Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Nic nebude jako dřív

Nic nebude jako dřív

Autor:
Karin Slaughter
Podtitul:
Série Will Trent, 2. díl
Originální název:
Fractured
Překlad:
Hana Čapková
Série:
Will Trent
Pořadí knihy v dané sérii:
2
Žánr:
Napětí
ISBN:
978-80-7303-449-8
Počet stran:
368
Datum prvního vydání:
01. 06. 2009

Kliknutím zvolte variantu

Titul je rozebrán

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Nic nebude jako dřív

Popis: Nic nebude jako dřív

V té čtvrti žili nejzámožnější a nejvlivnější lidé z celé Atlanty. Velmi jim záleželo na tom, aby k jejich honosným domům neměl přístup nikdo cizí. Teď se ale ukázalo, že opatrnosti opravdu není nikdy dost...


Když Abigail Campanová jednoho odpoledne nečekaně přijde domů, ocitne se uprostřed svých nejděsivějších snů: na podestě leží její dospívající dcera a nad ní se kymácí muž se zakrváceným nožem. Hrůznost toho výjevu dá Abigail dost sil na to, aby vetřelce zabila holýma rukama. A od té chvíle už v jejím životě nic nebude takové, jako dřív.


Místní policie udělá hned zkraje několik nepochopitelných chyb, které nejenže ohrožují vyšetřování, ale vystavují nebezpečí další mladou dívku. Případu se proto ujme zvláštní agent Will Trent, který má k dispozici jen mlhavé stopy a kolegyni, která ho od prvního okamžiku nepokrytě nesnáší. Sotva se mohl ocitnout v méně výhodné pozici, ale on ví, že se musí obrnit a pátrat dál, protože v tomto případu má zlo vskutku ďábelskou podobu – a také velký časový náskok...

 


Dotaz k produktu Nic nebude jako dřív

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Karin Slaughter

Karin Slaughter

Jak přiznává Karin Slaughter (*1971), v mládí četla v podstatě všechno, co jí v knihovně půjčili domů. A jak už to bývá u těch, kterým osud předurčil spisovatelskou dráhu, zkoušela psát už jako malá holka. Nebyla zase o tolik starší, rovných třicet, když jí vyšel první román (Zběsilost). Jako nejlepší debut v oblasti thrilleru za rok 2001 byl nominován do užšího výběru na Zlatou dýku, cenu, kterou udílí Americká asociace autorů detektivních románů.

Od té doby uběhlo přes deset let a půldruhé desítky dalších knih. Autorka je zasazuje do prostředí, jež zná nejlépe, protože se tam narodila a dodnes tam žije – na americký jih, do Georgie. Atmosféru maloměstského společenství, kterou nasávala celé mládí, přenesla do série románů z fiktivního okresu Grant County. Když se později, už jako dospělá, přestěhovala Karin Slaughter do Atlanty, zrodila se další série, jejímž hrdinou je speciální agent Will Trent. Obě série spojuje ponurost, nekašírované násilí, skvěle vygradovaný děj a v neposlední řadě také důraz na společenské aspekty.

Její knihy vyšly už v jednatřiceti jazycích a nyní se také dočkají filmového zpracování. Will Trent zaujal švédské filmaře, kteří prve převedli na plátno Larssonovo Milénium, a v současné době se dokončuje scénář založený na prvním románu z trentovské série, Triptych. A autorka si smluvně zajistila, že film nebude jen chabou napodobeninou literární předlohy – sama se na tvorbě scénáře aktivně podílí. Máme se tedy na co těšit!

Karin Slaughter se už možná ocitla na spisovatelském vrcholu, ale u ní samotné se toho moc nezměnilo. Dávno už sice žije v Atlantě, ale chalupu má na venkově a tam se při vytváření každého románu na jeden dva týdny uchyluje a pak píše denně od rána do hluboké noci, dokud jí v tom nezabrání rozbolavělá bříška prstů.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Will Trent znovu čelí vlastní minulosti...

21. 01. 2014  |  Recenzoval: Kristýna Pekárková

Mateřská láska je schopná neuvěřitelných věcí. Holýma rukama zabít vraha své jediné dcery. Ale co když je všechno jinak a ten, který leží mrtvý na podlaze v kaluži krve, byl tím jediným, který mohl pomoci při záchraně života nevinné dívky? Will Trent opět musí čelit nevyzpytatelnému pachateli ale i své vlastní minulosti.

GBI se ujímá případů jen v případě, že jsou o pomoc požádáni, anebo jako v tomto případě, pokud jsou v něm zainteresovány vlivné osoby. A popravdě, do tohoto domu Will opravdu vstoupit nechtěl. Na podlaze pod schody leží mrtvý mladík, v dívčím pokoji ubodaná a pravděpodobně znásilněná dcera známého prodejce aut, se kterým Will vyrůstal. Ale nic není tak, jak to na první pohled vypadá a atlantská policie si pořádně zavařila. Mrtvou dívkou není Emma, ale její spolužačka a mladík byl pravděpodobně Emmin přítel, který mohl říct, co se v domě vlastně stalo.


Willova šéfová Amanda se do případu s velkou chutí zapojí. Pokud se jim totiž podaří Emmu najít, vyjde z toho GBI s prestiží. K tomu, aby si ale udržela vyvážené strany, musí Will pracovat s Faith Mitchellovou z atlantské policie. Jejich vztah není zrovna jednoduchý, protože díky němu musela Faithina matka odejít od policie. Společný cíl je však pro ně momentálně přednější, a tak se pouštějí do pátrání, kdo by mohl chtít Emmu unést a proč.

Na přetřes se dostává i Willův handicap – dyslexie. Přestože si to nechce připustit, jeho problémy nejsou jeho selhání. Nicméně mu to komplikuje práci. A nejen jemu, ale i Faith, která si některé jeho chování nedokáže vysvětlit. Sama ale čelí vlastním strašákům z minulosti. V třiatřiceti má na vysoké škole dospělého syna, s čímž se někteří špatně smiřují. Pro Faith je to připomínka toho, jak jeden krok vedle dokáže změnit celý život. A to si uvědomuje i ve chvíli, kdy jí Will požádá o něco, co by jí mohlo zničit kariéru. Rozhodnutí je jen na ní.

Opět je obětí téměř dítě, ale přitom je příběh diametrálně odlišný. Autorce se povedlo čtenáře vtáhnout do děje a odmítá ho pustit. Ono to ani moc nejde, protože i když stopy ukazují na možného pachatele, stále jim uniká motiv a komplic. Celou věc komplikuje fakt, že bohatí se odmítají spokojit s prací policie a zapojují vlastní lidi, kteří tak akorát všechno komplikují.

V druhém díle série s Willem Trentem je Will postaven před situaci, kdy se na přetřes až moc často dostává jeho minulost. Autorka nechává čtenáře pomalu nahlédnout pod uhlazený vzhled precizního, i když neortodoxního vyšetřovatele. Dostává ho do situací, kde se naplno projevují jeho nedostatky, ale také schopnost vcítit se do podezřelých i obětí. Celý příběh je nabitý napětím, střídá se bezradnost s odhodláním nenechat pachatele uniknout. Čas na záchranu oběti se krátí a všichni si uvědomují, že to nedopadne dobře. Ať už Emmu najdou živou nebo mrtvou.

Takhle si se mnou žádný autor už dlouho nehrál.

15. 04. 2013  |  Recenzoval: Syki - Knižní doupě

První díl série Will Trent se mi ohromně líbil, i když jsem ze začátku byla pořádně zmatená z toho, co se děje a myslela jsem si, že autorka toho má hodně na srdci, ale já pořád nevidím, kam to všechno vede. Přitom mě neustále překvapovala novými a novými odhaleními toho, co se děje, až jsem zůstala několikrát naprosto v šoku. Samozřejmě jsem se po dočtení ihned vrhla na druhý díl.Will Trent nikdy nebýval příliš týmový hráč. Je zvyklý na svůj styl pátrání, ostatní z branže ho moc nemusí kvůli tomu, že je prostě jiný, a hlavně nechce, aby někdo přišel na jeho dyslexii. Už tak se kvůli své poruše cítí v nevýhodě a musí se snažit dvakrát tak víc, aby se mu vůbec povedlo něco přečíst. Naučil se vše skrývat a nehodlá nikomu dát do ruky tu správnou páku, která odkryje jeho slabost. Jenže teď musí vyřešit nový případ a jak to vypadá, jeho šéfová se rozhodla, že na něm nebude dělat sám.

Ačkoliv vše nasvědčuje tomu, že Emmu Campanovou někdo znásilnil a brutálně zavraždil, a ve chvíli, kdy se její matka dostala dovmů, načapala jejího vraha a při zběsilém úprku a následné rvačce jej uškrtila, Will brzy zjistí, že je vše úplně jinak. Jenže díky špatnému ohledání místa činu atlantskou policií přišli o nejdůležitější minuty případu, stejně jako o většinu potřebných důkazů. Teď musí společně s Faith Mitchellovou přijít na to, co se s Emmou stalo a kdo za vším stojí. Avšak Faith mu není nijak příznivě nakloněna. Přece jenom to byl on, kdo před pár lety vyšetřoval její matku a naprosto jí zničil...

Sice mám za sebou teprve druhý díl série, ale řeknu vám upřímně – WOW!!! PÁNI! JEŽIŠIKRISTE! Netroufám si nic předpovídat dál, ale krucinál, tohle vypadá na úžasnou a naprosto děsivou detektivní sérii dnešní doby, jaká se mi dostala do rukou. Karin Slaughter je skvělá! A to ani trošičku nepřeháním. Takhle si se mnou žádný autor už dlouho nehrál. Až žasnu nad tím, co všechno a JAK je schopná vůbec vymyslet.

V Triptychu jsme se s Willem seznámili a spíše jej pozorovali z dálky a občas měli možnost podívat se na příběh i jeho pohledem, takže nebyla ani taková možnost se do něj víc vžít... ovšem druhý díl všechno vrchovatě nahrazuje. Sice jsem se trochu bála, aby autorka nesledovala podobný styl scénáře jako v prvním díle, protože tam to přece jenom bylo pořádně zakroucené a vychytralé, ale tady jsem hned po prologu věděla, že tentokrát bude Will hrát v příběhu prim. A to i přesto, že se na vše podíváme i z jiných úhlů pohledů.

Velice se mi líbí, že se v každém díle dozvídáme něco nového nejen o Willovi, ale i o osobách okolo něj. Kromě toho, že potkáváme nové tváře, vídáme i ty staré, s nimiž jsme se seznámili dříve. Karin vás umí výborně překvapit a doslova vám vyrazit dech. Až tak moc, že svou bradu zvedáte ze země a kroutíte hlavou nad tím, jak je možné, že se všechno nakonec takhle propojí.

Jak je vůběc možné, že si některých věcí nevšimnete, přitom tam náznaky jsou, hlavně ve vás dokáže navodit takovou hranici podezření, že vlastně podezříváte úplně všechny a až do poslední chvíle tajíte dech nad tím, co se stane. Pokud jste o autorce ani jejích sériích (má dvě, Grant Country a Will Trent) ještě neslyšeli a ani neuvažovali, že byste si její knihy přečetli, říkám vám, běžte do toho. Určitě nebudete litovat.

29. 03. 2013  |  Recenzoval: nany

Tato kniha se mi od Karin S. líbí nejvíce, hodně napínavá.


Ukázka z knihy Nic nebude jako dřív