Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Volkova hra

Volkova hra

Autor:
Brent Ghelfi
Originální název:
Volk´s Game
Překlad:
Dalibor Míček
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-403-0
Počet stran:
296
Datum prvního vydání:
22. 09. 2008
Volkova hra

Popis: Volkova hra

Alexej Volkov přezdívaný Volk, veterán z kruté čečenské války, která jej zmrzačila na těle i na duchu, působí na černém trhu s pornografií a drogami a svým klientům, vesměs bohatým západním obchodníkům a podnikatelům, zajišťuje všemožná nezákonná potěšení. Především však pracuje pro dva všemocné muže, vysokého armádního důstojníka, jemuž na Kavkaze zachránil život, a pro vládce moskevského zločineckého podsvětí Maxima Abdulajeva. Oba mu nezávisle na sobě dají za úkol získat mistrovské dílo Leonarda da Vinciho, dosud neznámý obraz Léda s labutí, který – ukrytý pod jinou malbou – jako zázrakem objevil švýcarský umělecký restaurátor ve sbírkách Ermitáže.


Volk vypracuje dokonalý plán operace a se svou partnerkou a milenkou Valjou odjíždí do města na Něvě, aby s několika pomocníky provedli zdánlivě snadnou loupež. Od počátku jim však v patách kráčí zrada a obraz končí v cizích rukou. Ze zatopeného podzemí Ermitáže se dvojici ještě podaří uniknout, avšak jejich cesty se rozdělí v Praze, kde jsou zajati a jejich život se změní v peklo na zemi. Alexej dostává týdenní lhůtu na to, aby obraz získal zpět, jinak jeho Valju čeká smutný osud beznohého mrzáka. Za situace, kdy neví, komu vůbec může věřit, zahajuje Volk štvanici, jejíž konec lze jen stěží předvídat...

 


Dotaz k produktu Volkova hra

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Brent Ghelfi

Brent Ghelfi

Brent Ghelfi pracoval dlouhá léta u apelačního odvolacího soudu, byl podílníkem advokátní kanceláře a v současné době řídí několik vlastních firem. Psaní pro něj tudíž není zdrojem příjmu, ale radostí – a především vyústěním hlubokého zájmu o Rusko, který v něm podnítila nejprve Tolstého Válka a mír a o několik let později Solženicynova díla, zejména Jeden den Ivana Děnisoviče.

Kromě hluboké znalosti prostředí a mentality autor prokázal ve svých románech i obrovský vypravěčský talent, za nějž sklízí obdiv nejen čtenářů, ale i svých kolegů. Za všechny lze ocitovat nejslavnějšího (a dost možná i nejvýstižnějšího) z nich, Lee Childa: „Brent Ghelfi píše jako Dostojevského vnuk na speedu."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Volkova hra

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: