Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Templářské dědictví

Templářské dědictví

Autor:
Steve Berry
Podtitul:
Série Cotton Malone, 1. díl
Originální název:
The Templar Legacy
Překlad:
Zdeňka Vaníčková
Série:
Cotton Malone
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-206-4
Počet stran:
592
Datum prvního vydání:
11. 09. 2006
Datum vydání dotisku:
17. 07. 2017

Kliknutím zvolte variantu

Templářské dědictví

Popis: Templářské dědictví

Cotton Malone býval špičkovým agentem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulosti nedostihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila.
Stephanie si s ním smluví schůzku, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se jí pokusí ukrást kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána mozaiku poskládat a naplnit odkaz svého manžela – ale brzy vyjde najevo, že v tomto snažení není sama. Kdo je tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí?
Cotton Malone neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem a symbolem jsou si jistější, že na konci je čeká odhalení, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel...


Dotaz k produktu Templářské dědictví

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Steve Berry

Steve Berry

Americkému spisovateli Stevu Berrymu (*1955) lze věřit, že to s nevýdělečnou organizací History Matters (Jde o dějiny), kterou k podpoře a uchování dějinného dědictví založil se svou ženou Elizabeth, myslí vážně. Berrymu skutečně jde o dějiny, jak potvrzuje už deset let každou novou knihou. V centru jejich akčního dobrodružného děje stojí vždy nějaká nevyřešená historická záhada, tajemství, prorůstající výhonky až do současnosti, již může stejně tak obohatit, jako ohrozit.

Se Šifrou mistra Leonarda se před deseti lety prohnala světem brownovská mánie, na niž navázaly desítky jiných autorů. Někteří tak činili s ohledem na lukrativnost takového počínání, jiní – a těch bylo výrazně méně – vítali zájem o tento subžánr, protože jim umožnil najít čtenáře, k nimž by bez Browna hledali cestu mnohem spletitěji.

Steve Berry je jedním z nich. Od roku 2003 vydává rok co rok jednu knihu s provokativní historickou premisou: do přitažlivého zábalu spekulace halí Jantarovou komnatu, Rasputina, Alexandrijskou knihovnu, templáře, Kolumba, Napoleona, čínské císaře, nově také Tudorovce... A kdybychom chtěli být pedantičtí, museli bychom zdůraznit, že první romány mu sice vyšly v roce 2003, kdy naplno zazářil Brownův fenomén, ale napsal je už počátkem devadesátých let. Za dvanáct let nashromáždil 85 odmítnutí nakladatelů, než mu nakladatelství Ballantine vydalo právě Jantarovou komnatu.

Trpělivost, kterou Berry přičítá disciplíně získané od jeptišek v katolické škole, do níž chodil, přinesla začínajícímu autorovi zadostiučinění. Dnes se jeho romány pravidelně umísťují na horních příčkách i těch nejprestižnějších amerických žebříčků, respektive světových, protože Berryho romány vycházejí ve více než 50 zemích.

Berry v současnosti píše na plný úvazek, už nedělí svůj čas mezi advokátní praxi a úniky od reality v podobě pár hodin psaní ukradených z kraje běžného pracovního dne. Už má dost času na náročné a důkladné rešerše pro každou knihu, které spolknou půl roku, a pak na celý jeden rok psaní.

Rozhovor se Stevem Berrym, který vyšel v Reflexu, si můžete přečíst zde: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48220/autor-bestselleru-steve-berry-elektronicke-knihy-vyhraly-e-revoluce-ted-leti-na-vychod.html

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Templářské dědictví