Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Oscar Wilde & Kruh smrti

Oscar Wilde & Kruh smrti

Autor:
Gyles Brandreth
Originální název:
Oscar Wilde & The Ring of Death
Překlad:
Klára Šumová
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-716-1
Počet stran:
336
Datum prvního vydání:
01. 10. 2012
Oscar Wilde & Kruh smrti

Popis: Oscar Wilde & Kruh smrti

Koho byste zabili, kdyby vás za to nemohl stihnout trest?

Píše se rok 1892, Oscar Wilde je hvězdou Londýna a slaví obrovský úspěch se svou hrou Vějíř lady Windermerové. Projevy přízně a uznání neberou konce, a tak se Oscar jednoho večera rozhodne sezvat blízké přátele na opulentní oslavu. Pro pobavení vznešené společnosti pak navrhne společenskou hru Na vraždu. Vyzve všechny hosty, aby každý z nich napsal na kousek papíru jméno člověka, kterého by zavraždil, měl-li by jistotu, že nebude nikdy odhalen.


Zdánlivě nevinná zábava má však netušené pokračování. Členové samozvaného „kruhu smrti", mezi nimiž pochopitelně nechybí Arthur Conan Doyle a básník Robert Sherard, se totiž den po oslavě dozví, že první ze zvolených obětí byla skutečně nalezena mrtvá. Všichni dobře vědí, že vrahem je jeden z nich – a že lístků se jmény bylo čtrnáct...


Oscar Wilde se tedy znovu pouští do vyšetřování, jehož peripetie ho zavedou mezi politiky, do divadla a dokonce i do boxerského ringu. Tam všude se totiž spřádaly tajné vášně, jež daly do pohybu děsivou sérii zločinů. Otázkou zůstává, jestli stihne Oscar vypátrat vraha dřív, než se sám stane jeho obětí.

 


Dotaz k produktu Oscar Wilde & Kruh smrti

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Gyles Brandreth

Gyles Brandreth

Když se Gyles Brandreth pustil do psaní svého prvního detektivního příběhu s Oscarem Wildem v roli vyšetřovatele, nemusel se vskutku obávat, že bude v Británii označen za neznámého autora.

Absolvent Oxfordu, posléze slavný rozhlasový moderátor, uznávaný žurnalista, autor oceňovaných publikací o královské rodině... Sám sebe s typickou ironií označuje za „vzácný drahokam v koruně britské mediální sféry".

S tímto přístupem byl přímo předurčen k tomu, aby začal psát romány o Oscaru Wildeovi. Sotva kdy svého rozhodnutí litoval, protože wildeovské detektivky dnes vycházejí ve dvou desítkách zemí a jindy nekompromisní kritik o nich prohlásil, že „... ty knihy jsou napsané tak dobře, jako by je napsal Wilde sám."


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Ukázka z knihy Oscar Wilde & Kruh smrti