Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Trevayne

Trevayne

Autor:
Robert Ludlum
Originální název:
Trevayne
Překlad:
Dalibor Míček
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-830-4
Počet stran:
520
Datum prvního vydání:
20. 02. 2013

Kliknutím zvolte variantu

Trevayne

Popis: Trevayne

Může být, čím chce. Musí se jen rozhodnout, na které straně bude stát.

Trevayne je nedotknutelný. Ve třiceti se stal vlastním přičiněním milionářem. Pak udělal skvělou kariéru jako vysoce postavený vládní úředník. A nyní vede jednu z největších nadací ve Spojených státech. Trevayne je vysoce inteligentní a nezkorumpovatelný. Nikdo si na něj nepřijde a nikdo na něj nic nemá – nebo si to alespoň myslí.


Když se ale pustí po stopách „tajné vlády", ocitá se v temném polosvětě, kde namísto oficiálních míst vládne skupina mafiánských hlavounů a miliardářů. V takovémto světě lze koupit naprosto vše: křeslo v Kongresu, nebo dokonce prezidentský úřad. A muž jako Trevayne se tam může stát nepřítelem, obětí – anebo králem...

 


Dotaz k produktu Trevayne

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum

Robert Ludlum

Robert Ludlum (1927 – 2001) uměl vydělávat odnepaměti. Pouhá tři slova („Plunge účinkuje rychle") zaplatila jednomu z jeho potomků celá vysokoškolská studia. To bylo ještě v době, kdy se budoucí hvězda špionážního thrilleru věnovala herectví a ta tři slova pronesla v reklamě na prostředek proti ucpaným odpadům. Hrával na Broadwayi, objevil se ve dvou stovkách televizních filmů.

Od počátku sedmdesátých let přestal slovy šetřit. Změnil profesi a začal se věnovat psaní. Snad za to mohli spolubydlící z koleje, z nichž tři se po studiích začali věnovat špionáži, snad četní přátelé, pracující v CIA a v MI6: Ludlum začal psát špionážní romány. Propracované do nejmenších podrobností, globálně konspirační, hrozivé už svými názvy, natožpak důsledky dějů, které v nich probíhaly, s tak hlubokou a udivující znalostí problematiky, že se CIA zajímala o zdroj jeho informací, podezřívajíc v lepším případě jeho přátele v agenturních kruzích z jejich úniku, v horším případě samotného Ludluma z práce pro kdovíjakou tajnou službu.

Když studená válka pominula a odsoudila tak mnohého autora špionážních románů k bezradnosti, Ludlum se věnoval ve svých knihách nebezpečí terorismu a hrozbě stínových uskupení stojících nad vládami a fakticky řídícími svět. Ke dvaceti sedmi románům, které stačil napsat za nedlouhý autorský život, přibylo po jeho smrti dalších třináct titulů psaných jinými autory pod Ludlumovým trademarkem. Impérium, které na základech jeho románů vydaných na celém světě v nákladu bezmála půl miliardy výtisků, má dnes odhadovanou hodnotu jedné miliardy dolarů.

I když jsou některé z Ludlumových knih na trhu už přes čtyřicet let a i když žánr, kterému se věnoval, stárne díky proměnlivosti světa bezmála stejnou rychlostí jako denní tisk, v jeho případě jako by to neplatilo. Dokazují to nejen nová a nová vydání jeho dávných thrillerů, ale i zájem filmařů o slavnou postavu Jasona Bournea. Ve filmové sérii se jim na základě Ludlumových předloh povedlo vytvořit postavu špióna pro 21. století, která jako dosud žádná jiná ohrozila i dominantní postavení Jamese Bonda a přinutila jej k proměně do akčnější podoby.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Kniha byla prostě skvělá

08. 04. 2013  |  Recenzoval: Patrik Suchánek

Roberta Ludluma určitě hodně lidí zná, a kdo ne, tak zná určitě jeho Jasona Bournea, Agenta bez minulosti, buď z knih nebo z filmové podoby, která je hodně dobrá. Robert píše hlavně thrillery, napínavé knihy a hlavně dobrodružné. Četl jsem zatím od něj dvě knihy a to Agenta bez minulosti a právě Trevayne, ke kterému jsem se dostal díky skvělému nakladatelství Domino, které jeho knihy vydává. U Domina ale knih od tohoto autora vyšlo už hodně, například Arktická mise, Pandořina skříňka, Moskevský vektor, Plán Ikaros, a mnoho dalších. Autorovy romány jsou tak přesvědčivé, věrohodné, že některé by mohly být i podle skutečné události.

Když jsem si knihu vybral, nečetl jsem si anotaci, protože mi bylo jasné, že Robert Ludlum je spisovatel s velkým S a určitě mě další jeho knihou nezklame. Měl jsem pravdu. Nejdřív jsem si myslel, že Trevayne je nějaká věc nebo projekt až po přečtení anotace jsme zjistil, že je to inteligentní milionář a vlastník velké nadace, který se jmenuje Andrew Trevayne. Celou knihu se dozvídáme plno tajemství a taky záhad a hlavně jak si Trevayne se vším poradí. Někdo chce zničit ho i jeho rodinu, nebo snad ne? Proč někdo nahlásí, že v určitém době berou nějaká děvčata drogy, ale řekne jen jméno Trevaynovi dcery? A proč si policisté ze začátku myslí, že Trevaynův syn někoho přejel? To vše a mnohem víc a zajímavějšího se dozvíte v této knize od otce politického thrilleru Roberta Ludluma.

Na tuto knihu jsem se docela těšil, když jsem si jí mohl vybrat k recenzi a rozhodně nezklamala, spíš naopak překvapila. Byla zajímavé, napínavá, politická a hlavně hodně hrubá, což bylo dobře, protože jsem si mohl příběh hodně dobře užít. Četla se jedním dechem, otáčel jsem stránku za stránkou a během ani ne týdne jsem jí měl přečtenou. Takhle hodně mě chytla. V knize jsem si nevšiml ani žádných chyb a musím říct, že si myslím, že tam ani žádné nebyly. Obálka knihy je takové dalo by se říct obyčejná, ale něčím výjimečná Musím říct, že nakladatelství zvolilo dobrou obálku.

Postavy byly taky dobře vykresleny a připadaly mi skoro skutečné. Kniha byla docela hrubá, jak už jsem psal, a možná bych mohl říct i nejhrubší, protože podobně dlouhou a hrubou jsem četl jen jednu a to Bohové Olympu: Znamení Athény, ale to mělo větší písmo. Musím říct, že nemám moc dlouhé knihy když mě nezaujmou rád, ale tahle mě zaujala a taky bavila, takže mi délka vyhovovala. Byl to takový předskokan k delším knížkám jako Prázdné místo, Hra o trůny, atd. Kniha byla prostě skvělá a určitě si jí někdy přečtěte, třeba Vám bude taky bavit tak jako mě.

 


Ukázka z knihy Trevayne


Hlídač dostupnosti Trevayne

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: