Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Dívka s hnědýma očima

Dívka s hnědýma očima

Autor:
Lisa Kleypas
Originální název:
Brown Eyed Girl
Překlad:
Jana Vlčková
Série:
Travisovi
Pořadí knihy v dané sérii:
4
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-073-2
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
22. 04. 2015

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Dívka s hnědýma očima

Popis: Dívka s hnědýma očima

Radši být sama, než si nechat znovu ublížit. Láska stejně všechno zkomplikuje. Anebo ne?

Avery Crosslinová je nadaná módní návrhářka a majitelka prosperující svatební agentury. Profesní úspěch je pro ni vším – na lásku totiž přestala věřit ve chvíli, kdy jí těsně před svatbou zavolal snoubenec, že si ji nevezme, protože ji nikdy skutečně nemiloval. S takovou ránou se člověk jen tak nevyrovná.

Na jedné svatbě se Avery potká s přitažlivým Joem Travisem. Ten muž ji sice magneticky přitahuje, ale Avery už není naivní holka, která se bezhlavě vrhá do vztahů, zvláště pak s atraktivními členy mocné houstonské rodiny. Joeův zájem jí ale lichotí, a tak poprvé v životě udělá to, k čemu nikdy dříve nenašla dost odvahy: vyspí se s ním na prvním setkání, aniž by si dělala jakékoli plány do budoucna.

Pro oba to byla noc snů. Ale zatímco se Avery chce nejlepším sexem svého života zaobírat pouze ve vzpomínkách, Joe hodlá pokračovat. Bombarduje ji telefonáty a textovkami, ale Avery nevěří, že o ni má skutečný zájem. Vždyť by mohl mít nejkrásnější holky z města, tak proč by si vybral oplácanou zrzku? Teprve náhodné setkání jim pomůže vnést do všech pochybností jasno, ovšem jen proto, aby se vzápětí zase všechno nečekaně zkomplikovalo...


Dotaz k produktu Dívka s hnědýma očima

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lisa Kleypas

Lisa Kleypas

Lisa Kleypas sice vystudovala politické vědy, ale hned po absolutoriu se začala věnovat výlučně psaní. Inspiraci čerpá z mnoha zdrojů: klasické literatury, historických knih i z osobních zkušeností. Říká, že píše romány, které sama ráda čte – kombinaci romantického příběhu a smyslné erotiky, to vše zasazeno do zajímavého prostředí.

Nakladatelství DOMINO postupně vydalo všechny historické romance Lisy Kleypas, které se setkaly s nadšeným čtenářským ohlasem.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Současné romány Lisy Kleypas jsou stejně čtivé a poutavé jako byly její historické romance

21. 06. 2015  |  Recenzoval: Marek Zákopčan

Američanka Lisa Kleypas sa spočiatku preslávila obľúbenými historickými romancami, dobre známymi aj slovenským čitateľom. Momentálne však upustila od vytýčenej cesty a zameriava sa čisto na romány zo súčasnosti. Mnohých tým síce nepotešila (mňa nevynímajúc, jej romance boli jedny z najlepších), ale jej aktuálne romány sú našťastie rovnako čítavé a pútavé. Vo svete rezonuje najmä jej séria o súrodencoch Travisovcoch z Texasu. V slovenčine vyšli prvé tri diely, ešteže máme k dispozícii české preklady vydavateľstva Domino. Pod jeho značkou totiž pred niekoľkými týždňami vyšiel štvrtý diel - Dívka s hnědýma očima, v ktorom je rad na Joeovi, aby našiel svoje šťastie. Posledný nezadaný Travis sa zahľadí do organizátorky svadieb Avery Crosslinovej. Paradoxne ona sama má za sebou jeden nevydarený sobáš a rozhodla sa nespájať svoj život so žiadnym mužom.

"Zjistila jsem, že láska, která hoří nejjasnejším plamenem, také brzy vyhasne. Nepřežije ztrátu novosti a vzrušení. Vyprchá pod tíhou obyčejných povinností, jako je párovaní ponožek ze sušičky... S tímhle druhem lásky jsem nechtěla mít nic společného. Neviděla jsem v ní žádný přínos. Je to stejné jako brát heroin - chvíli sa vznášíte v oblacích, pak to s vámi práskne na zem a vy na ní zústanete ležet, rozpláclí a plní marné touhy."

Avery, rozprávačka príbehu, vedie svadobnú agentúru spolu s nevlastnou sestrou Sophiou a postupom času si vybudovali nielen pracovitý tím, ale aj skvelú povesť. Spočiatku boli ich vzťahy poznačené osamelým detstvom, keďže ich otec bol nepolepšiteľným milovníkom žien a spoznali sa až pri jeho smrteľnej posteli. Okamžite si padli do oka a stala sa z nich nerozlučná dvojica. Na jednej zo svadieb, kde všetko klape práve vďaka ich organizačnému talentu, sa Avery zoznámi s príťažlivým fotografom. Je ním Joe Travis, príslušník najbohatšej rodiny v štáte. Avery je prirodzene skeptická, keď o ňu prejaví očividný záujem. Nazdáva sa, že je preňho iba trofejou, ďalším zárezom v zozname jeho ľúbostných dobrodružstiev. Napriek tomu nie je imúnna voči jeho čaru a strávi s ním noc. Nerobí si však žiadne ideálne predstavy a nič viac nečaká. Joe je ale rozhodnutý nenechať ju odísť a chce ju presvedčiť, že je "normálny" a schopný získať si jej dôveru. Všetko zamotá svadba, ktorú má Avery zorganizovať pre Joeovho bratranca, a tiež vysnívaná pracovná ponuka, kvôli ktorej by sa však musela presťahovať do New Yorku...

"Nemusela jsem se ptát, abych věděla, že kdyby televizní show náhodou vyšla, Joe mě nechce v mém rozhodnutí ovlivňovat. Nebude po mně chtít, abych zústala, nebo se něčeho vzdala. Hlavně mi nebude nic slibovat. Nikde není psáno, jak náš vztah dopadne, nebo jak dlouho bude trvat. Zatímco pokud mi Trevor Stearns nabídne práci, určité záruky mít budu - a to dokonca písemně. I kdybych totálně propadla, něco si odnesu - peníze, kontakty, zkušenosti."

Avery, Dívka s hnědýma očima, je moderná žena, ktorá nemá ružové okuliare a vníma svet taký, ako skutočne je. No vďaka Joeovi ho vidí v oveľa svetlejších farbách, čo sa jej nedarilo už roky. Hoci je to séria o Travisovcoch, príbeh je zameraný hlavne na Avery, i keď sa tu mihnú aj hrdinovia predošlých dielov. Kniha sa však dá poľahky čítať aj samostatne. Súčasťou Kleypasovej kníh sú vždy aj zaujímavé vedľajšie postavy. Ani v tomto prípade to nie je inak, máme tu Averinu sestru, ich zamestnanca Stevena, s ktorým sú večne v sebe, ale aj Joeovho bratranca, ktorý má síce pred svadbou, ale do chomúta sa mu veľmi nechce... Je možné, že sa s ním ešte stretneme ako s hlavnou postavou v niektorej z ďalšej kníh, ja by som to teda rozhodne uvítal.

Přečtené jedním dechem

05. 05. 2015  |  Recenzoval: koki; blog Koki a knihy

Prečítané jedným dychom. I keď u Lisy to inak asi ani nejde :-)

Lisa si pre tento príbeh vybrala trochu opozeranú tému. A trochu som sa aj obávala toho, ako to zvládne. Variácií kníh, kde je hlavná hrdinka majiteľkou svadobnej agentúry je neúrekom. Hneď teraz mi napadá napríklad štvorica kníh od Nory Roberts. A filmov s rovnakou tematikou nájdeme taktiež plno - Svadby podľa Mary, 27 šiat a pod. Všetko príjemné, romantické veci :-) No a k tomu všetkému sa teraz pridáva Dievča s hnedými očami. Ako to len môže dopadnúť? pýtala som sa sama seba. Nuž, dopadlo to viac než dobre.

Páčila sa mi základná línia príbehu: "Radši být sama, než si nechat znovu ublížit. Láska stejně všechno zkomplikuje. Anebo ne?" Tie slová akoby mi hovorili z duše :-D Hneď som vedela, že ma čítanie bude baviť.

Avery je sympatická hrdinka. Má za sebou nepríjemnú skúsenosť - snúbenec ju opustil deň pred svadbou. Navyše jej povedal, že ju vlastne nikdy nemiloval. Nejedno ženské srdce by takáto vec zlomila; nejedno ženské srdce by zatrpklo a viac nedokázalo veriť na lásku. Avery to srdce zlomilo a ostala skeptická - no iba pokiaľ šlo o jej život. Na lásku verila ďalej, videla ju denne vďaka svojej práci vo svadobnej agentúre. Držala ženám päste, aby ten ich muž nevycúval v poslednej chvíli a aby ich láska a šťastie trvali naveky, alebo dlhšie. Napriek vlastnému sklamaniu, dokázala vidieť lásku inde; dokázala veriť, že láska existuje. No verila tiež, že jej sa netýka... Ale iba kým nestretla Joea.

Fotograf Joe Travis, chlapec z bohatej rodiny, fešák a lámač ženských sŕdc - akoby on mohol mať záujem o obyčajnú ryšavú dievčinu? Nuž, ťažko povedať, jedno je však isté. Joe ostal Avery očarený od prvej chvíle ako ju uvidel. A využil svoj šarm, aby si ju získal. Nešlo mu to ľahko. Avery bola ťažký oriešok. Odmietala jeho telefonáty, odmietala jeho správy, proste odmietala JEHO.

Šťastena mu ale dopomohla dostať sa do Averynej blízkosti. A šancu získať si toto tvrdohlavé dievča využil. Oplatilo sa. Sama som čakala na zlom u Avery - kedy sa poddá osudu a uvedomí si, že Joe nie je len obyčajný chlapík, ktorý sa jej v živote mihol. Že je muž jej života.

Bolo iba otázkou času, kedy si Avery uvedomí, že láska si ju našla. A že je to tá pravá, skutočná láska.

Kniha je romantická, hrdinovia sú sympatickí a čítanie ich príbehu je nesmierny pôžitok. Večná škoda, že kniha sa číta tak rýchlo. Ani sa nestihnete poriadne usalašiť v kresle, poriadne začítať a je tu záver :-)

Odporúčam prečítať každej romantickej dušičke, a hlavne tým, ktorí už neveria, že si nájdu spriaznenú dušu. Možno ich príbeh Avery a Joea presvedčí o opaku ;-)

Na koniec si neodpustím napísať jednu veľmi peknú myšlienku, ktorú vyslovila Avery:

"K čemu je srdce, když člověk není ochoten ho používat? Proč ho vůbec mám, když odmítám zariskovat a někomu ho dát? Umrtvit v sobě všechny city není odpověď na moje problémy - právě tohle je můj problém."


Ukázka z knihy Dívka s hnědýma očima