Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Šance

Šance

Autor:
Henry Denker
Originální název:
Benjie
Překlad:
Lenka Lachmanová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-090-X
Počet stran:
312
Datum prvního vydání:
18. 06. 2002
Šance

Popis: Šance

Doktorka Corinne Wallaceová vskutku neměla snadný život: její manželství zkrachovalo a devítiletý syn zahynul při leteckém neštěstí. Veškerou svou energii proto věnuje své práci – psychiatrické léčbě ohrožených, zneužívaných a týraných dětí.


Jednoho dne se v její ordinaci objeví údajně nezvladatelný Benjamin Jackson, chlapec asi desetiletý, na první pohled vzpurný. Hrozí mu umístění v nápravném zařízení pro mladistvé, ale doktorka Wallaceová díky svým zkušenostem vytuší,ž e příčina chlapcových výstřelků je hlubší, než se na první pohled může zdát. Vymíní si šest týdnů, během nichž chce dokázat, že Benjaminovo chování je obrannou reakcí a že spíše než polepšovna pomůže soustavná léčba.


Malý pacient je zpočátku velmi nepřístupný, ale zkušené lékařce se krok za krokem podaří proniknout k jádru problému: matka svého syna sexuálně zneužívá. Wallaceová se rozhodne chlapce hospitalizovat, ale narazí na tuhý odpor jeho matky, která dokonce podá na nemocnici žalobu. Zkušená lékařka se však nevzdává a vydává se na dlouhou a křivolakou cestu, která jako jediná skýtá šanci, že Benjamin a jeho matka budou moci vést normální, spokojený život.

 


Dotaz k produktu Šance

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Henry Denker

Henry Denker

Tvorba Henryho Denkera je velmi rozsáhlá, čítá téměř třicítku románů a několik divadelních her. Ve všech svých dílech se tento autor zaobírá etikou, ať už lékařskou či právnickou. Vždy jde o silný příběh člověka, kterého souběh okolností dožene až před osudovou volbu či nutnost prokázat správnost svého úsudku a chování, třeba i navzdory všeobecnému mínění.

Henry Denker doplňuje strhující fikci o hlubokou znalost lékařské i právnické problematiky, a díky tomu si získal přízeň čtenářů na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Šance

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: