Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Zasluhuje zemřít

Zasluhuje zemřít

Autor:
Lisa Jackson
Originální název:
Deserves to Die
Překlad:
Jakub Volný
Série:
Alvarezová & Pescoliová
Pořadí knihy v dané sérii:
6
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-197-5
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
23. 01. 2017

Kliknutím zvolte variantu

Zasluhuje zemřít

Popis: Zasluhuje zemřít

Můžete utíkat. Můžete se skrývat. Ale minulost vás stejně dostihne.

Sleduje, jak se do vody pozvolna noří tělo té, kterou kdysi miloval. Už nikdy nebude tak krásná jako dřív, ale jemu to nevadí. Vzal si od ní totiž něco na památku. Není to ani tak suvenýr, jako spíše trofej. Protože trofeje patří vítězům. A on se bezpochyby cítí jako vítěz.
Policistky Alvarezová a Pescoliová se obtížně sžívají s novým velitelem, v celém oddělení vražd panuje naprostý chaos. A do toho všeho přijde zpráva o nálezu mrtvého těla, kterému chybí prst. Alvarezová doufá, že zohyzdění oběti je výraz vrahovy zášti vůči mrtvé, nikoli známkou jeho šílenství. Doufá nadarmo, protože záhy je nalezeno další tělo.
Vyšetřování brzy začne ukazovat na konkrétního podezřelého, ale s každým objeveným důkazem sílí v Pescoliové tísnivý pocit, že za tímto případem se skrývá mnohem víc, než se na první pohled jeví. Tento vrah přišel do Medvědího brodu proto, aby dokonal pomstu, kterou naplánoval už před lety. Kdo ještě si podle něj zasluhuje zemřít?


Dotaz k produktu Zasluhuje zemřít

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lisa Jackson

Lisa Jackson

Photo Shelby Kohler Photography

Lisa Jackson přišla ke spisovatelské profesi čirou náhodou. Nezačala psát proto, aby naplnila své literární ambice, ale aby zaplnila smysluplnou činností volné večery.

Svého rozhodnutí nemusela vskutku nikdy litovat. Každá její novinka se bezprostředně po vydání ocitá na špičce žebříčku nejprodávanějších knih nejen v domovských Spojených státech, ale i ve třicítce dalších zemí.

České překlady vydává nakladatelství DOMINO.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Lisa Jackson stále umí přijít s něčím novým a originálním

17. 04. 2017  |  Recenzoval: Marek Zákopčan

Pri autoroch či autorkách, ktorí si nedajú pauzu a dočkáme sa od nich do roka aj dvoch kníh, začnem byť časom trochu skeptický. Majú stále čo povedať a môžu priniesť niečo nové bez toho, aby ich námety boli stále originálne a nevykrádali sami seba? Lisa Jackson patrí tiež do tejto kategórie. Jej kriminálne príbehy dokážu stále zaujať, a to nehovorím o jej historických romanciach, ktoré považujem za jedny z navydarenejších. Asi aj preto nejde v jej prípade o klasické krimi, Je vo veľkej miere obohatené o drámu a rodinné vzťahy, no myslím si, že tento mix žánrov autorke svedčí. Odlišuje sa tým od ostatných a vybrúsila si vlastný, ľahko rozpoznateľný štýl. Kniha Zasluhuje zemřít je šiestou v sérii Alvarezová & Pescoliová a pre znalcov týchto dvoch detektívok ide doslova o povinnú jazdu, pretože situácia v ich práci sa mení až príliš razantným spôsobom.

"Pescoliová přikývla a zadívala se na mrtvou ženu. Přemýšlela, co se jí tak mohlo stát. Jak proboha mohla skončit v korytě potoka? Dostala se sem z vlastní vůle, nebo jí někdo pomohl? A proč zrovna tady? Rozhlédla se po linii, kde pole a pastviny přecházely v les. Proč zrovna na tomhle místě někdo vraždil nebo mrtvolu odložil...? Jaký magor má potřebu uříznout ženě prst?"

Alvarezová a Pescoliová to budú mať pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu ťažšie než obvykle. Na to, že po ich oblasti behajú sérioví vrahovia, si už pomaly zvykli, no ich dôsledky majú ďalekosiahlejší vplyv. Tým najvýraznejším je tragédia okolo šerifa Dana Graysona. Po tom, ako bol v minulej časti postrelený vrahom bažiacim po pomste (Připravena zemřít), bude musieť jeho oddelenie čeliť najhorším predstavám. Alvarezová sa musí vyrovnať nielen s odchodom šéfa, ale aj muža, voči ktorému si vypestovala romantický vzťah. Pescoliová sa okrem hľadania vraha mladej ženy bezhlavo vrhá aj do zistenia dôvodov vedúcich ku Graysonovmu stavu. Nezabúda, že pred časom bola smrť Danovho brata uzavretá ako samovražda. Žeby si niekto na nich zasadol? V smutnom ovzduší ich tiež drží nad vecou snaha chytiť vraha, ktorý pripravil svoju obeť nielen o život, ale si o prstenníček. Ide o suvenír, podpis alebo odkaz? Viac svetla by mohla vniesť do situácie nová čašníčka v miestnom bistre, ale tá si úzkostlivo chráni svoje tajomstvá aj pravú identitu, inak by sa ocitla v ohrození. To je však už na ceste k nej a je len otázkou času, kedy pravda vyjde na povrch...

"Věděla, že musí dělat, jako že je mrtvá; nechat se bezvládně unášet pomalým proudem. V útržcích měsíčního jasu, který pronikal zpoza oblaků, zahlédla přizračné kořeny tisovců tyčících se nad vodní hladinou - a věděla, že v líně se valící vodě není sama, že na číhané jsou všude kolem aligátoři. Přesto se jí podařilo pomalu klouzat po proudu, podél široké zákruty, až se nerušeně dostala hlouběji do porostu. Opatrně se přiblížila ke břehu a chystila se silného, chladného kořene, s jehož pomocí začala vytahovať své nahé tělo z vody."

V prípade knihy Lisa Jackson zvolila výborný názov. Nielenže je zapadol do série, ale navyše zvádza k úvahám, koho tým myslela. Postavu zapojenú do nového zločinu alebo šerifa Graysona? Dej je totiž prešpikovaný oboma líniami. Musím priznať, že viac ma zaujala práve tá šerifova, pretože mala omnoho osobnejší charakter. A z dvoch detektívok som tentoraz fandil viac Alvarezovej, pretože Pescoliová prechádzala z extrému do extrému, navyše ma vytáčala tým, že sa nikomu nedokázala priznať, že je opäť tehotná. Až som sa začal obávať, že ide o autorkin zámer a Pescoliovej bude v tomto smere čosi hroziť... Apropo, autorka a jej štýl. Lisa píše skvelo, ale tie jej opisy a plytvanie prídavnými menami! Stačí si všimnúť úryvok - napínavá situácia, čitateľ čaká dynamiku, a musí čeliť všemožnému zdržiavaniu. Na miestach, kde majú oči behať hore-dolu, prichádza nefunkčné spomalenie. Vrrr... Keďže však ide o Lisu Jackson, dá sa jej to odpustiť. Zasluhuje zemřít si zaslúži vašu pozornosť a ja verím (a teším sa na to, ak sa to potvrdí), keď sa autorka naplno pustí do riešenia problémov v rodine Graysonovcov...


Ukázka z knihy Zasluhuje zemřít