Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  To mi zaplatíš

To mi zaplatíš

Autor:
Lisa Jackson
Originální název:
You Will Pay
Překlad:
Marie Čermáková-Frydrychová
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-272-9
Počet stran:
488
Datum prvního vydání:
18. 06. 2018

Kliknutím zvolte variantu


Popis: To mi zaplatíš

Temná tajemství jednoho léta ožívají. Dvacet let čekal vrah na vhodnou příležitost k pomstě...

Měl to být takový kanadský žertík, jaké k letním táborům patří. Vedoucí dívčího oddílu Monica O'Nealová celou dobu všem lezla na nervy, a tak se ji teď ostatní rozhodnou trochu vystrašit. Nic se jí nestane, jen se pořádně vyleká. Vždyť co by se mohlo zkazit? Bohužel všechno.

O dvacet let později vyšetřuje detektiv Lucas Dalton nález lidských ostatků na pozemku bývalého tábora. Lucas to místo dobře zná – jeho otec tábor vedl a Lucas tam pracoval onoho osudného léta, kdy beze stopy zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Lucas ví, že by měl případ s takovou mírou osobní zainteresovanosti odmítnout. Vždyť už teď je jeho kariéra v ohrožení. Ale možná nastal čas, aby konečně někdo odhalil, jak to tehdy všechno bylo.

Do místa konání tábora přijíždějí další bývalé vedoucí, aby se společně pokusily poskládat události osudové noci. Každá z nich něco ví. Každá z nich slíbila, že si to nechá pro sebe. Nyní se rozhodnou tento dávný slib porušit. Jakmile se ale do toho pustí, přijde všem vzkaz s jednoduchým výhrůžným sdělením: To mi zaplatíš. A pak se začne znovu vraždit.


Dotaz k produktu To mi zaplatíš

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Lisa Jackson

Lisa Jackson

Photo Shelby Kohler Photography

Lisa Jackson přišla ke spisovatelské profesi čirou náhodou. Nezačala psát proto, aby naplnila své literární ambice, ale aby zaplnila smysluplnou činností volné večery.

Svého rozhodnutí nemusela vskutku nikdy litovat. Každá její novinka se bezprostředně po vydání ocitá na špičce žebříčku nejprodávanějších knih nejen v domovských Spojených státech, ale i ve třicítce dalších zemí.

České překlady vydává nakladatelství DOMINO.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Lisa Jackson si jako tradičně pohrává se čtenářovou myslí

15. 07. 2018  |  Recenzoval: Jana Hlavičková

Hlavním aktérem nejnovější knihy americké spisovatelky Lisy Jackson je policista Lucas Dalton, který je do případu, k němuž byl povolán, zainteresován velmi osobně. V bývalém letním táboře byly nalezeny lidské ostatky a nikdo tomu není rád.
Nejméně samotný pachatel, který spravedlnosti zdařile unikal dvacet let. Samotného Lucase se nález dotýká velmi osobně, neboť prostory tábora zná velmi dobře. Kdysi jej vedl jeho otec, pod záštitou církve a já osobně bych se ho tedy zúčastnila jen velmi nerada. Přísný řád, kdy pochybení se trestá, vše v pevně stanoveném čase, jakékoliv vybočení je nepřípustné. Tábor plný mladých praktikantek a každá skrývá nějaké tajemství. A když zmizí dvě z nich, dílo je dokonáno. Dvacet let tajemství spalo, ale nyní je čas odkrýt karty.
Na místo činu se sjíždí, nyní již dospělé, praktikantky a začíná se odvíjet hrůzyplný příběh. Příběh, ze kterého se Lucas snaží poskládat, co se před dvaceti lety stalo, komu mohla překážet vedoucí dívčího oddílu, jaké vztahy mezi dívkami panovaly. A to nejdůležitější - kdo má na svědomí smrt a komu se podařilo dosud unikat.
Lisa Jackson patří mezi stálice na thrillerovém nebi. Tato bývalá bankéřka má na svém kontě pěknou řádku titulů, které se čtou po celém světě. Tentokrát svou novou knihu pojala malinko jinak. Každá kapitola je věnována jiném účastníkovi, v každé kapitole nám předkládá jiný příběh, jinou verzi, jiný pohled na události před dvaceti lety a je na nás, zda budeme číst mezi řádky a zda nedáme na první dojem.
Minimum romantiky (ale je tam), maximum napětí, to vše v knize najdete. Možná bych se přikláněla jít rovnou na věc, někdy mám problém se zbytečnou omáčkou kolem, ale to je pouze můj osobní problém, jsem prostě netrpělivý čtenář.
Tentokrát se nejedná o příběh z jakékoliv série, ale pouze o psychothriller, který rozhodně budete chtít dočíst do konce. Autorka si bude dokonale pohrávat s vaší myslí, představivostí a v napětí vás bude udržovat do samotného závěru.

Důmyslný a do detailu promyšlený napínavý thriller

02. 07. 2018  |  Recenzoval: Veronika Černucká

Veronika Černucká
To, co začalo jako kanadský žertík, se změnilo v tragédii. Z letního tábora zmizely dvě dívky a všichni zainteresovaní se rozhodli mlčet o tom, co se stalo. O dvacet let později jsou objeveny lidské ostatky a policie rozjíždí pátrání po vrahovi. Jenomže někdo se zatraceně snaží, aby pravda nevyšla najevo, a kvůli tomu neváhá vraždit.
Američanka Lisa Jackson (1952) pracovala původně jako bankéřka a psát začala na radu své sestry Nancy Bushové, taktéž spisovatelky. Debutovala v roce 1983 a poměrně dlouho se specializovala na romantické příběhy pro ženy. Některé napsala spolu se sestrou, jiné sama a celkem vytvořila přes sedmdesát románů v žánru červené knihovny. Od romantiky přešla k tajemnějším příběhům, přerušila spolupráci se sestrou a pustila se do detektivních příběhů šmrncnutých detektivkou.
Její aktuální thrillery jsou plné ohavných zločinů, vyšinutých psychopatů a sériových vrahů. Její čtenáři (nebo spíše čtenářky) ji za to milují a Jackson sbírá jedno ocenění za druhým. Její thrillery se pravidelně umisťují na předních příčkách žebříčku prodejnosti a českým čtenářům je zprostředkovává nakladatelství Domino. Jackson si potrpí na série a v žádné knize nezapře, že začínala jako autorka romantických příběhů. Ačkoliv její romány nejsou nijak sentimentální, ráda svým postavám (alespoň některým) dopřeje happy end a nebojí se své drastické příběhy obohatit romantickými zápletkami.
"To mi zaplatíš" je samostatný román s hlavním hrdinou, který je policistou a zároveň i jedním z podezřelých. Thriller je prototypem Lisy Jackson a čtenáři tu v hojné míře najdou všechno, co autorku proslavilo a odlišilo od jejích kolegů. Příběh je geniálně vystavěná klasická detektivka i temný horor. Svým pojetím evokuje slavný thriller "Deset malých černoušků" a také řadu hororů, v nichž je skupinka lidí, kteří postupně umírají a čtenář (či divák) až do poslední chvíle netuší, která bije.
Hlavní hrdina, policista Lucas Dalton, se po dvaceti letech vrací do letního tábora, který vedl jeho otec s nevlastní matkou. Tábor patřil církvi, panovala v něm upjatá morálka a sebemenší porušení kázně se přísně trestalo. Každá z praktikantek měla svá tajemství a kostlivce ve skříni skrývá i sám Lucas. V táboře kdysi došlo k několika tragédiím a všichni se z rozličných důvodů rozhodli pomlčet o tom, co tehdy dělali. Čtenář má před sebou skupinu nyní už dospělých žen a může tipovat, jaké mezi nimi byly vztahy a co která komu provedla.
Autorka se nespokojila s jednou zápletkou a všechno mistrně zašmodrchala tak, že nemáte šanci cokoliv vyřešit. Stále se objevují nové a nové záhady a k řešení vám nijak nepomohou retrospektivní pasáže, které se pravidelně střídají s těmi chronologickými. Jackson příběh vypráví z pohledu různých postav a vyprávění přizpůsobila i jejich jazyk. Tím pádem máte pocit, že je každá kapitola jiná než předcházející. Příběh ve stylu noir je zakončený fenomenálním závěrem.

"To mi zaplatíš" je důmyslný a do detailů promyšlený napínavý thriller, který raději nečtěte o samotě. Věřte mi, že pořádně potrápíte své šedé buňky mozkové a že vám po celou dobu bude běhat mráz po zádech. Nahlédnete do několika lidských osudů, vytvoříte si vztah k rozličným postavám a budete si přát, aby to byli ony, kdo se dožijí zdárného konce. "To mi zaplatíš" má v sobě hloubku psychologických románů, některé linie vyprávění uspokojí vaši touhu po romantice, ale především je to parádně krvavé čtení pro všechny milovníky thrillerů.


Ukázka z knihy To mi zaplatíš