Nakladatelství Domino  ›  Edice  ›  Napětí  ›  Nejtěžší zkouška

Nejtěžší zkouška

Autor:
Henry Denker
Originální název:
Doctor on Trial
Překlad:
Lenka Lachmanová
Žánr:
Napětí
ISBN:
80-7303-116-7
Počet stran:
320
Datum prvního vydání:
31. 03. 2003
Nejtěžší zkouška

Popis: Nejtěžší zkouška

Za nevlídné sobotní noci je na pohotovost newyorské nemocnice přivezena devatenáctiletá Claudia Stuyvesantová, dcera významného obchodníka. Dívka si stěžuje na bolesti břicha, a tak sloužící doktorka Kate Forresterová provede náležité vyšetření a odběry, a zatímco čeká na výsledky z laboratoře, věnuje se dalším pacientům. Běžná noční služba však pro ni končí nečekanou tragédií: Claudia několik hodin po přijetí umírá.


Přestože je zcela zřejmé, že Kate zvolila správný postup, stává se z ní štvanec. Rozlícený magnát Stuyvesant ji hodlá připravit o diplom a poslat do vězení. Jeho mocného hněvu se bojí i vedení nemocnice, a tak dává od Kate ruce pryč. Zoufalé lékařce nezbývá než prokázat, že jí Claudia při příjmu lhala – a odhalit, proč to udělala. V tomto nerovném boji má jediného spojence, nadšeného mladého právníka, který je ochoten riskovat pro Katinu záchranu vlastní pověst a kariéru. Podaří se mu dovést případ do vítězného konce, když chybí důkazy a v rozhodující chvíli i svědek?

 


Dotaz k produktu Nejtěžší zkouška

Jméno:
Telefon:
E-mail:  povinné pole
Číslo "10" slovy:  povinné pole
Váš dotaz:   povinné pole
 
 

Autor: Henry Denker

Henry Denker

Tvorba Henryho Denkera je velmi rozsáhlá, čítá téměř třicítku románů a několik divadelních her. Ve všech svých dílech se tento autor zaobírá etikou, ať už lékařskou či právnickou. Vždy jde o silný příběh člověka, kterého souběh okolností dožene až před osudovou volbu či nutnost prokázat správnost svého úsudku a chování, třeba i navzdory všeobecnému mínění.

Henry Denker doplňuje strhující fikci o hlubokou znalost lékařské i právnické problematiky, a díky tomu si získal přízeň čtenářů na celém světě.


Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.


Hlídač dostupnosti Nejtěžší zkouška

Ano, tato kniha mě zaujala, a proto chci, abyste mi dali vědět, až vyjde. Zprávu mi pošlete na tuto mailovou adresu

Váš e-mail: