Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Nutné zlo

Nutné zlo

Autor:
David Dun
Originální název:
Necessary Evil
Překlad:
Milada Suderová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-091-8
Počet stran:
288
Datum prvního vydání:
12. 01. 2002
Nutné zlo

Popis: Nutné zlo

Za prudké sněhové bouře se do nevlídné kalifornské vysočiny zřítí soukromé letadlo. Kromě zmrzačených těl posádky se v útrobách vraku skrývá tolik infekčních toxinů, že by mohly vyhladit většinu lidstva.

Dva lidé – zkušený horal Kier Wintripp a agentka FBI Jessie Mayfieldová – v bouři náhodou najdou havarované letadlo a odhalí, jaký se v něm skrývá nebezpečný obsah. Právě kvůli tomuto zjištění se vzápětí stanou terčem lidí, kteří se nezastaví před ničím, jen aby pravda o děsivém obsahu letadla zůstala utajena. Zatímco bouře přetrvává, nesourodá dvojice putuje divokou přírodou, aby si před zabijáky-stopaři zachránila holý život. V této drsné krajině však platí zákon silnějšího, a tak přežijí jen lidé obdaření základními instinkty...


Dotaz k produktu Nutné zlo

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: David Dun

David Dun

David Dun se narodil ve Washingtonu, ale po promoci na právech se přestěhoval do severní Kalifornie, kde hodlal udělat velkolepou kariéru v advokacii. Divoká krajina ho nadchla, ale brzy zjistil, že i tato mince má dvě strany: jako právník se několikrát ocitl u soudního přelíčení, jehož předmětem byl spor dřevařských koncernů a ochránců přírody. Jedni slibují peníze a pracovní místa, druzí argumentují nutností zachovat ráz krajiny... a nestrannému pozorovateli se může zdát, že každá strana má kus pravdy.

Právě tyto spory inspirovaly Davida Duna k napsání knihy Nutné zlo. Sám autor byl překvapen obrovským ohlasem, který kniha vyvolala u čtenářů, kritiků i kolegů spisovatelů (například Clive Cussler prohlásil, že tak dobrý dobrodružný thriller už dlouho nečetl). Povzbuzen tímto úspěchem, rozhodl se David Dun omezit advokátní praxi a začít se více věnovat spisovatelství.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Nutné zlo

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: