Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Podlost

Podlost

Autor:
Karin Slaughter
Podtitul:
Série Will Trent, 5. díl
Originální název:
Fallen
Překlad:
Hana Čapková
Série:
Will Trent
Pořadí knihy v dané sérii:
5
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-713-0
Počet stran:
368
Datum prvního vydání:
28. 05. 2012
Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Podlost

Popis: Podlost

Žádný výcvik nepomůže policajtovi tolik jako správně fungující instinkt.

Matka agentky Faith Mitchellové nezvedá telefon. Na dveřích je krvavý otisk dlaně. A uvnitř je to ještě horší: na podlaze prádelny leží mrtvý muž, uprostřed obývacího pokoje stojí jiný muž se zbraní v ruce a další právě utíká zahradou. Faith vidí všude kolem sebe naprostou spoušť. Bohužel však nikde nevidí svou matku...


Když vše skončí, Faith se marně snaží najít odpovědi na bezpočet otázek, které se jí rojí hlavou. Nejprve ovšem musí zjistit, kam se poděla matka. Proč ji někdo sledoval a odposlouchával její telefon? Byla Evelyn unesena? Zavražděna? K nalezení pravdy bude Faith potřebovat pomoc Willa Trenta a Sáry Lintonové, mimo jiné i proto, že sama byla dočasně suspendována. Pro detektivy je nyní svědkyní. A také podezřelou.


Jak tenká hranice dělí spravedlivého policistu od korupce, vydírání nebo dokonce vraždy? Faith se bude muset postavit lidem, které až doposud respektovala, pokud chce najít matku a vynést pravdu na světlo – nebo ji navždy pohřbít...

 


Dotaz k produktu Podlost

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Karin Slaughter

Karin Slaughter

Jak přiznává Karin Slaughter (*1971), v mládí četla v podstatě všechno, co jí v knihovně půjčili domů. A jak už to bývá u těch, kterým osud předurčil spisovatelskou dráhu, zkoušela psát už jako malá holka. Nebyla zase o tolik starší, rovných třicet, když jí vyšel první román (Zběsilost). Jako nejlepší debut v oblasti thrilleru za rok 2001 byl nominován do užšího výběru na Zlatou dýku, cenu, kterou udílí Americká asociace autorů detektivních románů.

Od té doby uběhlo přes deset let a půldruhé desítky dalších knih. Autorka je zasazuje do prostředí, jež zná nejlépe, protože se tam narodila a dodnes tam žije – na americký jih, do Georgie. Atmosféru maloměstského společenství, kterou nasávala celé mládí, přenesla do série románů z fiktivního okresu Grant County. Když se později, už jako dospělá, přestěhovala Karin Slaughter do Atlanty, zrodila se další série, jejímž hrdinou je speciální agent Will Trent. Obě série spojuje ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Její knihy vyšly už v jednatřiceti jazycích a nyní se také dočkají filmového zpracování. Will Trent zaujal švédské filmaře, kteří prve převedli na plátno Larssonovo Milénium, a v současné době se dokončuje scénář založený na prvním románu z trentovské série, Triptych. A autorka si smluvně zajistila, že film nebude jen chabou napodobeninou literární předlohy – sama se na tvorbě scénáře aktivně podílí. Máme se tedy na co těšit!

Karin Slaughter se už možná ocitla na spisovatelském vrcholu, ale u ní samotné se toho moc nezměnilo. Dávno už sice žije v Atlantě, ale chalupu má na venkově a tam se při vytváření každého románu na jeden dva týdny uchyluje a pak píše denně od rána do hluboké noci, dokud jí v tom nezabrání rozbolavělá bříška prstů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Karin Slaughter znovu potvrdila, jak dobře umí psát.

21. 01. 2014  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková

Celý život Faith věřila ve spravedlnost a bezúhonnost svých nejbližších. Něco není tak jak má být a jí je jasné, že matka před ní něco skryla. Má její zmizení spojitost s jejím odchodem od policie, nebo je za tím vším něco jiného. Znala svého únosce? Faith je rozhodnuta matku najít, živou. Pátrání však musí nechat na Willovi a Amandě.

Po neskutečně dlouhém školení se Faith vrací k matce pro malou Emmu. Je tak unavená, že by se nejraději natáhla a usnula. Je jí jasné, že za únavou je i její kolísající hladina cukru a měla by se pořádně najíst. Všechno z ní opadne v okamžiku, kdy spatří na vchodových dveřích krvavý otisk ruky a z domu se line hlasitá hudba. Přestože Faith operátorka nabádá, aby vyčkala příjezdu policie, ona musí dovnitř. Někde tam je její máma Evelyn a dcera Emma. Jako v tranzu se přižene dovnitř a strhne se střelba. Na konci toho všeho leží tři mrtví, zoufalá Faith stojící u kůlny, kde je zamčená její dcera a kolem pobíhají jednotky atlantské policie. Z Faith se stává kromě svědkyně i hlavní podezřelá.

Přes Amandino naléhání zůstává případ v rukách místní policie a GBI má jen omezené možnosti. Přesto Amanda pověří Willa pátráním po Evelyn a Will tuší, že je za tím něco víc. Opět ho ale nechává tápat a tak je rozhodnutý pravdě přijít na kloub. I kdyby to mělo ohrozit jeho přátelství s Faith nebo vztah s Amandou. Nevěří, že všechno co mu říká je pravda. Proč mu nechce na některé otázky odpovědět? Jsou za tím drogové kartely, a pokud ano, byla Evelyn namočená v korupci, která otřásla protidrogovým oddělením?

Tentokrát se děj točí převážně kolem Faithina života, její puberty a vztahů s matkou, otcem a starším bratrem. Poprvé na scénu přichází osobně velký bratr Zeke Mitchell. Jeho vztah s Faith i jejím starším synem Jeremym je vcelku komplikovaný a čtenář si může udělat obrázek o tom, jaký opravdu Zeke je. Ne jen z vyprávění Faith, která uznává, že mu život dost zkomplikovala. Čtenář je svědkem její síly a odhodlání nenechat si zničit to jediné co má – rodinu. Pořádně se projevuje i to, jak dokáže být paličatá a umanutá. Will to s ní opět nebude mít jednoduché.

Pomalu se odhaluje hloubka vztahu mezi Willem a Amandou a Willem se Sárou. Ani s jednou to nebude mít snadné, ale konečně s oběma udělá krok vpřed, i když mu jedna i druhá budou muset vyjít naproti. Tenhle díl je protkaný vzpomínkami a utajovanými informacemi. Pro všechny je to něco nového, odhalování přehlížených maličkostí, které nakonec pomohou odhalit co se opravdu děje. Vyvrcholení v tomto případě je něco, co nikdo asi nečeká.

Karin Slaughter ukazuje, že je opravdu perfektní spisovatelka. To, jak je každý díl odlišný a přitom si zachovává styl, to je opravdu neuvěřitelné. Přestože má v knihách velké množství násilí a ne všechno končí dobře, nechává ve čtenářích pocit naděje. A s každým koncem nechává otevřená vrátka pro další vývoj.


Ukázka z knihy Podlost