Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Prodaná smrt

Prodaná smrt

Autor:
Heinz G. Konsalik
Originální název:
Der Verhaufte Tod
Překlad:
Jolana Vávrová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-010-1
Počet stran:
304
Datum prvního vydání:
12. 02. 2001
Prodaná smrt

Popis: Prodaná smrt

Tawan strávil celých dvacet let života v chudinské čtvrti Kalkaty. Protloukal se, jak jen to šlo, a vlastně ani neusiloval o nic lepšího. Po tragické události se však všechno změní a Tawan si stanoví jediný cíl: postarat se o svou maličkou zmrzačenou neteř Vinju. A protože má jen omezený počet řešení, rozhodne se prodat svou ledvinu. Vyhledá obchodníka s lidskými orgány a ten mu nabídne částku, která Tawanovi připadá jako celé jmění...


Dotaz k produktu Prodaná smrt

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Heinz G. Konsalik

Heinz G. Konsalik

Heinz G. Konsalik (1921-1999), vlastním jménem Heinz Arno Max Günther, patří k nejúspěšnějším a nejplodnějším německým spisovatelům poválečné doby. Studoval dějiny literatury, germanistiku a medicínu. Od roku 1943 působil jako válečný zpravodaj na frontě, v roce 1944 byl těžce raněn a v květnu 1945 upadl na krátkou dobu do zajetí Američanů.

V poválečném Německu nebyl o tvorbu začínajícího autora zájem, a tak se Konsalik zaměřil na psaní povídek. Zlom nastal až v roce 1956, kdy vyšel na pokračování jeho první román Lékař od Stalingradu, který se dočkal filmového zpracování a dnes je považován za klasické dílo válečné literatury.

V následujících letech napsal Heinz G. Konsalik dalších deset děl o druhé světové válce. Pak označil toto téma za vyčerpané a začal se věnovat tvorbě milostných, společenských a dobrodružných románů, od roku 1990 i kritických románů, především z lékařského prostředí.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Prodaná smrt

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: