Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Jezero snů

Jezero snů

Autor:
Lisa Kleypas
Originální název:
Dream Lake
Překlad:
Jana Vlčková
Série:
Friday Harbor
Pořadí knihy v dané sérii:
2
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-001-5
Počet stran:
376
Datum prvního vydání:
03. 09. 2014

Kliknutím zvolte variantu

289 Kč 231 Kč 

Nakupte ještě za 2000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Jezero snů

Popis: Jezero snů

Připustit si, že láska není jen pro pošetilce, někdy žádá velké sebezapření…

Alex Nolan je zahořklý cynik. Jeho bratři Sam a Mark ještě stále věří v lásku; Alex je nad takové pošetilosti povznesen. Přece nebude riskovat zklamání kvůli jakémusi mlhavému příslibu štěstí! Mnohem lépe se cítí ve svém uzavřeném světě, kde je mu přítelem nejvěrnějším lahev whiskey. Jenomže pak se mu jednoho večera před očima zjeví duch. A Alexe zachvátí hrůza, že právě překročil práh šílenství.

Zoe Hoffmanová je něžná a romantická duše. Když se setká s nebezpečně přitažlivým Alexem, všechny instinkty jí napovídají, aby vzala nohy na ramena. Dokonce jí to říká i samotný Alex. Avšak Zoe to nedokáže. Cosi ji na něm silně přitahuje a postupně Alexe dokonce přiměje, aby svůj život nahlédl z jiného úhlu – a aby připustil, že láska není jen pro pošetilce.

Ano, Zoe a Alex jsou jako slunce a stín. Někdy však stačí velmi málo, aby světlo zahnalo temnotu. A třeba pak vyjde najevo, že láska nezná žádné hranice, někdy dokonce ani prostor a čas...


Dotaz k produktu Jezero snů

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lisa Kleypas

Lisa Kleypas

Lisa Kleypas sice vystudovala politické vědy, ale hned po absolutoriu se začala věnovat výlučně psaní. Inspiraci čerpá z mnoha zdrojů: klasické literatury, historických knih i z osobních zkušeností. Říká, že píše romány, které sama ráda čte – kombinaci romantického příběhu a smyslné erotiky, to vše zasazeno do zajímavého prostředí.

Nakladatelství DOMINO postupně vydalo všechny historické romance Lisy Kleypas, které se setkaly s nadšeným čtenářským ohlasem.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Milovnice romantiky si tento příběh zamilují.

19. 10. 2014  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková - Books in Ashes

Pokud jste pesimista, tak jako Alex Nolan, je docela dost obtížné věřit tomu, co vidíte. Obzvlášť ve chvíli, kdy jste jediný kdo „to něco“ vidíte. A když se k tomu všemu všichni kolem vás zblázní, žení se, zakládají rodiny, je to jako poslední rána. Protože Alex pevně věří tomu, že on si něco takového nezaslouží a že se víc a víc přibližuje životnímu stylu svých rodičů. Setkání s plachou Zoe mu sice dává jakousi naději, ale jeho přesvědčení je neoblomné.

Alex Nolan je opravdu pohledný chlap, jenže jeho život s ním pořádně zamával. Vlastně ale už na začátku tušil, že to takhle dopadne. Oženil s ženou, o které věděl, že je pro ni důležitější majetek než cokoliv jiného a tak rozvod nebyl pro nikoho překvapením. Kromě manželství mu krachnul stavební projekt, zemřela sestra a oba bratři se vrhli vstříc lásce. Jediným světlým momentem se mu stávají chvíle, kdy se pouští do oprav domu svého bratra. V něm se také setkává se Zoë, která mu zamotá hlavu a s duchem, o kterém je ze začátku přesvědčený, že je jenom výplodem jeho alkoholem omámené mysli.

Už od začátku Zoë i Alex pociťují vzájemnou přitažlivost, ale oba jsou si také vědomi toho, že je tenhle vztah bude na jeho konci hodně bolet. Alex odmítá přijmout fakt, že by s ním někdo mohl být a že by si něčí lásku zasloužil. A Zoe tuší, že nebude dost silná na to, aby všechno tohle napětí ustála, aniž by projevila to, co k Alexovi opravdu cítí. Na pozadí tohoto rodícího se vztahu se odehrávají kouzelné a záhadné okamžiky historie, do které je zapletena Zoëina babička a tajemný duch.

Jezero snů je třetím dílem volně navazujícím na Duhovou ulici a děj se paralelně odehrává právě s příběhem Duhové ulice. Oproti prvním dvěma příběhům je v něm mnohem více kouzel a tajemství. I tak je ale protkán romantickou linií a čtenářky si tento román určitě zamilují. Fandit tady můžete mnohým – Zoë, Alexovi, tajemnému duchovi nebo Zoëině kamarádce nebo babičce. S každou postavou se objevuje jeho svět a jeho minulost.

Osobně doporučuji přečíst od Lisy Kleypas prvně Duhovou ulici a následně Jezero snů. Nepřipravíte se o požitek z příběhů, které se odehrávají před romancí Alexe a Zoë. Ač nejsem fanynkou „sladkých příběhů“ Lisa Kleypas dokáže své příběhy něčím okořenit a pozvednout. U Jezera snů si můžete příjemně odpočinout, a ač je konec celkem předvídatelný, vyvrcholení je pěkně zapeklité a prostoupené magičností. Všechny knihy Lisy Kleypas mají jedno společné – naději a víru v lásku. A kdo by v téhle uspěchané přemodernizované době rád alespoň na chvilku neuvěřil, že je tohle všechno možné?


Ukázka z knihy Jezero snů