Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Zatmění

Zatmění

Autor:
Boris Starling
Originální název:
Visibility
Překlad:
Petr Štádler
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-413-9
Počet stran:
344
Datum prvního vydání:
06. 10. 2008
Zatmění

Popis: Zatmění

Píše se rok 1952. Světem zmítá studená válka a Londýn úpí pod příkrovem zhoubné mlhy. Jednou z jejích mnoha obětí je zřejmě i utopenec, jehož tělo bylo nalezeno ve stojatých vodách říčky v Hyde Parku. Brzy vyjde najevo, že oním nešťastníkem byl mladý biochemik, jenž se jen několik hodin před smrtí chlubil, že učinil vědecký průlom, který by mohl změnit svět.


O výsledek biochemikova výzkumu projeví zájem CIA, KGB i MI5 a nastalý bezohledný boj proniká až do nejvyšších pater již tak rozjitřeného politického dění. To není vskutku snadná pozice pro Herberta Smithe, detektiva Scotland Yardu s minulostí špiona, který byl pověřen vyšetřením výbušného případu. Jak Smith pozvolna zjišťuje, kudy a kam vedly poslední vědcovy kroky, je si stále jistější, že do celé záležitosti jsou zainteresovány nejen tajné služby, ale že stopy vedou až do časů Třetí říše...

 


Dotaz k produktu Zatmění

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Boris Starling

Boris Starling

Boris Starling vystudoval prestižní školu v Etonu a univerzitu v Cambridgi. Po absolutoriu pracoval jako reportér pro britské deníky The Sun a Daily Telegraph a v současné době je zaměstnán u agentury, která se specializuje na vyjednávání s únosci a politické analýzy. Takováto práce by kterémukoliv jinému člověku poskytovala dostatečný zdroj zábavy, ale Boris Starling se rozhodl ochutnat i spisovatelskou profesi.

Námět na jeho nejznámější román Mesiáš ho napadl během dovolené a původně mělo být psaní jen příjemným prostředkem k ukrácení volného času. Nakonec ho však pohltilo natolik, že požádal zaměstnavatele o zkrácení pracovního úvazku. „Byla to docela hektická doba," říká Starling. „Jeden den jsem se věnoval složitému vyjednávání a druhý den jsem už seděl u psacího stolu."     Vynaložená námaha stála za to, protože román Mesiáš ihned po vydání v roce 1999 ovládl všechny žebříčky bestsellerů na celém světě a dnes je již řazen mezi klasiku tohoto žánru

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Zatmění

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: