat Jo, která v ní vidí její novou majitelku? Nebo má kavárnu převzít, ale tím pádem se odstěhovat od přítele a žít vztah na dálku? Zvládne vůbec takovou zodpovědnost?

Tato kniha je velmi milá, hlavně je to kniha, ve které se uvidí každá žena, která neví, jestli to, co dělá, je to pravé ořechové. Je psána jednoduše, a právě tím způsobem, že Vám přiroste k srdci. Autorka Lucy Diamond je pro mě opravdu diamant.

Nezklamala mě, co se týče děje, a i když je chvilkami děj předvídatelný, je to napsáno tak, že v tu chvíli jsem přemýšlela, jestli opravdu to tak bude, jak si myslím. Chytla mne za srdce. Je tam romantika, které není nikdy dost, ale přitom to není ta přeslazená kniha. Je tam akce, kdy jsem se chytala za hlavu a říkala si, to snad néééé. A právě v těchto chvílích, které mne takhle překvapily, jsem byla ráda, že tuto knihu čtu.

Vám, kteří ji ještě nečetli ji doporučuju, je to příjemná oddychovka, kterou máte přečtenou za den, ale věřím, že nebudete litovat času stráveného v kavárně, na pláži, s hrnkem kávy a musím se přiznat. Kdykoliv tam byla zmíněna káva, tak já si ji šla udělat doopravdy. Nakažlivá knížka.

Samotná autorka mě tak překvapila, že na podzim si hodlám přečíst její další knihu, která bude vycházet: Já a pan Jones. A upřímně, už teď se těším na ni.

Děkuji za pozornost

Vaše DaraMegan

K této knize se určitě vrátím víckrát.

16. 02. 2015  |  Recenzoval: Knihomilka

Být v rodině benjamínkem není pro život vždycky výhodou. Své o tom může říct i Evie, mladá žena, která překročila třicítku, ale přesto si připadá jako malá holka, kterou všichni kolem jen peskují a kritizují. A bodejť by ne. Evie se plácá životem, práce střídá práci, nikde dosud pořádně nezakotvila. Ve svém věku by přece měla mít manžela, děti a velký dům. Tak jako její starší sestry, které jí své dokonale nalajnované životy neustále předhazují.
Evie ale nic měnit nechce. Vlastní děti sice nemá, ale nadevše miluje syna svého sucharského přítele Matthewa, Saula, se kterým se ráda vrací do dětských let.

Evie by mohla životem proplouvat i nadále tak, jak je zvyklá, za zády varovně vztyčené ukazováčky svých blízkých. Jenže jednoho dne se dozví, že zemřela její milovaná teta Jo. Své neteři, pro kterou měla vždy slabost a viděla v ní samu sebe, odkázala kavárnu v Cornwallu.
Evie je opět trnem v oku svým blízkým, kterým se to nelíbí. Když už kavárnu zdědila, měla by ji urychleně prodat.
Pro naši hrdinku je to však výzva. Konečně má možnost všem dokázat, že se o svůj život dokáže postarat sama. Opravdu?

Když přijede do Cornwallu, nachází kavárnu v děsném rozkladu. O personálu je škoda mluvit, místní se na Evie dívají skrz prsty, už to vypadá, že příbuzní budou zase jednou na koni.
Ale byl by to špatný příběh, kdyby měl skončit takhle.
Jednoho dne do kavárny zavítá šarmantní host, který je mimochodem kuchař. Nejlepší kamarádka Eviiny tety peče úžasné zákusky. Že by se budoucí kavárnici blýskalo na lepší časy?

Přečtěte si o tom sami a budete překvapeni, jak milou romanci dokázala Lucy Diamond napsat.
Mám ráda knížky, ve kterých se hlavní hrdinky hledají, kde nechybí humor, vtip a láska.
Své dělá i romantické prostředí přímořského Cornwallu. Děj je zasazen do malé vesničky, kde si všichni koukají do talířů, proto je jasné, že příchod Evie se všemi pořádně zamává.
Už mám načteno pár knížek typu Kavárny na pláži, proto jsem si některé souvislosti v příběhu dala dohromady dřív než samotná Evie, ale to vůbec nevadí.
Kavárna na pláži je romance, v níž velkou roli hraje láska a přátelství, kde nejde jen o sex, ale hlavně o city a upřímnost.
Za sebe můžu říct, že k téhle knížce se určitě vrátím víckrát, autorčin styl se mi líbí a dokonale zapadá do mého čtenářského vkusu.

Hlavní hrdinka je nestálá, nezodpovědná a beznadějný snílek. A právě proto si ji zamilujete!

11. 02. 2015  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková pro Neoluxor

Být nejmladší ze tří dcer by mohla být výhoda. Jenže Evie je úplně jiná než její spořádaní rodiče i dokonalé starší sestry a její osud černé ovce je zpečetěn. A zrovna Evie zdědí po náhlé smrti své tety oblíbenou kavárnu na pláži v Carrawenu. Dokáže udržet odkaz, který jí teta zanechala?

Nestálá, nezodpovědná, beznadějný snílek, tak by ji nejspíše její rodina popsala. Pravděpodobně tak o ní smýšlí i její přítel, se kterým žije ve společné domácnosti. On, její rodiče i její sestry s manžely jsou v šoku, když zrovna Evie dostane kavárnu po tetě a jsou přesvědčeni, že jediné správné rozhodnutí je podnik prodat. Nikdo se na Eviein názor neptá a všichni počítají s tím, že tentokrát udělá správnou věc. Evie to ale vidí jinak a pouští se do nelehkého boje nejen se samotným provozem kavárny, ale i s obyvateli malého městečka.
Od začátku tuší, že tohle nebude jednoduché. Stávající personál si dělá, co chce, kuchař je arogantní chlap, co se odmítá podřídit novému směru, servírka je neurvalá puberťačka, která tajně chodí krást zásoby. A jako by toho nebylo málo, je turistická sezóna a Evie stěží zvládne udělat poživatelný toast. Díky náhodnému setkání s místním, záhadou obestřeným cizincem dostává šanci se alespoň trochu postavit na nohy. Onen záhadný muž je totiž kuchař a po srdceryvném přemlouvání se nechá zaměstnat. Dávná přítelkyně pro ni začne péct dorty a zákusky a všechno se dává do nezadržitelného běhu. Bohužel ani to jí nevyslouží v očích rodiny pochvalu, natož nějaké uznání. Evie ale zjišťuje, že možná celou dobu hledala právě tohle.
Román Kavárna na pláži od spisovatelky Lucy Diamond je klasickou romancí s pořádnou dávkou humoru a nadsázky. Hlavní hrdinka Evie Flynnová je obyčejná třicátnice, která žije ve světě, který ji nechápe a kterému nerozumí ani ona sama. Svou náturou je volnomyšlenkářská a nedokáže (ani nechce) mít všechno nalajnované. Od splácení účtů po důchodové připojištění. Žije po boku muže, který ale přesně takto naplánovaný život má a očekává, že Evie bude stejná.
V příběhu nechybí romantická linka, která sahá do pubertálních let hlavní hrdinky. Ukazuje se, že některé vzpomínky na letní lásky by měly zůstat jen vzpomínkami, protože realita po letech nemusí být tak růžová, jak si ji pamatujeme. Zároveň autorka dává naději všem, které čekají na toho pravého. A nemusí to být princ na bílém koni, ani statečný zachránce. Kromě romantiky se děj točí kolem vztahů všeobecně. Jak se mění mínění lidí během dní, týdnů, měsíců. Na přetřes se dostává vzájemné oťukávání starousedlíků a přistěhovalců v malých městech. Evie je na jednu stranu cizák, na druhou je v kavárně konečně doma a ráda by, aby ji místní přijali.
Kavárna na pláži je milé, příjemné čtení, které každou čtenářku zahřeje na srdci. Očekávaný šťastný konec se dostaví, to by nám autorka určitě nechtěla odepřít, ale zároveň se nebojí to Evie trochu zkomplikovat. Protože, kdo z nás to má v životě jednoduché? O to víc každou potěší, když se bude moct na chvilku stát opomíjenou dívkou, která se po rodinné tragédii dokáže vzepřít osudu, který si pro ni připravili nejbližší. Být černou ovcí rodiny někdy nemusí být vyloženě špatné.
Hodnocení: 94 %

 


Ukázka z knihy Kavárna na pláži