Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Zatmění

Zatmění

Autor:
John Lawton
Originální název:
Blackout
Překlad:
Jiří Balek
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-082-9
Počet stran:
352
Datum prvního vydání:
16. 02. 2002
Zatmění

Popis: Zatmění

Píše se rok 1952. Světem zmítá studená válka a Londýn úpí pod příkrovem zhoubné mlhy. Jednou z jejích mnoha obětí je zřejmě i utopenec, jehož tělo bylo nalezeno ve stojatých vodách říčky v Hyde Parku. Brzy vyjde najevo, že oním nešťastníkem byl mladý biochemik, jenž se jen několik hodin před smrtí chlubil, že učinil vědecký průlom, který by mohl změnit svět.


O výsledek biochemikova výzkumu projeví zájem CIA, KGB i MI5 a nastalý bezohledný boj proniká až do nejvyšších pater již tak rozjitřeného politického dění. To není vskutku snadná pozice pro Herberta Smithe, detektiva Scotland Yardu s minulostí špiona, který byl pověřen vyšetřením výbušného případu. Jak Smith pozvolna zjišťuje, kudy a kam vedly poslední vědcovy kroky, je si stále jistější, že do celé záležitosti jsou zainteresovány nejen tajné služby, ale že stopy vedou až do časů Třetí říše...

 


Dotaz k produktu Zatmění

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: John Lawton

John Lawton

John Lawton pracoval řadu let jako televizní dokumentarista, ale po obrovském úspěchu své literární prvotiny Zatmění se začal plně věnovat spisovatelství. Kritici na Lawtonově tvorbě oceňují zejména to, že nepotřebuje laciné efekty, aby napsal knihu se strhujícím dějem, a považují ho za nástupce legendy špionážního žánru Johna le Carrého.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Zatmění

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: