Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Poslední velmistr

Poslední velmistr

Autor:
Matilde Asensi
Originální název:
El Último Catón
Překlad:
Dagmar Kalová
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-347-7
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
04. 06. 2007
Poslední velmistr

Popis: Poslední velmistr

V klenutých vatikánských sklepeních se nachází tajný archiv. Je plný vzácných kodexů i bezcenných listin, které vyhodnocuje věhlasná paleografka, sestra Ottavia Salinová. Tentokrát ovšem dostala poněkud odlišný úkol: rozluštit záhadné znaky, které byly vytetovány na těle mrtvého muže. Na samotném muži by nebylo nic pozoruhodného, kdyby v jeho blízkosti neležely kousky dřeva, podle všeho úlomky kříže, na němž zemřel Ježíš.


Sestra Ottavia záhy sezná, že tento úkol přesahuje její možnosti, a tak spojí své síly s archeologem Boswellem a kapitánem Švýcarské gardy. Stopy je dovedou ke starodávnému řádu, jehož činnost halí neproniknutelná rouška tajemství. Mohlo by záhadné společenství nějak souviset s nedávnými krádežemi církevních předmětů na různých místech světa? A pokud ano, jaký tím sleduje cíl?

K tomuto zjištění se lze dobrat jen jediným způsobem: nalézt posledního velmistra řádu. Ottavia a její společníci se vydávají na nebezpečnou pouť, během níž musí zodpovědět otázky související se sedmi smrtelnými hříchy, jak je ve své Božské komedii vyobrazil Dante.


Kniha Poslední velmistr ovládla žebříčky bestsellerů na celém světě – jen v domovském Španělsku se jí prodalo více než milión výtisků!

 


Dotaz k produktu Poslední velmistr

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Matilde Asensi

Matilde Asensi

Matilde Asensi se narodila ve španělském Alicante a vystudovala žurnalistiku na Barcelonské univerzitě. Kariéru zahájila jako rozhlasová zpravodajka, později se věnovala práci pro tiskové agentury.

Je autorkou několika mezinárodních bestsellerů, z nichž nejúspěšnější je Poslední velmistr. Ačkoli se děj románu soustředí kolem záhad spojených s historií církve, Matilde Asensi se podle vlastních slov neobává protestů ze strany církevních činovníků: „Neodvážila bych se nic vymýšlet. Odkazy do historie, kterých je v Posledním velmistrovi nespočet, jsou výsledkem pečlivých rešerší, nikoli fabulace."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Poslední velmistr

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: