Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Já a pan Jones

Já a pan Jones

Autor:
Lucy Diamond
Originální název:
Me and Mr Jones
Překlad:
Jana Vlčková
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-088-6
Počet stran:
376
Datum prvního vydání:
23. 09. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Já a pan Jones

Popis: Já a pan Jones

Je pro mě pan Jones opravdu pan Pravý? Tuto otázku si kladou tři různé ženy. Každá z nich totiž miluje jednoho ze tří bratrů Jonesových…

Izzy je rozhodnuta udělat za dosavadním nevydařeným životem tlustou čáru a začít znovu. Ovšem s Charliem Jonesem to nebude snadné, protože je sice okouzlující, ale také nepříliš spolehlivý. A flirt je jeho druhá přirozenost.

Alicia je už roky šťastně provdaná za oddaného Hugha. V koutku duše ale ví, že jí chybí alespoň špetka nevázanosti, spontánnosti, zkrátka prosté radosti. A pak jí to dojde – nejspíše nastal čas, aby si to všechno začala dopřávat.

Emmin vztah s Davidem byl dříve plný radosti a romantiky, jenže to už teď neplatí. Od doby, kdy se neúspěšně pokoušejí o dítě, to jde s jejich vztahem z kopce. A právě tehdy vstoupí do Emmina života pokušení...

Všechny tři ženy se sejdou v rodinném penzionu Jonesových, nad jehož další budoucností visí velký otazník. Při tomto vynuceném setkání vyjde najevo, že vyjít se členy klanu Jonesových může být těžší, než by si kdo mohl myslet.


Dotaz k produktu Já a pan Jones

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lucy Diamond

Lucy Diamond

Lucy Diamond se narodila roku 1970 v Nottinghamu. Vystudovala anglickou literaturu na univerzitě v Leedsu, po promoci se přestěhovala do Londýna a pracovala jako redaktorka v několika nakladatelstvích. To, co vypadalo jako velmi slibně rozjetá kariéra, Lucy rázně utnula: rozhodla se procestovat svět, a tak následující rok a půl strávila s batohem na zádech.

Po návratu z cesty kolem světa nastoupila do BBC a tam pracovala až do doby, kdy se rozhodla založit rodinu a odstěhovala se do Bathu. Dnes je matkou tří dětí a autorkou deseti románů, jejichž svěží a chytrý humor britské čtenářky milují. Románem Kavárna na pláži se Lucy Diamond poprvé představuje čtenářům u nás.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Skvělá kniha, ke které se zaručeně budete vracet

21. 10. 2015  |  Recenzoval: Knižní večírek

Na pulty českých knihkupectví se díky ostravskému nakladatelství Domino dostal už druhý román Angličanky Lucy Diamond. Nese název Já a pan Jones, má 371 stránek a naprosto úžasnou obálku. Musím říct, že tuhle knížku jsem očekávala s velkým napětím a radostí - autorčina Kavárna na pláži, která u nás vyšla letos v lednu, se totiž suverénně stala tím nejlepším, co jsem za letošek přečetla....

A po dočtení knihy Já a pan Jones musím konstatovat, že Lucy Diamond se stává mojí velkou oblíbenkyní. Tahle matka tří děti psát prostě umí. Její příběhy jsou plné optimismu a svěžího humoru, což oceníte - za deštivých podzimních dnů obzvlášť.
Na stránkách románu Já a pan Jones nepotkáváme jednu, ale hned tři hrdinky. Každá je úplně jiná, a přestože žijí v naprosto odlišných světech, jedno je spojuje - chlapi. Respektive bratři - tříčlenný klan Jonesových.
Alicia má za muže toho nejstaršího - Hugha. Spolehlivého, praktického a občas trochu nudného "tátu od rodiny," se kterým začala chodit už na vysoké. Donedávna Alicii jejich léty prověřený stereotyp vyhovoval, jenže teď se jí blíží čtyřicítka a pomyslný vlak prostě nečeká...
Nejvyšší čas vrhnout se po hlavě do nějakého dobrodružství.... jenže nedá toho v sázku až příliš?
Emma má za muže Davida Jonese, který se narodil jako druhý v pořadí. Sympatická designérka interiérů neprožívá zrovna ideální období. Třicítku už má dávno za sebou a pořád ne a ne otěhotnět...
Navíc David ztratil práci, následkem čehož se museli vzdát vysněného domu... vydrží jejich manželství tenhle nápor?
A konečně Izzy... nejmladší z trojice žen. Matka dvou holčiček, která právě uprchla od násilnického manžela Garyho a čirou náhodou potkala Charlieho - posledního z klanu Jonesových. Pomůže jí tenhle (lehce přidrzlý) benjamínek začít nový život?

Musím říct, že tahle kniha splnila všechna má očekávání a je naprosto úžasná. Bavila mě od začátku do konce, nenudila jsem se ani chvíli. Lucy Diamond mě ovšem tentokrát překvapila. Nenapsala lehce předvídatelnou pohádku, ale milý a přesto reálný příběh. Smutné momenty tady rozhodně nechybí, kniha se nese v duchu stokrát ověřeného - jednou jsi dole, jindy nahoře.
Přesto je to ale román, který si okamžitě zamilujete - už jen díky tomu, jak rychle Vás vtáhne do děje. Všechny tři dámy v hlavních rolích jsem si oblíbila a bylo by pro mě těžké rozhodnout se, která z nich je ta nejlepší. Každá má něco, co si zasluhuje obdiv a každá Vám bude něčím blízká.

Kniha je napsaná milým a čtivým způsobem, pro Lucy Diamond naprosto typickým. Stránky Vám budou ubíhat jedna za druhou.

Suma sumárum: Román Já a pan Jones je naprosto skvělá kniha, která potěší a ke které se zaručeně v průběhu roku vrátíte ještě mnohokrát. Mně se líbila strašně moc a budu ji doporučovat každému na potkání.

Rodinná setkání si žádají vrcholnou dávku tolerance a nadhledu

15. 10. 2015  |  Recenzoval: Knihomilka

Izzy, Emma a Alicia. Tři ženy, které by se normálně asi nikdy nepotkaly, neměly nic společného. Ale ony mají. Spojují je bratři Jonesovi. A život s nimi je opravdu pestrý.
Emma a Alicia by mohly vyprávět. Obě jsou provdané a s Jonesovými mají letité zkušenosti. Izzy se teprve učí a dostává lekce, na které určitě nezapomene.

Hugh Jones je manželem Alicie. Ve spokojeném manželství žijí několik let, ale poslední dobou má Alicia pocit, že by to chtělo nějakou změnu. Blížící se čtyřicítka je příležitostí, jak se vymanit z role poslušné manželky, matky a hospodyně, která je své rodině k dispozici na přání a nepřetržitě. Je na čase být opět sama sebou a dopřát si v životě nějaké to holčičí potěšení.
David je ženatý s Emmou. Právě přišel o práci a jeho žena je momentálně tahounem celé domácnosti. Přestává ji to bavit, mnohem raději by se soustředila na dítě, které si přeje, ale příroda jí není zatím nakloněná.
Izzy se s malými dcerkami přistěhovala do města, kde žije nejmladší z bratrů Jonesových, lehkomyslný Charles, který doposud životem proplouvá lehce díky svému osobnímu kouzlu. Doufá, že zapůsobí i na Izzy, ale ta je díky prožitému traumatu ze vztahu s násilnickým manželem proti němu imunní. Šarmantní Charles se jen tak nevzdává a nakonec si Izzy i holčičky získá.

Jonesovi jsou svolání do rodinného penzionu, kterému, stejně jako rodině, pevnou rukou vládne Lilian, milující manželka a matka a... nesnesitelná tchyně. Penzion vede se svým mužem Eddiem. Oba cítí, že s přibývajícími lety jejich síly slábnou a je na čase řešit, co bude s penzionem dál.
Možná je to pro všechny příležitost dát si dohromady své životy a srovnat si priority. A taky zjistit, jak vlastně mezi sebou vycházet tak, aby rodina fungovala.

Román je soustředěn na rodinné vztahy a vazby, které jsou skvěle vykresleny. Jonesovi jsou rodina jako každá druhá. Mají své problémy, ne vždy se dokážou shodnout, ale když jde do tuhého, snaží se táhnout za jeden provaz. Situace s penzionem je skvělou příležitostí jak dokázat, že to opravdu jde.

Na nový počin Lucy Diamond jsem se moc těšila. Líbí se mi styl jejího psaní, který je zárukou, že čtenářky (ano, především jim je román určen), budou spokojeny. Autorka skvěle vykresluje charaktery jednotlivých postav. Prožívají situace, které by mohly potkat kohokoli z nás reálném životě. A dokáže jim vdechnout laskavost i humor.
Román slibuje slušnou dávku emocí, ať už se týkají vztahů manželských nebo rodinných, jejichž pomyslnou třešinkou na dortu je ostrá Lilian.

Chcete-li rodinný příběh, který vás pohladí a zahřeje na duši, román Já a pan Jones je to pravé. Možná si při čtení uvědomíte, že vycházet s rodinou, v níž se sešla pestrá snůška povah a charakterů se dá. Chce to jen pořádnou dávku tolerance a nadhledu.

Radost číst!

14. 10. 2015  |  Recenzoval: koki

Lucy nás týmto príbehom zoznamuje s rodinou Jonesových. Ukazuje ich lásku, súdržnosť, porozumenie i občasné nedorozumenia. Jednoducho všetko, čo ku každej rodine patrí.

V prvom rade predstavuje manželov Lilian a Eddieho, ktorí vlastnia penzión Mulberry House a úspešne ho vedú niekoľko desiatok rokov. Majú už dôchodkový vek, nevládzu toľko pracovať ako kedysi. Rozhodnú sa, že penzión prenechajú svojim synom. Ktorý z ich troch chlapcov sa na túto prácu najviac hodí? Jonsonovie chlapci sú už dospelí muži. Dvaja z nich, tí starší, dokonca šťastne ženatí...

Všimla som si, že (zatiaľ) v každej Lucynej knihe je niekto čiernou ovcou rodiny. Kým v knihe Kavárna na pláži to bola hlavná hrdinka Evie, tu je to Charlie, najmladší syn Jonesových. Ďalšia paralela je v tom, že svojim hrdinom ponúka možnosť začať žiť svoj život akoby odznova. Kým Evie dostala šancu na nový život tým, že zdedila po tete kaviareň, tu dostanú šancu na zmenu hneď tri dvojice. Vysvetlím, ako to myslím:

Alicia prichádza do veku, kedy si povie: a dosť! chcem zmeniť svoj život. Zatúži byť spontánna, rázna, odvážna. Už ju nebaví byť iba domácou puťkou, gazdinkou pri sporáku, ktorej na narodeniny stačí darovať nový kuchynský spotrebič, aby sa aj naďalej nekonečný čas mohla zvŕtať v kuchyni. Po rôznych peripetiách, ktoré zažije s manželom Hughom (najstarším Jonsonovie synom) sa jej podarí svoj život vylepšiť.

Emma túži po dieťatku, no vie, že mužovi nemôže neustále pripomínať, kedy má ovuláciu a kedy sa treba "pustiť do práce". Je zúfalá, obzvlášť po tom, keď David odíde do penziónu, kde sa rozhodne pomáhať rodičom. Týždne odlúčenia urobia svoje a zúfalá Emma začína robiť zúfalé veci... Nakoniec však i ona prejde kus cesty, ktorá ju dovedie k poznaniu, že na každý problém existuje riešenie. Len si treba sadnúť, pozhovárať sa, zamyslieť sa...

Izzy trápi celkom iný problém - jej manžel Gary (pred ktorým je so svojimi dvomi dcérkami na úteku). A hoci sa už v živote netúži zapliesť s nejakým mužom, spoznáva sa s Charliem Jonesom. Charlie rád flirtuje, Charlie má charizmu, je neodolateľný, milý, priateľský a obľúbili si ho aj jej dve dievčatká. Ale Charlie je tiež nespoľahlivý. Málokto naňho povie pekné slovo. Každý sa však môže zmeniť. Alebo nie?

Kniha sa mi veľmi páčila. Núka viacero osudov, viacero hrdinov, čo je dobre, lebo nenudí. Navyše všetky postavy sú navzájom prepojené či už rodinným putom, alebo udalosťami, ktoré sa dejú.

Lucy výborne vykreslila jednotlivé postavy - ako bratov Jonesových a ich polovičky, tak i Jonesových rodičov. Obzvlášť sa mi páčili opisy pocitov neviest a svokry. Lucy skvele opísala ako sa na danú vec díva Lilian a ako ju vníma Alicia, Emma i Izzy (ktorá, mimochodom, s ňou mala najmenej "potýčok").

Lucy napísala skvelý príbeh, ktorý bez zbytočného pátosu a bez zbytočnej drámy ide do hĺbky. Odhaľuje duše, pocity jednotlivých postáv a vyvoláva tak v čitateľovi silné emócie.

Radosť čítať!


Ukázka z knihy Já a pan Jones