Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Romantika  ›  Tři dámy na zhubnutí

Tři dámy na zhubnutí

Autor:
Lucy Diamond
Originální název:
Sweet Temptation
Překlad:
Jana Vlčková
Žánr:
Romantika
ISBN:
978-80-7498-185-2
Počet stran:
368
Datum prvního vydání:
23. 11. 2016

Kliknutím zvolte variantu

Tři dámy na zhubnutí

Popis: Tři dámy na zhubnutí

Existuje celá řada důvodů, proč chceme zhubnout. Jedním z nich je i to, že jsou pro nás nadbytečná kila zástupným problémem.

Maddie je tlustá. Morbidně tlustá. Manžel jí sice říká, že ji má rád takovou, jaká je, ale děti se za ni stydí, matka do ní ustavičně rýpe a šéfka ji dotlačila k účasti na mediálním projektu o hubnutí, který je pro Maddii zdrojem nekonečného ponížení. Zkrátka a dobře, Maddie má dost dobrých důvodů, aby se přidala ke Krotitelům tuků, což je skupina lidí, kteří se snaží o snížení své hmotnosti.
Ve stejný den přichází i Jess. Pracuje v kosmetickém salónu, mezi zákaznicemi je oblíbená, zato nadřízená jí neustále vmetá do tváře, že svou tloušťkou dělá salónu ostudu. A pak je tady ještě její milovaný Charlie, který už není tak láskyplný jako dřív... Jess doufá, že když shodí nějaké to kilo, Charlie ji bude mít zase rád a konečně ji požádá o ruku.
Třetí nově příchozí je Lauren, rozvedená majitelka seznamovací agentury, o níž doslova a do písmena platí, že kovářova kobyla chodí bosa: ačkoli úspěšně dává lidi dohromady, sama žije jen s kocourem. Pak se ale na scéně objeví atraktivní kuchař Joe, který dává nepokrytě najevo, že jeho partnerka musí být štíhlá... Tomu se říká motivace!
Tři mladé ženy, které se přidaly ke Krotitelům tuků, si slíbí, že se budou navzájem podporovat. A příležitostí k tomu dostanou víc než dost, protože nadbytečná kila nejsou zdaleka to jediné, co dokáže ženu pořádně potrápit.


Dotaz k produktu Tři dámy na zhubnutí

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lucy Diamond

Lucy Diamond

Lucy Diamond se narodila roku 1970 v Nottinghamu. Vystudovala anglickou literaturu na univerzitě v Leedsu, po promoci se přestěhovala do Londýna a pracovala jako redaktorka v několika nakladatelstvích. To, co vypadalo jako velmi slibně rozjetá kariéra, Lucy rázně utnula: rozhodla se procestovat svět, a tak následující rok a půl strávila s batohem na zádech.

Po návratu z cesty kolem světa nastoupila do BBC a tam pracovala až do doby, kdy se rozhodla založit rodinu a odstěhovala se do Bathu. Dnes je matkou tří dětí a autorkou deseti románů, jejichž svěží a chytrý humor britské čtenářky milují. Románem Kavárna na pláži se Lucy Diamond poprvé představuje čtenářům u nás.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Humor a lehkost, to jsou základní atributy této knihy

21. 03. 2017  |  Recenzoval: Knihomilka

Maddie, Jess a Lauren vyhlásily boj nadbytečným kilogramům. Ani jedna netuší, že dlouhá cesta za vysněnou postavou jim změní život a postaví pevné základy společnému přátelství.

Proč se vlastně Maddie rozhodla zhubnout, když její manžel ji miluje takovou, jaká je a díky práci v rádiu je vlastně neviditelná? Stačí jedna poměrně škodolibá šéfová, která v rámci svého pořadu Maddii pošle na odtučňovací kurz ke Krotitelům tuků.
Taky kosmetička Jess má šéfku, která jí vyčítá nadbytečná kila. Navíc se rozhodla zhubnout kvůli snoubenci Charliemu v naději, že si jí snoubenec bude všímat víc a konečně přestane odkládat plánovanou svatbu.
No a Lauren? Vede seznamovací agenturu, takže byste řekli, že má na každém prstu deset nápadníků. Omyl je pravdou, Lauren každý večer uléhá do postele sama a jediným mužským elementem v jejím životě je kocour. I pro ni jsou Krotitelé tuků šancí na lásku.

Lucy Diamond opět vsadila na svůj ověřený styl, v němž spojuje osudy několika hrdinek v čtivý příběh. Láska, přátelství a rodinné vztahy jsou témata, na která slyší většina čtenářek, mě nevyjímaje. Velkým tahákem je tématika popisující trable s kilogramy. Pro mnohé z nás se jedná o boj s větrnými mlýny, a přiznejme si, o tom, jak se druzí trápí s dietou a krotí kila v posilovně, se tááák moc dobře čte.

S Maddie, Jess a Lauren prožijete několik měsíců, během kterých si projdou obrovskou proměnou, a to nejen fyzickou. Když jim život uštědří pár ostrých kopanců, zjistí, že si navzájem mohou být obrovskou oporou. Už to vlastně není jen o hubnutí, ale o nich samotných.

Autorčin poutavý styl psaní mě hodně baví. Jeho doménou je humor a lehkost, s níž zpracovává i vážná témata, konkrétně tady je to domácí násilí, které se dotýká jedné z žen.

Ať už tuhle knihu čtete se zákuskem v ruce nebo jste pod jejím vlivem odhodlaní změnit svůj životní styl, jedno je jisté. Do rukou se vám dostal svižný román pro ženy, který nenudí. Kdyby kila ubývala tak rychle, jak dobře se tento příběh čte, to by bylo na světě hubeňourů. :-)

V knihách Lucy Diamond se najde každá žena

19. 12. 2016  |  Recenzoval: koki

Lucy má jednu úžasnú danosť, ktorá spája väčšinu jej kníh. Píše o priateľstve, o ženskom priateľstve, aby som bola presná. O nezištnom priateľstve, v ktorom si ženy /hrdinky/ pomáhajú navzájom - povzbudzujú sa, podporujú, fandia jedna druhej bez závisti, bez zákerností, bez intrigovania. Jednoducho sú si jedna druhej oporou. Ženskú spolupatričnosť a jednotu bolo cítiť ako z knihy Bude to dobrý rok tak aj z tejto. Pravdaže v iných situáciách, v iných podmienkach. Úžasné, na koľko spôsobov možno spracovať jednu a tú istú tému.

Hlavné hrdinky sú tri a sú ako ktorékoľvek iné ženy medzi nami. Tiež majú svoje sny, majú svoje traumy, majú svoje túžby, nádeje, plány. Takisto majú svoju silu. Či už Maddie, Lauren, alebo Jess, každá z nich je iná, jedna je šťastne vydatá, druhá nešťastne zasnúbená a tretia rozvedená a momentálne single, no jedno ich spája - pevná vôľa (ktorá nie je vždy taká pevná ako by chceli) a priateľstvo. Práve to ich motivuje, to ich ťahá nevzdávať sa, to ich núti bojovať a ísť si za svojim cieľom. A mňa ako čitateľa mimoriadne baví sledovať, ako sa im darí a prežívať s nimi ich pády, ich vzlety, ich starosti i radosti. A že ich je neúrekom, ani nemusím hovoriť. Navyše Lucy toto všetko podáva jej pisateľským štýlom, ktorý je príjemný, hravý, miestami dojímavý, miestami humorný, a v konečnom dôsledku veľmi pútavý.

Vo svojej podstate, žiadna z dievčat nutne neplánovala riešiť svoju váhu. Väčšinou si iba povedali: keby som tak bola štíhlejšia. No nič pre to nerobili. Až okolnosti ich "donútili" začať chudnúť. Maddie k tomu prinútila jej šéfka v rádiu, ktorá ju chtiac-nechtiac zapojila do projektu Za krajší Birmingham. Ona svoju váhu nepotrebovala riešiť, lebo ju neriešil ani jej manžel Paul.

Lauren sa u Krotiteľov tukov náhle ocitla. V jej agentúre sa zapísal nesmierne sexy muž Joe Smith, a ona sa rozhodla ho získať pre seba - i keď láskomet ich partnerstvu nedával veľkú šancu. Nuž ale čo odradí zamilovanú ženu?

A Jess do kurzu chudnutia priviedla túžba schudnúť kvôli svojmu priateľovi Charliemu. Chcela, aby z nej do svadby bola krásna nevesta. Lebo Charlie už raz ich svadbu odložil a Jess za žiadnu cenu nechce, aby tak spravil znova. Ďalším dôvodom je, že na nej sedí jej nadriadená - nepáči sa jej, že v salóne krásy skrášľuje ženy i mužov práve taká... veľryba.

Lucyine knihy sú určené všetkým ženám, lebo každá si v nej nájde to svoje. Hoci v tomto prípade hrdinky riešia najmä váhu (veď, ktorá žena ju nerieši, všakže?), popri tom riešia aj ďalšie problémy, ktoré im život prináša. A my sledujeme, ako sa s nimi vedia popasovať.

Tři dámy na zhubnutí nabízí hrdinky z masa a krve

12. 12. 2016  |  Recenzoval: Kristina Doubravová

Tři dámy na zhubnutí je nejnovější román z pera oblíbené britské autorky Lucy Diamond. Čtenářům představuje tři hrdinky: Lauren, Jess a Maddie. Je jasné, že tady půjde především o to, jak shodit nějaké to kilo. Vlastně poměrně dost kil. A každá z dam k tomu má trochu jiný důvod.

Maddie má báječnou práci v rádiu, úžasné děti a manžela, který ji miluje takovou, jaká je. Jediným mráčkem na téhle letní obloze je její šéfka. Zákeřná mrcha, která nevynechá jedinou příležitost Maddie v něčem vykoupat. Jednoho dne ji tak proti její vůli zařadí do mediální kampaně Za Birmingham krásnější. Takže aby bylo město hezčí, bude muset zhubnout. Jak povzbudivé.

Jess je dobrosrdečná úžasná bytost, která umí kolem sebe rozsévat pohodu. To oceňují i klienti, kteří rádi vyhledávají její služby v kosmetickém salónu. Její nadřízená by ale chtěla, aby zaměstnankyně salónu krásy byla přeci jen trochu reprezentativnější. Řekněme na rovinu: méně špekózní. Jedinou útěchou jsou pro Jess myšlenky na její vlastní svatbu, která se nezadržitelně blíží. I když existuje jisté podezření, že Jessin snoubenec je arogantní a manipulativní blb.

Trojlístek uzavírá Lauren. Má seznamovací agenturu. Hledá lásku pro jiné a na sebe jakoby zapomněla. Jednoho dne se mezi klienty objeví muž, do kterého se zamiluje. Jenže tenhle kousek, jak na potvoru, tíhne k poněkud kočkóznějším slečnám. Stejně jako Maddie a Jess se rozhodne začít navštěvovat Krotitele tuků a opět obléct velikost dvanáct.

Spolu s hlavními hrdinkami Tři dámy na zhubnutí sledujeme jejich malé i velké úspěchy v boji s váhou. Ale také cestu za štěstím. Jejich největší výzvou nakonec nejsou dezerty, ale ony samy. Bludný kruh, ve kterém jim bylo berličkou jídlo, které zároveň maskovalo trápení hlubší než jen prázdný žaludek. Lauren tak pomalu ale jistě nachází opět svou víru v lásku a v to, že někde existuje muž, který je hoden její lásky. Jess vyřeší své profesní i partnerské peripetie a najde v sobě netušenou sílu a odvahu postavit se na své vlastní nohy. Krátce po rozhodnutí zhubnout se musí Maddie potýkat se smutkem z nemoci a smrti její matky.

Poměrně dramatické životní etudy umí autorka podat s chytrým a laskavým humorem. Nesnaží se o humoresku. V každé kapitole máme možnost sledovat děj očima jedné z hlavních hrdinek. Tento styl vyprávění umožňuje se velmi rychle vcítit do postav a prožívat s nimi jejich trápení i úspěchy. S Lauren, Maddie a Jess se budete smát i plakat.

Čas od času se autorka nevyhne jisté předvídatelnosti. Nudu z očekávaného však nahrazuje jisté potěšení z očekávání nenucené grácie, se kterou hrdinky řeší své životy a překážky v něm.

Stejně energický je i závěr knihy. Autorka poctivě nezapomněla na žádnou maličkost, i když už jim v závěru nedala tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Po tolika emocích bychom si i my u knihy rádi vychutnali mnohé triumfy. Byť by to stálo o několik kapitol víc.

Autorčin styl psaní je velmi čtivý a srozumitelný. Snadno vás vtáhne do děje a za chvíli budete mít pocit, že tři dámy na zhubnutí jsou vaši kamarádkami, stejně jako jimi jsou ony tři v knize.

Kniha bude určitě blízká všem ženám, které řeší svou váhu. A řeší ji skoro každá. Možná některou inspiruje nebo potěší svou milou otevřeností a shovívavostí. Kniha navíc nabízí hrdinky z masa a krve, které se rozhodnou postavit velké výzvě v podobě sebe samých. Především svému strachu. Vlastně je to taková pohádka s dobrým koncem. Ale s pocitem, že Lauren, Jess nebo Maddie může být kterákoliv z nás.

Kristina Doubravová pro Kukátko.cz


Ukázka z knihy Tři dámy na zhubnutí