Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Protokol Sigma

Protokol Sigma

Autor:
Robert Ludlum
Originální název:
The Sigma Protocol
Překlad:
Michael Havlen
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-098-5
Počet stran:
504
Datum prvního vydání:
25. 11. 2002
Protokol Sigma

Popis: Protokol Sigma

Americký investiční bankéř Ben Hartman si přijíždí do Curychu zalyžovat. Ve Švýcarsku nebyl od smrti bratra, který zde před čtyřmi lety zahynul při tragické nehodě. Jeho příjezd však spouští sled překvapivých událostí: při náhodném setkání na něj bývalý spolužák z univerzity Jimmy Cavanaugh vytáhne pistoli a chce ho zabít. Během následujících chvil umírá několik nevinných lidí, nepřežije ani Cavanaugh. Ben Hartman sice vyvázne, ale stává se štvancem na útěku.


Agentku amerického ministerstva spravedlnosti Annu Navarrovou pronásleduje po celém světě jakýsi zabiják. Jeho útoky přežije jen díky štěstí, dobrému výcviku a pohotovosti. Atentáty mají souvislost s jejím současným úkolem: vyšetřováním náhlých – a zdánlivě nesouvisejících – úmrtí řady velice starých mužů. Zemřel spojuje jediná věc: více než padesát let starý svazek v archivu CIA, označený záhadným heslem Sigma. Kdosi je však vždy jeden krok před Navarrovou. Mrtvých přibývá a její vlastní život visí na stále tenčím vlásku.


S Benem Hartmanem svede Annu náhoda. Oba si však uvědomí, že jejich jedinou nadějí na přežití je vzájemná spolupráce. Začínají společně odhalovat hrůzná tajemství, která zůstávala dlouhá léta skryta za heslem Sigma. Tajemství, jež ohrožují veškeré dosavadní jistoty a stavějí do jiného světla celou moderní historii. Sigma totiž představuje kolosální podvod, který má brzy začít nést své ovoce.

 


Dotaz k produktu Protokol Sigma

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Robert Ludlum

Robert Ludlum

Robert Ludlum (1927 – 2001) uměl vydělávat odnepaměti. Pouhá tři slova („Plunge účinkuje rychle") zaplatila jednomu z jeho potomků celá vysokoškolská studia. To bylo ještě v době, kdy se budoucí hvězda špionážního thrilleru věnovala herectví a ta tři slova pronesla v reklamě na prostředek proti ucpaným odpadům. Hrával na Broadwayi, objevil se ve dvou stovkách televizních filmů.

Od počátku sedmdesátých let přestal slovy šetřit. Změnil profesi a začal se věnovat psaní. Snad za to mohli spolubydlící z koleje, z nichž tři se po studiích začali věnovat špionáži, snad četní přátelé, pracující v CIA a v MI6: Ludlum začal psát špionážní romány. Propracované do nejmenších podrobností, globálně konspirační, hrozivé už svými názvy, natožpak důsledky dějů, které v nich probíhaly, s tak hlubokou a udivující znalostí problematiky, že se CIA zajímala o zdroj jeho informací, podezřívajíc v lepším případě jeho přátele v agenturních kruzích z jejich úniku, v horším případě samotného Ludluma z práce pro kdovíjakou tajnou službu.

Když studená válka pominula a odsoudila tak mnohého autora špionážních románů k bezradnosti, Ludlum se věnoval ve svých knihách nebezpečí terorismu a hrozbě stínových uskupení stojících nad vládami a fakticky řídícími svět. Ke dvaceti sedmi románům, které stačil napsat za nedlouhý autorský život, přibylo po jeho smrti dalších třináct titulů psaných jinými autory pod Ludlumovým trademarkem. Impérium, které na základech jeho románů vydaných na celém světě v nákladu bezmála půl miliardy výtisků, má dnes odhadovanou hodnotu jedné miliardy dolarů.

I když jsou některé z Ludlumových knih na trhu už přes čtyřicet let a i když žánr, kterému se věnoval, stárne díky proměnlivosti světa bezmála stejnou rychlostí jako denní tisk, v jeho případě jako by to neplatilo. Dokazují to nejen nová a nová vydání jeho dávných thrillerů, ale i zájem filmařů o slavnou postavu Jasona Bournea. Ve filmové sérii se jim na základě Ludlumových předloh povedlo vytvořit postavu špióna pro 21. století, která jako dosud žádná jiná ohrozila i dominantní postavení Jamese Bonda a přinutila jej k proměně do akčnější podoby.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Protokol Sigma

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: