Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Trest pro hříšné

Trest pro hříšné

Autor:
John Saul
Originální název:
Punish the Sinners
Překlad:
Roman Lipčík
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-761-1
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
05. 11. 2012

Kliknutím zvolte variantu

Trest pro hříšné

Popis: Trest pro hříšné

V katolické škole umírají studentky. Proč jsou pro někoho nositelkami dávných hříchů?

Itálie, 1252. Inkvizice. Strach. Mučení. Vinní i nevinní umírají v plamenech za hříchy skutečné i smyšlené...


Neilsville, 1978. Peter Balsam přišel do ospalého městečka, aby na tamní katolické škole vyučoval psychologii. Žáci ho milují od první chvíle, ale on sám je plný pochyb – o sobě i o škole, do níž nastoupil. Vidí kolem sebe skupinu náboženských fanatiků, kolegů, kteří ho mezi sebou jen trpí, a tuší i zlověstnější věci. Městem jdou řeči o podivném společenství a rituálech, které vzývají pochybné svaté z časů inkvizice.


A pak spáchá sebevraždu první studentka. V už tak dusné atmosféře to vzbudí zděšení a záhy i podezření vůči nepřizpůsobivému přistěhovalci. Nedlouho po první sebevraždě přijde další. Opět studentka školy, kterou učil Balsam. Co zasévá do hlav nevinným duším, že dobrovolně končí se životem?
Sebevražd přibývá, jejich okolnosti jsou stále brutálnější a nevraživost vůči Balsamovi narůstá. Ten má jen jediné východisko: musí přijít na kloub všem temným tajemstvím, která obestírají podivné bratrstvo i jeho středověké rituály. Jedině tak může nalézt spojitost mezi sebevraždami mladých dívek a krvavou minulostí, kdy byl pro všechny hříšné uchystán jediný trest...

 


Dotaz k produktu Trest pro hříšné

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: John Saul

John Saul

Americký spisovatel John Saul patří k předním představitelům klasického hororu. Svůj první román Utrpení neviňátek napsal v roce 1977 a okamžitě si získal přízeň čtenářů, kteří milují hororový příběh v jeho tradiční podobě, bez thrillerových či jiných příměsí. Saul je mistrem svého řemesla, a tak nepotřebuje žádné berličky, aby čtenáře vtáhl do děje a vyvolal v něm strach. Miliony prodaných knih v pětatřiceti zemích světa jsou toho nezvratným důkazem.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Trest pro hříšné