Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Osma

Osma

Autor:
Katherine Neville
Originální název:
The Eight
Překlad:
Dagmar Kalová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-309-7
Počet stran:
496
Datum prvního vydání:
02. 10. 2006
Osma

Popis: Osma

New York, prosinec 1972.  Cat Velisová je renesanční osobnost, zajímá ji zejména matematika a šachy, ale živí se jako počítačová expertka. Po roztržce se šéfem je vyslána na služební cestu do Alžírska. Krátce před odjezdem ji osloví známý starožitník a učiní jí nezvyklou nabídku: pro zákazníka, jenž si přeje zůstat v anonymitě, potřebuje v Alžírsku získat starodávné a velmi vzácné šachy. Jednotlivé figurky jsou sice na různých místech, ale námahu při jejich schraňování snadno vynahradí štědrá odměna.


Jižní Francie, jaro 1790. Revoluční běsnění už dorazilo k branám Montglaneského opatství. V jeho zdech jsou přes tisíc let pečlivě skryty šachy, které kdysi patřily Karlu Velikému. Každý, kdo je má ve svém vlastnictví, získá neomezenou moc. Matka představená velmi dobře ví, co by se stalo, kdyby šachy padly do nepovolaných rukou, a tak soupravu figur rozdělí mezi osm jeptišek. Sestry jsou nuceny opustit klášter a uchýlit se do různých koutů Evropy. Novicky Mireille a Valentine dorazí do Paříže, kde se dostávají do bezprostřední blízkosti historických osobností, z nichž každá má nějaký vztah k legendárním šachům. A když Valentine přijde v revoluční vřavě o život, Mireille pochopí, že si vlastní kůži zachrání, jen pokud se jí podaří dát tajemné šachy zase dohromady.

Je to nadlidský úkol –  a možná jej s Mireilleinou pomocí dokáže splnit až jiná mladá dívka o dvě stě let později. Bude ovšem muset rozluštit šifrované záznamy v Mereilleině deníku. Ta dívka se jmenuje Cat...

 


Dotaz k produktu Osma

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Katherine Neville

Katherine Neville

Katherine Neville se narodila 4. dubna 1945 v St. Louis. Vystudovala univerzitu v Denveru a po absolutoriu se odstěhovala do New Yorku, kde pracovala jako počítačová expertka. V oněch dřevních dobách komputerizace se podílela na vývoji programů pro burzu, železnici – a také pro alžírskou vládu. Právě posledně jmenované působiště spolu se zájmem o evropské dějiny ji přivedlo na základní myšlenku budoucího románu Osma.

Od oné základní myšlenky ke knize ovšem vedla dlouhá cesta. Autorka musela prostudovat více než tři sta knih, aby získala dostatek vědomostí o bezpočtu oborů lidské činnosti, jichž se děj románu dotýká. Trvalo deset let, než své dílo dokončila, ale výsledek je obdivuhodnou směsicí historické fresky, poučného vyprávění a napínavého příběhu.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Osma

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: