Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Věčný plamen

Věčný plamen

Autor:
Daniel Levin
Originální název:
The Last Ember
Překlad:
Karin Rigerová
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-615-7
Počet stran:
416
Datum prvního vydání:
12. 09. 2011
Věčný plamen

Popis: Věčný plamen

Řím. V dutině antického sloupu nalezli archeologové mumifikované tělo mladé ženy, jejíž záhadné tetování odkazuje hluboko do starověku.


Jeruzalém. Pod Skalním chrámem, přímo v lokalitě, kterou tři světová náboženství považují za nejposvátnější místo, probíhají nezákonné vykopávky. Mohly by spolu tyto dvě události souviset?


Ve stejné době přijíždí do Říma mladý americký právník Jonathan Marcus. Kdysi zde studoval klasickou historii, ale slibnou kariéru musel nedobrovolně opustit, přesto dnes patří k nejvyhledávanějším konzultantům mezi obchodníky s uměním. Má pro svého zákazníka prozkoumat fragmenty starověké kamenné mapy, ale při práci narazí na nečekaný objev: do kamene kdysi někdo vytesal tajné poselství.


Vzkaz z dávných věků mu připomene zmařenou kariéru a osloví ho natolik, že se vydá na nebezpečnou pouť, aby objevil předmět, po němž dvě tisíciletí prahly nejmocnější říše světa. V labyrintu pod římským Koloseem i ve starověkých tunelech biblického Jeruzaléma postupně nalézá stopy starověké špionážní  sítě, jejímž cílem byla ochrana onoho artefaktu, ale také stopy bezohledného spiknutí z dnešních dnů, které naopak usiluje o zničení vzácné památky a potažmo o vymazání veškerých důkazů o historii židovství a křesťanství v okolí posvátné Chrámové hory.

 


Dotaz k produktu Věčný plamen

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Daniel Levin

Daniel Levin

Daniel Levin vystudoval dějiny antiky a práva na Harvardu. Inspiraci k napsání thrilleru Věčný plamen získal v Jeruzalémě, kde jako právník řešil případ nezákonných archeologických vykopávek.

Jeho prvotina si získala nejen přízeň čtenářů na celém světě, ale Levin sklízí i pocty od zkušenějších spisovatelských kolegů, mimo jiné i od autora bezpočtu bestsellerů Steva Berryho.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Věčný plamen