Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Odhalení

Odhalení

Autor:
Heinz G. Konsalik
Originální název:
Dr. Med. Erika Werner
Překlad:
Jolana Vávrová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-032-2
Počet stran:
240
Datum prvního vydání:
01. 10. 2001
Odhalení

Popis: Odhalení

Erika Wernerová je mladá lékařka na počátku profesionální dráhy. Po nástupu do špičkové nemocnice se zamiluje do úspěšného a charismatického doktora Bornholma, který její lásku opětuje. Erika je naprosto šťastná, ale to ještě netuší, kam až je ctižádostivý Bornholm v zájmu kariéry schopen zajít.


Jen aby neohrozil svou společenskou prestiž, provede tajnou interrupci své bývalé milence, která ovšem při nezdařeném zákroku umírá. Zděšený Bornholm využije Eričiných citů a přemlouvá ji, aby vzala vinu na sebe. Erika, omámená láskou a příslibem společné budoucnosti, souhlasí. Teprve ve vězení pochopí, že byla jen vhodnou obětí v předem promyšleném Bornholmově plánu a rozhodne se očistit své jméno...

 


Dotaz k produktu Odhalení

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Heinz G. Konsalik

Heinz G. Konsalik

Heinz G. Konsalik (1921-1999), vlastním jménem Heinz Arno Max Günther, patří k nejúspěšnějším a nejplodnějším německým spisovatelům poválečné doby. Studoval dějiny literatury, germanistiku a medicínu. Od roku 1943 působil jako válečný zpravodaj na frontě, v roce 1944 byl těžce raněn a v květnu 1945 upadl na krátkou dobu do zajetí Američanů.

V poválečném Německu nebyl o tvorbu začínajícího autora zájem, a tak se Konsalik zaměřil na psaní povídek. Zlom nastal až v roce 1956, kdy vyšel na pokračování jeho první román Lékař od Stalingradu, který se dočkal filmového zpracování a dnes je považován za klasické dílo válečné literatury.

V následujících letech napsal Heinz G. Konsalik dalších deset děl o druhé světové válce. Pak označil toto téma za vyčerpané a začal se věnovat tvorbě milostných, společenských a dobrodružných románů, od roku 1990 i kritických románů, především z lékařského prostředí.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Odhalení

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: