Nakladatelství Domino  ›  O nás

O nás

Nakladatelství  DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: stále se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

Nelze tady představit všechny  spolupracovníky, kteří se na vydávání knih DOMINA podílejí. Byl by to velmi dlouhý seznam. Ale můžeme vás seznámit alespoň se základním týmem:
 

Karin Lednická

Zakladatelka a majitelka nakladatelství. To je ta, co vytyčuje celkovou koncepci, vybírá jednotlivé tituly a nasmlouvává k nim autorská práva, debatuje (a jak ráda!) s překladateli, redaktory a korektory. V mezičase společně s grafiky podléhá tvůrčí trýzni nad obálkami a celkovou podobou výsledné knihy. 

Karin Lednická

Zuzana Turňová

Zuzana je mistryní oboru marketing a PR. Dělá vše proto, aby se o našich knihách dozvědělo co nejvíce lidí, a činí tak se zápalem a invencí, které jí všichni můžeme jenom závidět. Organizuje autogramiády, stará se o program autorů, kteří přijeli pozdravit své české čtenáře. Chcete-li o našich knihách psát nebo probrat jiné možnosti spolupráce v tomto směru, pak napište na tuto adresu: zuzana@dominoknihy.cz

Zuzana Turňová

Dana Konvičková

Dana má v redakci naprosto nezastupitelnou pozici: stará se o její hladký chod, předchází škobrtnutím všeho druhu, a pokud jim přece jen nedokáže zabránit, se stoickým klidem napravuje případné důsledky. Nadto komunikuje s blogery, kteří jsou se vším všudy právě v její péči. Chcete-li tedy pro nás překládat, redigovat nebo recenzovat naše knihy, je právě Dana tím člověkem, na kterého se potřebujete obrátit. Její mailová adresa je dana@dominoknihy.cz

Dana Konvičková

Petra Kozielová

Petra má na starosti veškerou přípravu tiskových dat a komunikaci s tiskárnou. Bez ní zkrátka kniha nevyjde. Ani ta elektronická, i její zrod je Petřina práce. A protože různorodost člověka obohacuje, Petra se stará též o distribuci propagačních materiálů a rozesílání povinných, propagačních a recenzních výtisků našich knih. Pokud jste tedy knihkupec a rádi byste od nás dostávali ediční plány nebo propagační předměty, určitě Petře napište na adresu petra@dominoknihy.cz (Důležitá poznámka na závěr: nikdo neumí jezdit pick-upem s takovou bravurou a nonšalancí jako Petra!)

Petra Kozielová

Olga Hruzíková

A když mají výše jmenované hotovo, nastoupí Olga, naše ekonomka. Kromě toho, že nás pořád uhání o účty z benzinky a z papírnictví, má na starosti i všechno ostatní, co souvisí s fakturami, dodacími listy a podobnými dokumenty. Jakoukoli konzultaci v tomto směru vám ráda poskytne na e-mailové adrese olga@dominoknihy.cz. (A abychom nezapomněli, tenis hraje nejlépe z nás všech!)

Olga Hruzíková