Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček

Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček

Autor:
Gyles Brandreth
Originální název:
Oscar Wilde & The Candlelight Murders
Překlad:
Klára Šumová
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-671-3
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
14. 11. 2011
Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček

Popis: Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček

Londýn, 1889. Oscar Wilde, oslavovaný básník, dramatik a velký vypravěč, je literární senzací svého věku. Celá Evropa mu leží u nohou. Když však nalezne zohavené tělo šestnáctiletého chlapce, bizarně naaranžované v pokoji zalitém pouze světlem svíček, rozhodne se vraždu objasnit.


Za pomoci spisovatelských kolegů Roberta Sherarda a Arthura C. Doylea se pouští do rozplétání záhadných okolností smrti nešťastného hocha. Díky své slávě a výřečnosti dokáže proniknout do nejrůznějších míst, jaká jen může viktoriánský Londýn nabídnout: honosných salónů pro nejvyšší společnost, do bohémských ateliérů i do brlohů, kde přebývají velmi pochybné existence. Avšak dříve, než se pátrání dobere nějakých jasných výsledků, vrah sprovodí ze světa další oběť a dá najevo, že ve svém hrůzném počínání hodlá pokračovat...


Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček je napínavý detektivní příběh, v němž paralelně poznáváme i skrytý svět Oscara Wildea – jeho složité manželství i neobvyklé přátelské vztahy s významnými osobnostmi té doby. Na každém kroku nás pochopitelně provází proslulý Wildeův břitký humor a sarkasmus, a tak lze říct, že svižný a překvapivý závěr je už jen třešinkou na dortu.

 


Dotaz k produktu Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Gyles Brandreth

Gyles Brandreth

Když se Gyles Brandreth pustil do psaní svého prvního detektivního příběhu s Oscarem Wildem v roli vyšetřovatele, nemusel se vskutku obávat, že bude v Británii označen za neznámého autora.

Absolvent Oxfordu, posléze slavný rozhlasový moderátor, uznávaný žurnalista, autor oceňovaných publikací o královské rodině... Sám sebe s typickou ironií označuje za „vzácný drahokam v koruně britské mediální sféry".

S tímto přístupem byl přímo předurčen k tomu, aby začal psát romány o Oscaru Wildeovi. Sotva kdy svého rozhodnutí litoval, protože wildeovské detektivky dnes vycházejí ve dvou desítkách zemí a jindy nekompromisní kritik o nich prohlásil, že „... ty knihy jsou napsané tak dobře, jako by je napsal Wilde sám."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.