Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Utrpení neviňátek

Utrpení neviňátek

Autor:
John Saul
Originální název:
Suffer the Children
Překlad:
Roman Lipčík
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-674-4
Počet stran:
312
Datum prvního vydání:
28. 11. 2011
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Utrpení neviňátek

Popis: Utrpení neviňátek

V městečku Port Arbello jako by se zastavil čas. Jako by se zastavil přesně před sto lety, kdy zdejší temný les prořízl smrtelný výkřik dítěte, který však nezaslechl nikdo z místních, pouze jeho otec. A ten zoufalému děvčátku nepomohl, protože jeho utrpení sám způsobil. V zájmu zachování rodinné cti zvolil pachatel dobrovolnou smrt a hrůzný zločin zůstal nevysvětlen.


O sto let později se ve starobylém sídle rodiny Congerových začnou dít podivné věci. Malou Sarah potká neštěstí, po němž oněmí a musí začít chodit do školy pro duševně postižené. Ze dne na den přestane důvěřovat matce, začne se bát otce a zcela se upne k sestře Elizabeth. Ta jediná ji chápe, ta jediná ví, co potkalo malou sestru, ale mlčí. Sama totiž prochází podivnou proměnou, které nedokáže zabránit. Jako by ji cosi stále táhlo do lesa, který mají obě sestry zapovězený...


V poklidném Port Arbellu se čas s trhnutím pohnul napřed. Ubírá se však stále stejnou cestou: už zase se v něm ztrácejí děti.

 


Dotaz k produktu Utrpení neviňátek

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: John Saul

John Saul

Americký spisovatel John Saul patří k předním představitelům klasického hororu. Svůj první román Utrpení neviňátek napsal v roce 1977 a okamžitě si získal přízeň čtenářů, kteří milují hororový příběh v jeho tradiční podobě, bez thrillerových či jiných příměsí. Saul je mistrem svého řemesla, a tak nepotřebuje žádné berličky, aby čtenáře vtáhl do děje a vyvolal v něm strach. Miliony prodaných knih v pětatřiceti zemích světa jsou toho nezvratným důkazem.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Jedna z mála knih, u které jsem se bála

14. 08. 2013  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková - Booksinashes.cz

Strach obestírá celé městečko Port Arbell. Na Conger's Road se ztrácí děti a nikdo neví proč. Dávná historie Congerovic rodiny i rok stará „nehoda" malé Sarah přiživuje hrůzné představy. Kam děti mizí a kdo má v celé věci prsty? Jack Conger nemá tušení, co se děje, ale záhadně je přitahován portrétem dívky, která jako by z oka vypadla jeho dceři Elizabeth.

Před rokem se v lese stalo něco, co poznamenalo osmiletou Sarah i Jacka Congera. Sarah od té doby mlčí, upnula se na starší sestru Elizabeth, a nereaguje na cokoliv co se kolem ní děje. Vypadá to, jako by ani Jack ani Sarah netušili, co se v osudný den v lese stalo. Jen Elizabeth ví, ale nikomu se nesvěří. Nejen Sarah žije ve svém vlastním světě. Elizabeth mizí do vlastního světa poháněna neviditelnou silou. Něčím nevysvětlitelným, co jí nutit dělat věci, které by sama nikdy neudělala.

Když v Port Arbellu dojde k prvnímu zmizení, vypadá to jako neškodná výmluva děvčete, které se zapomnělo někde, kde nemělo, a historku o mlhavé ztrátě paměti si vymyslela. Děvče je naživu, jen odmítá mluvit o tom, kde a s kým byla. Pak ale zmizí další dívka a obyvatelé začínají mít strach. V městečku, kde je jen jeden policista, kde nikdo nezamyká a kde se každý s každým zná, začíná narůstat strach. Když zmizí další dva chlapci, zdá se, že to nikdy neskončí. A pak se objeví Sarah – vycházející ze zakázaného lesa – s něčím, co rozhodne o osudu všech.

Silný psychologický thriller s mystickým a nadpřirozeným působením sil. Tak tahle přesně se dá charakterizovat kniha Utrpení neviňátek. Kdo by čekal obyčejný příběh, bude hodně překvapen. Co se děje ví čtenář od samého začátku, ale i tak je nucen jen bezmocně přihlížet a doufat, že tomu všemu někdo zabrání. Ale proč se to děje a co se dělo v minulosti? To je jedna velká záhada, kterou se snaží čtenář rozluštit.

Už od první kapitoly, respektive úvody mi bylo jasné, že tohle bude hodně zajímavá a zvláštní kniha. Autor si pohrává s rodinnou kletbou, ale i s posttramatickým syndromem a výpadky paměti. Myslím, že je to jedna z mála knih, u které jsem se bála. Ten strach byl svým způsobem spíš hrůzou a zděšením z toho, co se v knize odehrávalo. I díky tomu, jsem nemohla přestat číst.

Ray vrtěl pochybovačně hlavou. "Podle mého názoru Anne zůstala venku déle, než směla, a aby se vyhnula zalouženému trestu, vymyslela si tuhle překrásnou historku. Být to moje dcera ..."
"Což není," připomněla mu Rose.


Ukázka z knihy Utrpení neviňátek