Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Soukromé očko

Soukromé očko

Autor:
Bill Pronzini a Martin H. Greenberg
Originální název:
The Mammoth Book of Private Eye Stories
Překlad:
Zuzana Pernicová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-245-7
Počet stran:
608
Datum prvního vydání:
11. 07. 2005
Soukromé očko

Popis: Soukromé očko

Co člověku vytane na mysli, když se řekne soukromý detektiv? Někomu možná Sherlock Holmes. Častěji asi Phil Marlowe, drsný, cynický samotář s nemírným sklonem k pití, který – slovy jeho duchovního otce Raymonda Chandlera – brázdí zlé ulice velkoměsta. Anebo možná Lew Archer slavného Rosse Macdonalda, Blockův Matthew Scudder a desítky dalších tvrdých mužů. Jenže jak čas plynul, společenství soukromých oček se rozhojňovalo o nové, dříve nevídané přírůstky. Ukázalo se, že i  McBainův Milt Davis, jednoruký intelektuál Dan Fortune či soběstačné hrdinky Sue Graftonové dokáží čelit „zlým ulicím" a nástrahám osudu se stejným švihem jako jejich starší kolegové – a navíc okoření bezdeché napětí tu špetkou sexu, jindy zas svérázným smyslem pro humor.


Zkrátka a dobře, drsný život soukromých oček patří k detektivkám odjakživa a čas jim na přitažlivosti nic neubral. Čtyřiadvacet povídek v této antologii patří k nejlepšímu, co během uplynulého půlstoletí v tomto žánru vzniklo. Co zbývá? Otevřít knížku, pro jistotu si ve všech místnostech rozsvítit a zkontrolovat, jestli jsou zavřená okna... a začít číst.

 


Dotaz k produktu Soukromé očko

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Bill Pronzini a Martin H. Greenberg

Bill Pronzini a Martin H. Greenberg

Bill Pronzini se narodil v roce 1943 v USA a je držitel dvou ocenění Shamus a Ceny za celoživotní dílo od asociace amerických autorů soukromých detektivů. Jeho série s „bezejmenným detektivem" zahrnuje mimo jiné i romány Shackles (Pouta, 1988), Sentinels (Strážníci, 1996), Illusions (Iluze) a Crazybone (Brňavka).

Martin H. Greenberg (narozený v New York v roce 1918) je americký vydavatel knih a editor science fiction antologií.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Soukromé očko

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: