Nakladatelství Domino  ›  O nás

O nás

Nakladatelství  DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

Nelze tady představit všechny  spolupracovníky, kteří se na vydávání knih DOMINA podílejí. Byl by to velmi dlouhý seznam. Ale můžeme vás seznámit alespoň se základním týmem:
 

Karin Lednická

Zakladatelka a majitelka nakladatelství. To je ta, co vybírá jednotlivé tituly a nasmlouvává k nim autorská práva, debatuje (a jak ráda!) s překladateli, redaktory a korektory. V mezičase společně s grafiky podléhá tvůrčí trýzni nad obálkami a celkovou podobou výsledné knihy. A jakmile má po tvůrčí stránce hotovo, začne pragmaticky usilovat o to, aby měly naše knihy co nejlepší reklamu. 

Karin Lednická

Dana Konvičková

Dana má v redakci naprosto nezastupitelnou pozici: stará se o její hladký chod, předchází škobrtnutím všeho druhu, a pokud jim přece jen nedokáže zabránit, se stoickým klidem napravuje případné důsledky. Většinu jejího pracovního stolu zabírá výrobní harmonogram, do kterého pečlivě zanáší každý krok, který je třeba udělat, aby do tiskárny dorazilo vše v pořádku a včas. A kromě toho je Dana tím pravým člověkem, na kterého se můžete obrátit, chcete-li pro nás překládat, redigovat nebo recenzovat naše knihy. Danina mailová adresa je dana@dominoknihy.cz

Dana Konvičková

Petra Kozielová

Petra má na starosti celý chod internetového knihkupectví. V praxi to znamená, že když si objednáte knihy prostřednictvím našich stránek, Petra udělá vše pro to, abyste měli brzy co číst. To ale zdaleka není všechno, co v Dominu Petra dělá! Kromě milionu dalších věcí má také na starosti propagaci v knihkupectvích. Vidíte-li někde náš plakát nebo záložku, buďte ujištěni, že v tom má prsty právě ona. Pokud jste knihkupec a rádi byste od nás propagační předměty dostávali, určitě Petře napište na adresu petra@dominoknihy.cz (Důležitá poznámka na závěr: nikdo neumí jezdit pick-upem s takovou bravurou a nonšalancí jako Petra!)

Petra Kozielová

Olga Hruzíková

A když mají výše jmenované hotovo, nastoupí Olga, naše ekonomka. Kromě toho, že nás pořád uhání o účty z benzinky a z papírnictví, má na starosti i všechno ostatní, co souvisí s fakturami, dodacími listy a podobnými dokumenty. Jakoukoli konzultaci v tomto směru vám ráda poskytne na e-mailové adrese olga@dominoknihy.cz. (A abychom nezapomněli, tenis hraje nejlépe z nás všech!)

Olga Hruzíková