Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Spirála zla

Spirála zla

Autor:
James Siegel
Originální název:
Detour
Překlad:
Zuzana Pernicová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-319-4
Počet stran:
312
Datum prvního vydání:
23. 10. 2006
Spirála zla

Popis: Spirála zla

Paulovi a Joanně Breidbartovým chybí k úplnému štěstí jediné: vlastní dítě. Všechny lékařské procedury byly neúspěšné a rozčarování je dovede až na osudovou křižovatku: buď rozvod, nebo adopce. Rozhodnou se pro druhou možnost, ale protože nechtějí být několik let zapsáni v oficiálním pořadníku, nasednou na letadlo do kolumbijské Bogoty.


Přestože se ocitají v zemi zmítané válkou drogových kartelů, zprvu jde vše hladce. V sirotčinci jim předají krásnou holčičku Joelle, dokonce jim i přidělí chůvu. Svět je znovu dokonalý – ovšem jen do okamžiku, kdy se Paul a Joanna vrátí z procházky a nemůžou se zbavit podezření, že holčička je nějaká jiná. Jsou samozřejmě v šoku, ale to ještě netuší, že spirála zla se teprve roztáčí...


Paul brzy zjišťuje, že vše, pro co až doposud žil, se ocitá ve smrtelném ohrožení. Nechtěl nic víc než rodinnou pohodu, a přece se z jeho života stala noční můra. Lidé z drogového kartelu unesou Joannu s holčičkou a Paul dostane nůž na krk: buď splní jejich úkol, nebo žena i dítě zemřou. Potíž je v tom, že při splnění úkolu riskuje Paul vlastní život. Jak daleko je člověk ochoten zajít, aby zachránil ty, které miluje?

 


Dotaz k produktu Spirála zla

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: James Siegel

James Siegel

James Siegel pracuje dlouhá léta v reklamní agentuře BBDO, kde se vypracoval na výkonného ředitele kreativního oddělení. Není to tak dávno, co se rozhodl „napsat i něco delšího než je reklamní text" a na základě tohoto rozhodnutí vznikl detektivní román Epitaf, za který byl nominován na cenu pro nejlepší prvotinu roku.

Jako opravdová bomba však zapůsobil jeho druhý román s názvem Vykolejený, později vydán v reedici pod názvem Hra s nevěrou, podle stejnojmenného filmu s Clivem Owenem a Jennifer Aniston. Nejenže se o tomto thrilleru pochvalně vyjadřují Siegelovi kolegové ze spisovatelské branže (namátkou můžeme jmenovat Lee Childa, Jamese Pattersona či Nelsona DeMillea), ale chválu pějí i kritici a čtenáři. Téma „obyčejného člověka", kterého vytrhne vír událostí z relativní selanky a udělá mu ze života peklo, již zpracovalo mnoho tvůrců (kupříkladu Alfred Hitchcock, kterého Siegel označuje za svůj vzor), ale Vykolejený je napsaný tak neotřelým způsobem, že čtenáře místy donutí zalapat po dechu.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Spirála zla

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: