Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Paranoia

Paranoia

Autor:
Joseph Finder
Originální název:
Paranoia
Překlad:
Tomáš Bicek
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-195-7
Počet stran:
384
Datum prvního vydání:
01. 11. 2004
Paranoia

Popis: Paranoia

Adam Cassidy má šestadvacet let, je řadovým zaměstnancem telekomunikační společnosti a svou práci ze srdce nenávidí. Snad právě proto neváhá zneužít firemní finance, aby svému kolegovi uspořádal velkolepý večírek na rozloučenou. Jeho neuvážený čin však nezůstane utajen a bezpečnostní odbor firmy mu dá na výběr ze dvou možností: buď půjde do vězení, nebo přijme roli špiona v ústředí hlavního konkurenta, společnosti Trion Systems. Adam se rozhodne pro druhou možnost. Firma ho podrobí náročnému výcviku, zásobí ho důležitými zákulisními informacemi – a vyšle ho do boje.

Adam se bezprostředně po nástupu u Trionu stane hvězdou a brzy se vypracuje až na samotný vrchol. Je bohatý, jezdí v luxusním autě, bydlí v nádherném bytě a chodí s dívkou svých snů. Jeho život nemá chybu. Chce-li si ho udržet, stačí maličkost: podvádět všechny, na nichž mu záleží, a kašlat na všechno, v co věří. Takto se ovšem dlouho žít nedá, a proto se Adam rozhodne přetrhat všechny svazky se svým někdejším zaměstnavatelem. Vzápětí se ocitá ve světě, kde nic není takové, jak to vypadá, a kde se nedá věřit vůbec nikomu. Ale opravdová noční můra má teprve začít...


Dotaz k produktu Paranoia

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Joseph Finder

Joseph Finder

Joseph Finder pracoval pro několik významných listů, například pro The New York Times nebo The Washington Post, jako zahraniční komentátor se zaměřením na špionáž a tajné služby. Za léta svého působení na tomto poli si získal tak velkou prestiž, že ho za svého člena přijala Asociace bývalých pracovníků tajných služeb.

Své znalosti zúročil v románu High Crimes, podle kterého byl natočen film s Morganem Freemanem v hlavní roli. Na literární výsluní se však dostal teprve díky svému čtvrtému románu Paranoia, podle kterého natočilo studio Paramount vysokorozpočtový film.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Paranoia

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: