Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Vina

Vina

Autor:
Jonathan Kellerman
Originální název:
Guilt
Překlad:
Zuzana Pernicová
Série:
Alex Delaware
Pořadí knihy v dané sérii:
28
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-924-0
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
20. 11. 2013

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Vina

Popis: Vina

Dávná tajemství se možná dají pohřbít. Ale vina nikoli...

V honosné čtvrti Los Angeles dojde k sérii drastických vražd. Na zahradě soukromého domu je nalezena mrtvola dítěte, kterou tam kdosi pohřbil před šedesáti lety. A krátce poté dělníci při výkopových pracích v nedalekém parku objeví kostru dalšího nemluvněte a opodál se najde zastřelená mladá žena. Na první pohled tři nesouvisející případy. Anebo je mezi nimi přece jen nějaká spojitost?

Na to se snaží přijít detektiv Milo Sturgis za pomoci svého přítele, brilantního psychologa Alexe Delawarea. Možná je ale historie tohoto případu tak neuchopitelná a tak děsivá, že na odhalení úplné pravdy tentokrát nebudou Alexovy zkušenosti stačit. Vyšetřovatelé se musí vrátit o šest desetiletí zpátky a pokusit se složit příběh o krásné zdravotní sestře, charismatickém lékaři a novorozenci, kterému nebylo souzeno přežít. Nitky dávných událostí vedou až do světa soudobých celebrit, jimž privilegovanost jejich postavení umožňuje skrýt pod vnějším pozlátkem naprosto cokoli. Třeba i zločin. Zločin, jehož hrůznost se vymyká lidskému chápání.


Dotaz k produktu Vina

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman představuje absolutní špičku mezi autory psychologických thrillerů. Na rozdíl od klasické detektivky neřeší výlučně problém, kdo je pachatelem, ale stejnou pozornost věnuje i otázce, proč byl vlastně daný zločin spáchán. Umí se dokonale vcítit do myšlení všech svých postav – nepochybně díky své dřívější psychologické praxi – a umožňuje čtenáři poznat i to, co obvykle zůstává nevyřčeno či utajeno.

Jeho osmadvacet thrillerů, jejichž hlavním hrdinou je psycholog Alex Delaware, se pravidelně objevuje na žebříčcích bestsellerů a bylo přeloženo do pětadvaceti jazyků.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Skvěle vytvořený příběh!

03. 01. 2014  |  Recenzoval: Wolf Draven

Když jde o napětí, má u mě nakladatelství Domino velké plus. Nejen, že vydávají jednu z mých nejoblíbenějších spisovatelek detektivních thrillerů Karin Slaughter a její sérii o Willu Trentovi, nebo Lisu Jackson s jejími neméně napínavými knihami, či mistra atmosferického hororu a děsu Johna Saula a mnohé další, ale také u nich lze nalézt knihy spisovatele Jonathana Kellermana, který se také řadí mezi mé velké oblíbence, a to nejen díky početné detektivní sérii s psychologem Alexem Delawarem.

Právě i kniha Vina patří k této sérii, které vévodí již zmiňovaný charismatický psycholog Alex Delaware a jeho kamarád detektiv Milo Sturgis, který si již mnohokráte vyžádal jeho pomoc při vyšetřování.

Tentokráte je tomu ovšem trochu jinak. Tato přátelská dvojice starých známých z téměř všech Kellermanových knih byla totiž zrovna na společném obědě (zašli si na steak, mňam!), když detektiv Sturgis dostal zprávu o dalším případu. A jelikož Alex zrovna neměl nic jiného na práci, tak se k němu ze zvědavosti připojil.

Ocitnou se na pozemku vysněného desetipokojového domu mladé těhotné paní jménem Holly Rucheová, která při práci na zahradě objevila kovovou skříňku v modré barvě s červeným křížem. Místo radosti z nějakého zajímavého pokladu ovšem utrpěla spíše veliký šok, když uvnitř našla kostřičku malého dítěte zabalenou v novinách z roku 1951. Ve schránce je štítek „Majetek Švédské dobročinné nemocnice“. Jak policie posléze zjistí, tato nemocnice byla zavřena v roce 1952.

Zdá se, že jde o opravdu starý případ. Milo s Alexem se snaží vypátrat historii domu, která je dovede až k poslednímu žijícímu potomku rodiny Del Riosových, která v těch konkrétních letech dům v luxusní čtvrti vlastnila. Téměř devadesátiletý bývalý šerif John Jacob Del Rios je ale zklame. V té době jeho rodina dům pronajímala a neexistují záznamy, kdo zrovna v těch určitých letech v domě přebýval. Navede je ale na stopu luxusního automobilu značky Duesenberg, který občas stával před domem. Pátrání po majiteli takového auta, dnes již veterána, zavede Alexe na různá místa a setká se se spoustou zajímavých lidí.

Zanedlouho je ale v parku nedaleko Hollyina domu objevena další kostřička miminka a na druhé straně parku se najde mrtvola nedávno zastřelené ženy. Mohly by tyto případy spolu nějak souviset, i když mezi sebou mají několik desítek let? Milo s Alexem se musejí pokusit tomu přijít na kloub. Podaří se jim to společnými silami?

Autor opět nezklamal a přichystal neskutečně poutavý příběh plný napětí, nečekaných zvratů a zapeklitých záhad, které musí oblíbená dvojka Alex a Milo rozlousknout. Ztěžuje jim to fakt, že tentokrát se musí ponořit v pátrání hlouběji do minulosti. Mnoho svědků již nežije nebo se přestěhovalo bůhvíkam, či jim paměť už moc neslouží. Také tehdejší nekalé praktiky doktorů dnes již dávno zavřené nemocnice nelze lehce vystopovat, když se je tak dobře snažili utajit. Příběh graduje s každou stránkou a nedá čtenáři spát, dokud knihu nedočte do konce.

Mohu s jistotou prohlásit, že hlavní postavu Alexe Delaware si zamiluje každý. Je velmi charismatický, chytrý a zkušený a vždy připravený pomoci nejen svému kamarádovi Milovi, ale všem, kteří jeho pomoc právě potřebují. Jedním z důvodů proč se stal psychologem, bylo nutkání ochraňovat druhé.

Ráda také čtu o jeho vztahu s jeho přítelkyní Robin, která je velmi zručná, umí zacházet s nářadím a dřevem a jejíma rukama prošla nejedna kytara či jiný hudební nástroj. Do jejich společné domácnosti ještě patří Blanche, fenka francouzského buldočka – devět kilo plavého šarmu a zenového poklidu.

Nesmím samozřejmě opomenout ani další hlavní postavu – detektiva Milo Sturgise, kterému Alex nejednou pomohl s různými případy, ale také mu zachránil život. Milo je opravdu výborný detektiv, který si vybudoval vážený respekt díky množství vyřešených případů, ale někteří lidé stále nemohou překousnout fakt, že žije ve svazku se svým životním partnerem Rickem Silvermanem. Milo mě dostává svými hladovými nálety na Alexovu ledničku, kdykoliv se u Alexe objeví (a vězte, že to bývá docela často).

Ačkoliv je Vina součástí poměrně rozsáhlé série, její děj je uzavřený a lze ji tedy číst bez znalosti knih předcházejících. Také o Milovi i Alexovi nám autor vždy prozradí vše potřebné, takže se není třeba bát, že by vám unikalo něco podstatného z děje v pozadí série.

Knihu bych doporučila všem milovníkům napětí, detektivek a thrillerů a také všem čtenářům, kteří mají rádi skvěle vytvořený příběh. Já osobně se již těším na další knihu s Alexem Delawarem.

Za poskytnutí této skvělé knihy na recenzi děkuji nakladatelství Domino.


Ukázka z knihy Vina