Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Pandemie

Pandemie

Autor:
Daniel Kalla
Originální název:
Pandemic
Překlad:
Milada Suderová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-296-1
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
08. 05. 2006
Pandemie

Popis: Pandemie

Doktor Noah Haldane si je velmi dobře vědom, že nad lidstvem visí nebezpečí pandemie chřipky, podobné té, která v roce 1919 během čtyř měsíců zabila více než dvacet milionů lidí. Když pak z Číny dorazí zpráva o výskytu nových chřipkových kmenů, Haldane ví, že těžké časy právě nastaly.


Není zapotřebí dlouhých výzkumů, aby zjistil, že nová choroba je mnohem nebezpečnější než SARS: zabíjí každého čtvrtého nakaženého člověka a za své oběti si vybírá především mladé lidi, kteří se doposud těšili pevnému zdraví. Vše se až děsivě podobá nákaze, která ovládla svět před devadesáti lety.


Navzdory úsilí Haldanova týmu se akutní respirační kolapsový syndrom nepodaří lokalizovat. V době rozvinuté letecké přepravy se zabijácký virus může přenášet mnohem snadněji než španělská chřipka v roce 1919. Zprávy o nových obětech přicházejí z Hong Kongu, Londýna, Ameriky – a není divu, když někdo smrtící kmeny vědomě šíří...

 


Dotaz k produktu Pandemie

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Daniel Kalla

Daniel Kalla

Doktor Daniel Kalla strávil celý svůj profesní život na urgentním příjmu v jedné z nemocnic ve Vancouveru. O patogenní mikroorganismy se začal intenzivně zajímat v roce 2003, kdy se na scéně objevil SARS. Kalla měl v péči několik pacientů s touto diagnózou a byl jmenován do čela týmu, který vypracovával plán pro případ nekontrolovaného šíření smrtícího viru. Z této intenzivní zkušenosti čerpal při psaní své prvotiny, medicínského thrilleru Pandemie, který vydalo nakladatelství DOMINO na jaře roku 2006.

 


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Pandemie

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: