Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Stalkeři

Stalkeři

Autor:
Paul Finch
Originální název:
Stalkers
Překlad:
Zuzana Pernicová
Série:
Mark Heckenburg
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7498-169-2
Počet stran:
432
Datum prvního vydání:
05. 10. 2016

Kliknutím zvolte variantu

Stalkeři

Popis: Stalkeři

Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

Detektiv seržant Mark Heckenburg vyšetřuje podivné zmizení osmatřiceti žen. Každá z nich vedla spokojený život, než beze stopy zmizela. Podivné okolnosti i počet obětí Heckenburga znepokojují, ovšem jeho nadřízení mají na celou věc odlišný pohled. Chtějí případ odložit.
Lauren Wraxfordová se zoufale snaží najít svou sestru. Všechny stopy, které se jí zatím podařilo nalézt, vedou do míst, kam si sama vstoupit netroufá, a tak požádá Heckenburga o pomoc. Nesourodá dvojice se společně noří do temného světa gangsterů a organizovaného zločinu.
Věděli od začátku, že je nečeká procházka růžovým sadem, ovšem když narazí na skupinu, která si říká Klub sympaťáků, dojde jim, že teď už jde opravdu do tuhého. Těchhle sympaťáků se totiž všichni bojí. Žádný práskač na ně nic neprozradí. Všeobecně se o nich ví jen to, že dokážou zařídit cokoli. Pokud za to zaplatíte dostatečně vysokou cenu.


Dotaz k produktu Stalkeři

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Paul Finch

Paul Finch

Paul Finch býval policistou a novinářem. Postupně obě profese pověsil na hřebík, ovšem jen proto, aby je přetavil v profesi novou: stal se spisovatelem a scenáristou. (Měl koneckonců na co navázat, poněvadž jeho otec Brian Finch byl jedním ze spoluscenáristů Coronation Street, britského televizního kultu ze šedesátých let.)

Na svém autorském kontě má dnes Paul Finch několik epizod slavného seriálu Poldové, podílel se i na kultovním sci-fi fenoménu Doctor Who.


Největší slávu si však vydobyl svými thrillery, zejména sérií s ústřední postavou neobyčejně svérázného Marka Heckenburga, které česky vydává nakladatelství Domino.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Drsná americká gangsterka s filmovým feelingem

22. 02. 2017  |  Recenzoval: Hanka the bookworm

Osmatřicet. To je počet žen, které z nevysvětlitelných důvodů zmizely. Byly mladé, úspěšné, atraktivní, bezkonfliktní. Detektiv Mark Heckenburg je přesvědčen, že spolu jednotlivá zmizení souvisí a tvrdě pracuje na tom, aby dopadl pachatele. Jednoho dne však přijde příkaz shora, aby bylo vyšetřování ukončeno. S tím se ale policista zvaný Heck nehodlá smířit a zahajuje pátrání na vlastní pěst. Brzy narazí na Lauren Wraxfordovou, neodbytnou bývalou vojačku, která se proti jeho vůli stane nepostradatelnou posilou jeho jednočlenného týmu.

Hned na úvod je třeba objasnit jednu věc – mnoho z Vás (mne nevyjímaje) by možná od knihy očekávalo nějaký drastický thriller plný násilí, mučení a detailních nechutných popisů. Toho se Vám ale rozhodně nedostane. Kdybych očekávala temný drasťák plný krve, nejspíš bych byla (mírně) zklamaná. Jelikož jsem ale věděla, že Stalkeři jsou spíše drsnou americkou gangsterkou s takovým filmovým feelingem, naladila jsem se na tu správnou notu a příběh si vychutnala od začátku do konce. Tohle je totiž jízda; knihu nebudete chtít odložit a na posledních stránkách už budete možná spolu s hlavním hrdinou trochu ztrácet dech, protože se za celou dobu ani nestačíte nadechnout!

Postavy příběhu sice neoplývají originalitou, na druhé straně je ale velmi lehké k nim přilnout, oblíbit si je, cítit s nimi. Myslím, že na hlavních hrdinech tato kniha až tak nestojí, stěžejní je opravdu hlavně příběh. Proto se autor příliš nezaobírá minulostí (a vlastně ani přítomností) svých postav. Informace dávkuje jen na místech, kde je to nezbytně třeba, aby příběh nebyl zbytečně zpomalen. Nevyhýbá se bohužel nějakým klišoidnějším scénám, ale nutno přiznat, že v celku nepůsobí nijak rušivě. Zároveň si však nechává svým způsobem pootevřená vrátka a myslím, že je docela dobře možné, že v některých dalších dílech své série jednotlivé charaktery rozebere důkladněji.

Zajímavým prvkem knihy je bezesporu to, že vlastně už od prvních stran (nebo dokonce i jen z anotace) víte, kdo za zločiny stojí. Přesto píše autor takovým stylem, že vás drží napnuté; popisy akčních scén jsou rozhodně jedněmi z nejsilnějších momentů celých Stalkerů a při jejich čtení se Vám bude doslova tajit dech, zároveň jsou ale lehko uvěřitelné a hlavní protagonisté mnohdy taky přijdou k újmě. ☺ Knize se rozhodně nedá upřít čtivost - Finchův sloh je velmi svižný a hodně oceňuji také to, že většinu knihy tvoří velmi autentické dialogy.

Celkově mě tento titul nadchl. Před jeho čtením je ale třeba naladit se na správnou vlnu – pakliže si budete chtít vychutnat akční detektivku plnou honiček a přestřelek, splní tato kniha Vaše očekávání jistě na výbornou. Stalkery si užijí určitě i ženy, přesto je to jedna z mála knih, které bych asi doporučila primárně mužům. Za sebe dávám plný počet 5/5 a po téhle „americké gangsterce“ (používám tenhle obrat už poněkolikáté, jenže mě se ke knize prostě tak hodí, že nemůžu jinak – a to je prosím autor Angličan) se už moc těším na druhý díl. Paul Finch totiž neuzavřel případ úplně definitivně, takže jsem zvědavá, jestli to celé ve Znesvětiteli bude mít ještě nějakou dohru. ☺

Sympaťáci ve službách zvrhlíků

28. 11. 2016  |  Recenzoval: Kristýna Chybová

Už více než dva roky se na stole jistého policejního oddělení v Londýně kupí složky až příliš velkého množství neobjasněných případů záhadných zmizení. Osmatřicet žen, vedoucích naprosto nekonfliktní a téměř perfektní život, který, jak se zdá, žádná z nich neměla důvod opustit. Mark Heckenburg je posledním detektivem, který se předpokládanými únosy, které spolu mohou, ale nemusí souviset, stále zabývá a věří v dopadení pachatele. Oddělení sériových zločinů však již začíná být zatěžko platit svého nejlepšího detektiva za práci ve slepé uličce a z vyšetřování ho odvolají. On se však nehodlá vzdát. Rozhodně ne ve chvíli, kdy se s ním spojí sestra jedné z obětí.

Mark Heckenburg, přáteli přezdívaný Heck, je skvělý detektiv, který si však nikdy moc nepotrpěl na pravidla. Odvolání z případu a nařízená tříměsíční dovolená jsou sotva podnětem, který by ho dokázal zastavit v momentě, kdy má pocit, že je konečně něčemu na stopě. V Londýně totiž operuje takzvaný Klub sympaťáků. Skupina otrlých gangsterů, kteří dokáží zařídit cokoli, stačí, když máte dostatečně perverzní choutky a jste ochotni za diskrétní dobrodružství odevzdat patřičný obnos peněz.

Autor Stalkerů sází nejen na úderný název a čím dál tím oblíbenější žánr, ale i na uvěřitelnost a autenticitu. Paul Finch pro svou knihu čerpal inspiraci ze svých vlastních zkušeností u policie a v novinařině. Jeho příběh tak působí seriózně a jakkoli je mrazivý, tak nějak vám nezbyde nic jiného než věřit, že může být klidně založen na skutečných událostech a nebezpečí tak po přečtení začnete nevyhnutelně a s obavami vyhlížet doslova na každém rohu.

Kniha nemá pevně stanoveného jednoho vypravěče, ale nedá se říct, že by se mnoho z těch, kteří dostali slovo u kormidla, které příběh směřuje do zdárného cíle, udrželo příliš dlouho. Minimálně jednoho si však rozhodně oblíbíte. Zapáleného detektiva Hecka zkrátka nebudete chtít opustit a budete jen rádi, že jsou Stalkeři prvním dílem série, která má už teď slibně našlápnuto. V thrillerech na pokračování totiž nejde jen o zápletku a akční scény plné stříkající krve a všude se povalujících střev, ale i o osobní život hlavních postav a o ten tady rozhodně nepřijdete. Nebojte se však nějaké přehnaně sentimentální linky. Romantiky ani vášně se tu rozhodně nedočkáte.

Stalkeři jsou povinnou četbou pro každého milovníka napětí a dobře logicky postavených příběhů. Knize nechybí ani určitá dávka brutality, takže složíte-li se při popisu rozbití lebky cihlou, možná byste se měli při výběru dalšího čtení poohlédnout jinde, protože věřte, že to je jen slabý odvar všeho, co se ve Stalkerech odehraje. Příběh má slušné tempo, vzhledem ke krátkým kapitolám se čte prakticky sám, a na čtivosti neubírá ani fakt, že se nikdy nedostanete ze stavu napětí a následného překvapení. Mezi postavami funguje ta správná chemie, vyšetřování má momenty zmaru i triumfu a to, že se autor nebojí zabrousit do detailu ani u nechutných scén, dokáže otrlého čtenáře jen rychleji přivést do stavu naprosté fascinace a vytržení z nalezení další série thrillerů, které stojí za to. Bude vás mrazit, bude vás to bavit a budete chtít víc. Věřte mi. A dávejte na sebe pozor, protože Sympaťáci by snadno mohli expandovat i do kontinentální Evropy.


Ukázka z knihy Stalkeři