Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Podpis zabijáka

Podpis zabijáka

Autor:
Daniel Silva
Podtitul:
Série Michael Osbourne, 1. díl
Originální název:
The Mark of the Assassin
Překlad:
Dalibor Míček
Série:
Michael Osbourne
Pořadí knihy v dané sérii:
1
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-059-4
Počet stran:
392
Datum prvního vydání:
15. 01. 2002
Podpis zabijáka

Popis: Podpis zabijáka

Srpen 1968. Přes už zase střeženou hranici proniká z okupovaného Československa do sousedního Rakouska trojice agentů KGB. Jeden z nich, šestnáctiletý mladík, však své společníky na prvních metrech rakouské půdy zlikviduje a poprvé tak světu zanechává svůj „podpis zabijáka".


O mnoho let později se z oblohy nad východním pobřežím Spojených států zřítí dopravní boeing 747, zasažený řízenou střelou odpálenou teroristy. V troskách je objeven jediný náznak vedoucí k možnému řešení: mrtvola, která nese hrůznou navštívenku nepolapitelného a smrtelně nebezpečného atentátníka – tři kulky vstřelené do obličeje. Agent CIA Michael Osbourne tento podpis zná. Osobně.


Hnán posedlou touhou dopadnout nájemného vraha, která jej může stát kariéru, rodinu i život, se Osbourne vydává po horké stopě. Avšak ve stínovém světě lží, intrik a maskování skutečných záměrů se ocitá na mušce nejnelítostnějšího a nejkrutějšího zabijáka...

 


Dotaz k produktu Podpis zabijáka

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Daniel Silva

Daniel Silva

Na knihách Daniela Silvy (*1960) je zřetelně znát jeho novinářská minulost, což je míněno výlučně v dobrém slova smyslu. Literárně se za téměř dvacet let, co píše, vypracoval a zlepšil, ale novinář v něm přežívá dodnes schopností odlišit významné od nepodstatného, vybrat si pro literární zpracování nosné téma, byť je nabízejí pomíjivé denní titulky, a v neposlední řadě stranit tomu, co považuje za správné, a demaskovat zlo.

Silva se totiž už bezmála dvacet let věnuje špionážnímu žánru a tam lze bohatě zúročit zkušenosti jak z agentury UPI, pro niž pracoval jako zpravodaj z Blízkého východu, tak z pozdější práce pro CNN. Každý z jeho dosavadních románů se umístil mezi bestsellery listu New York Times, ale uznání kritiky si budoval pozvolněji. Angloamerická literatura nemá v tomto žánru o autory nouzi, ale Silva se zlepšoval román za románem, až se o něm zčalo mluvit jako o jednom z nejzajímavějších zjevů na tomto poli za mnoho desítek let.

V drtivé většině jeho knih vystupuje Gabriel Allon, někdejší agent Mossadu, usazený v poklidné profesi restaurátora starožitností, avšak neustále povolávaný do nových a nových akcí. Silvova agenda je pestrá a on jako mladá krev v žánru na rozdíl od zavedených jmen zjevně neměl problém adaptovat se na nové politické rozvržení světa, jež přinesla 90. léta. Zabývá se jak dědictvím nacismu, tak dědictvím komunismu v podobě ruských mafií. Často vysílá Allona do boje se současnými islamistickými teroristy.

Jako agenturnímu zpravodaji by mu jeho zaujatá angažovanost neprošla a také ji uměl potlačit. Jako spisovatel si může dovolit dát najevo svůj názor. Zejména jako člověk, který v mládí konvertoval k judaismu. Jeho thrillery se tím dostávají o stupínek výš: jsou bojovné, aktivistické, přitom je Silva natolik soudný, že nepřetahuje ad absurdum míru realističnosti, takže zůstávají věrohodné. Jeho postoje, v neposlední řadě jistě i literární, ocenil i Americký památník holocaustu, do jehož řídící rady byl delegován. Naopak především jeho psaní baví bývalého prezidenta Clintona natolik, že Silvu jmenuje jako jednoho ze svých oblíbených autorů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Podpis zabijáka

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: